MS v hokeji 2025David Pastrňák posílí český tým na mistrovství světa

David Pastrňák posílí český tým na mistrovství světa

Čeští hokejoví fanoušci se dočkali skvělé zprávy. Jak informují Sport.cz a iSport.cz, David Pastrňák oficiálně potvrdil účast na světovém šampionátu v Herningu a Stockholmu. Osmadvacetiletý útočník Bostonu Bruins se k reprezentaci připojí příští týden před odletem do dějiště turnaje.

Generální manažer Jiří Šlégr si Pastrňákovo rozhodnutí nemohl vynachválit. „Jeho finální rozhodnutí je pro nás všechny pozitivní zpráva a jsme za to strašně moc rádi,“ uvedl. Trenér Radim Rulík připomněl, že hvězdný útočník vždy rád reprezentoval, pokud mu to zdraví dovolilo.

Pastrňák zatím zůstává v Bostonu, kde se po náročné sezoně připravuje na turnaj. Šlégr vnímá jeho trénink mimo pozornost českých médií jako výhodu: „Má tak na vše čas a klid.“ Útočník Bruins si po konci sezony potřeboval ujasnit, zda bude fyzicky připraven. Nakonec začal trénovat a chuť do hry se rychle vrátila.

Kouč Rulík už má v hlavě plán, s kým by Pastrňáka postavil do útoku, ale zatím ho tají. „Ale neprozradím to,“ usmál se. Jasné však je, že jeho přítomnost bude obrovskou vzpruhou jak na ledě, tak v kabině.

Pastrňák se zúčastní mistrovství světa pošesté. V dresu národního týmu má na kontě nejen loňské zlato z Prahy, ale i bronz z Tampere 2022. V NHL letos opět potvrdil své kvality, když překonal hranici 100 bodů.

Radost z jeho příjezdu neskrývali ani spoluhráči. „Skvělá zpráva. Všichni na to rozhodnutí čekali,“ řekl brankář Karel Vejmelka. A je jasné, že s „Pastou“ v sestavě budou české ambice na šampionátu zase o něco větší.

Nejčtenější tento týden

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.

Česká osmnáctka podlehla Finsku a na Hlinka Gretzky Cupu si o medaile nezahraje

Čeští hokejisté do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu do semifinále nepostoupí. V rozhodujícím utkání skupiny podlehli Finsku 4:5. Přestože ve třetí třetině stáhli tříbrankové manko na jediný gól, vyrovnat už nedokázali. Turnaj tak zakončí zápasem o páté místo proti Švýcarsku.

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama