8.3 C
Czech
Středa 18. března 2026
TenisDalší výbuch Novaka Djokoviče. Loučí se s Monte Carlem a pozicí světové...

Další výbuch Novaka Djokoviče. Loučí se s Monte Carlem a pozicí světové jedničky

Turnaj Masters 1000 v Monte Carlu přišel o nasazenou jedničku. Srb Novak Djokovič vypadl hned ve druhém kole, když nestačil na výborně hrajícího Davidovicha Fokinu, kterému podlehl ve třech setech. Přijde tím také o první místo v průběžném žebříčku ATP.   

Druhý turnaj v sezoně, druhé zklamání. Pro Novaka Djokoviče je zatím letošní ročník na okruhu ATP noční můrou. Kvůli problémům s očkováním proti koronaviru nemohl odehrát žádný z podniků na australské půdě, jenom do čtvrtfinále se probojoval v Dauhá.

Trápení pokračuje i na antuce. Malá herní praxe se projevovala už v prvním setu, který srbský tenista prohrál za tři čtvrtě hodiny 3:6. Ve druhém už se jeho výkon zlepšil a v napínavé koncovce slavil srovnání na 1:1.

Třetí sada už byla v režii bojovného Španěla, který čtyřiatřicetiletého rodáka z Bělehradu porazil poprvé v kariéře. „Je to pro mě mimořádné vítězství, protože jsem Noleho sledoval už jako malý a jsem jeho velký fanoušek,“ pronesl po utkání.

Český zástupce neuspěl

Pro mladého tenistu se jedná o jednu z největších vítězství v kariéře. „Věděl jsem, že si Nole nebude tolik věřit, protože toho letos moc neodehrál. Měl jsem v úvodu zápasu šance a využil je. Když vyhrál druhý set, bylo to náročné na psychiku, ale dál jsem se snažil udržet koncentraci. Musel jsem být připravený na to, že to bude opravdu tuhý boj,“ dodal.

Porážkou ve druhém kole se Novak Djokovič připravil o pozici číslo jedna na žebříčku ATP. V dalším vydání ho znovu přeskočí Daniil Medveděv, který v Monte Carlu nestartuje. Diváci často litují, že se o bitvě na samotném čele nerozhoduje na kurtu, protože z různých důvodů se letos ani jednou nepotkali na žádném turnaji.

V Monaku nepokračuje také jediný český zástupce v pavouku hlavní soutěže. Jiří Lehečka nestačil na Belgičana Davida Goffina, kterému podlehl ve dvou setech 4:6 a 3:6. Postup do další fáze si zajistil obhájce titulu Stefanos Tsitsipas, když vyřadil Fabia Fogniniho.   

Nejčtenější tento týden

Dost bylo experimentů se starty, bouří se Ferrari proti změnám

Napětí ve Formuli 1 roste nejen na trati, ale i v zákulisí. Ferrari se ostře postavilo proti dalším úpravám startovní procedury, zatímco rivalové v čele s Mercedesem volají po změnách. Spor odhaluje hlubší problém nové technické éry.

Radim Rulík po sezoně skončí u reprezentace a převezme Kladno

Radim Rulík se po květnovém mistrovství světa ve Švýcarsku vrátí do každodenní klubové práce. U hokejových Rytířů Kladno vytvoří nový trenérský štáb spolu s Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem, na lavičce zůstane i Tomáš Plekanec. Pro český národní tým tak končí výrazná etapa, která přinesla medaile i výraznější propojení reprezentačních kategorií.

Zacha dvakrát překonal Dobeše, radost z výhry ale měl nakonec český brankář

Pavel Zacha byl v českém souboji v NHL výrazně vidět. Proti Montrealu dvakrát překonal Jakuba Dobeše a David Pastrňák přidal asistenci. Boston přesto na ledě Canadiens padl 2:3 po prodloužení a odvezl si jen bod.

Americká boxerská naděje míří do Británie. Jared Anderson poprvé zabojuje v Manchesteru

Jedna z nejzajímavějších postav současné těžké váhy se chystá na premiéru na britské půdě. Jared Anderson by měl 9. května nastoupit v Manchesteru na velkém galavečeru, který vyvrcholí titulovým duelem Fabia Wardleyho s Danielem Duboisem.

Emma Raducanu vynechá Miami Open. Nemoc ji nepustí na kurt

Turnaj Miami Open přichází o jedno z výrazných jmen. Emma Raducanu se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odhlásila, mimo hru je i Sonay Kartal. Pozornost tak poutá především návrat legendy Venus Williams.

Praha bude hostit část hokejového Světového poháru 2028

Praha se v únoru 2028 zařadí mezi dějiště hokejového Světového poháru. Turnaj se vrátí po dvanácti letech a vedle české metropole se bude hrát také v Calgary a Edmontonu. O2 arena nabídne zápasy základní skupiny i jedno utkání vyřazovací části, což pro české fanoušky znamená další velkou akci s účastí nejlepších hráčů planety.

Dva góly Pastrňáka a trefa Zachy na výhru nestačily, Boston prohrál s Devils

David Pastrňák a Pavel Zacha byli v ofenzivě Bostonu stoprocentní. Česká dvojice se postarala o všechny tři branky Bruins, jenže ani to na výhru nestačilo. Boston padl na ledě New Jersey 3:4 v prodloužení. Pastrňák navíc zapsal další výrazný večer a po dvou gólech si odnesl i ocenění pro druhou hvězdu utkání.

Aryna Sabalenka dobyla Indian Wells po epickém finále s Rybakinou

Finále prestižního turnaje BNP Paribas Open nabídlo tenisovou bitvu, která splnila očekávání. Světová jednička Aryna Sabalenka porazila po více než dvou a půl hodinách dramatického boje svou velkou rivalku Elenu Rybakinu 3:6, 6:3, 7:6 (8:6) a poprvé v kariéře ovládla turnaj v Indian Wells.

Krejčího devět bodů Portlandu nestačilo, New York otočil velkou ztrátu

Portland v dalším programu NBA padl na palubovce Philadelphie 103:109. Český reprezentant Vít Krejčí trefil tři trojky a zapsal devět bodů, hosté ale v koncovce znovu doplatili na slabší produktivitu z dálky. Ve stejné noci zaujal i výrazný obrat New Yorku proti Golden State a nečekané zaváhání Detroitu v Torontu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře proti Montrealu, Edmontonu se zranil Draisaitl

Lukáš Dostál pomohl Anaheimu 27 zákroky k výhře 4:3 na ledě Montrealu. Český souboj brankářů se nekonal, Jakub Dobeš zůstal mezi náhradníky. Nepříjemný večer zažil Edmonton, kterému v duelu s Nashvillem nedohrál Leon Draisaitl.

Sinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Jannik Sinner vyhrál poprvé v kariéře prestižní turnaj Indian Wells. Ve finále porazil Daniila Medvedeva ve dvou tiebreacích a potvrdil, že patří k absolutní špičce světového tenisu. Italský hráč zároveň vyrovnal historický rekord Rogera Federera a Novaka Djokoviče na tvrdém povrchu.

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama