-0 C
Czech
Úterý 16. prosince 2025
FotbalDalší rána pro Arsenal. Calafioriho zranění nevypadá dobře 

Další rána pro Arsenal. Calafioriho zranění nevypadá dobře 

Arsenal má další starosti před důležitým zápasem proti Liverpoolu. V průběhu vítězného zápasu proti Šachtaru Doněck utrpěl zranění mladý italský obránce Riccardo Calafiori. Kromě problému s disciplínou, které se proměnily v červené karty, je teď tým oslabený o důležitého hráče. Jakou zvolí Mikel Arteta taktiku? 

Calafiori, za kterého Arsenal zaplatil Bologni 42 milionů liber (zhruba 1,3 miliardy korun), musel předčasně opustit zápas kvůli zranění kolene. Tím se seznamy marodů Kanonýrů výrazně prodloužily. Dříve totiž přišli o klíčové útočníky Odegaarda a Saku a také o obránce Timbera. „Cítil nějakou bolest, nemohl pokračovat,“ komentoval situaci trenér Arteta pro Sky News. „Je to pro nás ztráta,“ dodal.

Liverpoolu padá karta 

Arsenal, aktuálně třetí v tabulce Premier League, se v neděli střetne s vedoucím Liverpoolem v očekávaném derby na Emirates Stadium. Calafiori, který se ukázal jako aktivní hráč na levém beku se 42 přihrávkami, musel kvůli zranění odstoupit. Zatímco Olexandr Zinčenko čekal na střídačce jako připravená náhrada, Arteta překvapivě sáhl pro mladého Lewise-Skellyho.

Bývalý střelec Chelsea Chris Sutton varuje, že zranění Calafioriho by mohlo být pro Arsenal fatální. „Je to náročné období,“ řekl Sutton pro BBC. „Zranění tým oslabí. Arsenal už postrádá klíčové hráče jako Saka a Odegaard. Ztráta Calafioriho by byla dalším hřebíčkem,“ doplnil.

Způsob, jakým Calafiori spadl, byl opravdu znepokojivý. Když se znovu zřítil k zemi, bylo jasné, že něco není v pořádku. Je to velká škoda, protože od příchodu do Arsenalu podával vynikající výkony. Jeho všestrannost, díky které mohl hrát i v záloze, byla pro tým velkým přínosem.

Budoucnost Arsenalu 

Arsenal čeká náročné období s našlapaným programem sedmi zápasů za pouhých 23 dní. Mnozí hráči se navíc vrátili ze svých reprezentací. Po překvapivé porážce s Bournemouth se tým příliš nepředvedl ani proti Šachtaru. Přesto Arteta věří, že jeho svěřenci budou v neděli připraveni podávat špičkové výkony.

„Hráli jsme před pár dny a někteří hráči jsou po náročných cestách z různých koutů světa unavení,“ prohlásil Arteta. „Proto jsem očekával, že náš výkon nebude stoprocentní. Nyní máme více času na přípravu a jsem přesvědčen, že v neděli uvidíme úplně jiný Arsenal.“

Jak dopadne zápas, je zatím nejasné. Jedno ale víme. Trenér Arteta svému týmu věří. Pokud ho dokáže dostatečně motivovat, může mužstvo ještě překvapit. 

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Francouzský soud nařídil PSG vyplatit Mbappému 60 milionů eur

Spor mezi Paris St Germain a Kylianem Mbappém má po měsících právních tahanic jasný verdikt. Pařížský pracovněprávní soud nařídil klubu vyplatit hvězdnému útočníkovi 60 milionů eur na nevyplacených mzdách a bonusech. Rozhodnutí uzavírá jednu z nejvyhrocenějších kapitol francouzského fotbalu posledních let.

ATP zpřísnila pravidla pro hru v extrémním horku. Od roku 2026 zavede ochlazovací přestávky

Mužská tenisová asociace ATP oznámila zásadní změnu pravidel, která má reagovat na stále častější extrémní klimatické podmínky během turnajů. Od sezony 2026 budou mít hráči na mužském okruhu možnost využít desetiminutovou přestávku na ochlazení během dvouher hraných na dva vítězné sety. Nové opatření má především chránit zdraví tenistů.

Faksa nabil na obrat Dallasu, Dostál dovedl Anaheim k triumfu

Radek Faksa v noci na úterý připravil vítězný gól Dallasu při výhře 4:1 nad Los Angeles. Lukáš Dostál se zase ve druhém startu po návratu ze zranění podepsal 26 zákroky pod vítězství Anaheimu 4:1 na ledě New York Rangers. Dvě branky vstřelil i slovenský nováček Dalibor Dvorský, St. Louis ale padlo s Nashvillem 2:5.

Cameron Menzies se omluvil za emocionální exces po porážce na mistrovství světa

Skotský šipkař Cameron Menzies se omluvil fanouškům i organizátorům za své chování po dramatické porážce v prvním kole mistrovství světa PDC. Po pětisetové bitvě s anglickým debutantem Charliem Manbym nezvládl nával emocí a po posledním hodu několikrát udeřil pěstí do stolku s nápoji přímo na pódiu v londýnském Alexandra Palace.

Tyson Fury naznačil návrat do ringu. Souboj s Anthonym Joshuou by se mohl uskutečnit v roce 2026

Dlouho očekávaný britský megasouboj mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou se znovu dostal do povědomí fanoušků. Frank Warren potvrdil, že Fury „naznačil“, že je připraven vrátit se z boxerského důchodu a s Joshuou se utkat, pokud budou splněny podmínky. Podle promotéra už probíhají jednání a zápas by se mohl uskutečnit v roce 2026. Přestože zatím nebylo nic podepsáno, nálada v zákulisí je prý optimistická.

Krejčí dal v NBA 19 bodů a Atlanta zlomila Philadelphii i posedmé v řadě

Český basketbalista Vít Krejčí se v neděli v NBA blýskl 19 body a výrazně pomohl Atlantě k domácí výhře 120:117 nad Philadelphií. Krejčí navíc z lavičky patřil mezi největší ofenzivní hrozby Hawks a znovu potvrdil formu v probíhající sezoně.

Dobeš chytil 27 střel, stal se hvězdou zápasu a Montreal porazil Edmonton 4:1

Jakub Dobeš se vrátil do brány Montrealu a hned z toho byla velká noc. Pochytal 27 z 28 střel Edmontonu, domácí vyhráli 4:1 a český gólman si odnesl ocenění pro první hvězdu zápasu. Radoval se i Karel Vejmelka, jeho Utah otočil duel v Pittsburghu a zvítězil 5:4 v prodloužení. Daniel Vladař pomohl Philadelphii k bodu proti Carolině, rozhodly až nájezdy.

Stephen Bunting unikl vyřazení na mistrovství světa jen o vlásek

Světová čtyřka Stephen Bunting se v úvodním kole mistrovství světa v šipkách pořádně zapotil. Proti Polákovi Sebastianu Bialeckému sice vedl už 2:0 na sety, nakonec ale musel o postup bojovat až v rozhodujícím pátém setu.

Krejčí mluví o životní výzvě po dalším pádu Wolves

Wolverhampton byl na Arsenalu pár minut od bodu, nakonec ale znovu prohrál. Dva vlastní góly přepsaly zápas i náladu v týmu. Ladislav Krejčí po dalším zklamání otevřeně popsal, jak těžké je žít v nekonečné sérii porážek.

Češi v Curychu narazili a se Švédy padli 0:5

Čeští hokejisté na Švýcarských hrách loňský titul neobhájili a po závěrečném debaklu 0:5 se Švédskem skončili druzí. V přímém souboji o první místo se na nároďáku podepsal nabitý program i krátký čas na regeneraci. Tým Radima Rulíka inkasoval pětkrát a utrpěl nejvyšší porážku pod jeho vedením.

České florbalistky vyřadily Finsko a zahrají si finále MS

Český tým zvládl semifinále s Finskem bez jediného inkasovaného gólu a poprvé v historii postoupil do finále mistrovství světa. O všem rozhodla jediná rána kapitánky Michaely Kubečková těsně před koncem. V Ostravar aréně šlo o nervy až do posledních vteřin.

Škvor jde do těžké váhy a všichni kroutí hlavou, v O2 areně ho čeká německý obr

Daniel Škvor vezme 28. prosince na turnaji OKTAGON 81 v pražské O2 areně zápas v těžké váze proti Němci Patricku Vespazianimu. Podle deníku Sport.cz šestatřicetiletý český postojář přiznává, že z trenérského a manažerského pohledu nedává krok do vyšší kategorie moc smysl, nabídku ale přijal kvůli dlouhé pauze. OktagonMMA.com připomíná, že půjde o souboj dvou trojek žebříčku, jen každé v jiné váze.

Výhra 5:3 nad Švýcary poslala Česko do boje o triumf na Švýcarských hrách

Čeští hokejisté v Curychu porazili domácí Švýcarsko 5:3 a na Švýcarských hrách mají po dvou zápasech plný počet bodů. O výhru se nejvíc postaral druhý útok ve složení Filip Chlapík, Michael Špaček a Daniel Voženílek, který se podepsal pod první čtyři góly. V neděli od 11:45 čeká národní tým Švédsko a půjde přímo o celkové vítězství na turnaji, stačí i dvoubodový triumf.

Adamczyková se vrátila do Světového poháru pátým místem v Cervinii

Eva Adamczyková se po mateřské pauze vrátila do Světového poháru ve snowboardcrossu pátým místem v Cervinii. V kvalifikaci zajela nejrychlejší čas, na medaili ale nedosáhla. V malém finále však zvítězila a připsala si důležité body směrem k olympijské kvalifikaci. Z vítězství se radovali Francouzi Léa Casta a Jonas Chollet.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama