FotbalDalší nechutné urážky hvězdy Realu. Fanoušci rivala pověsili z mostu její figurínu

Další nechutné urážky hvězdy Realu. Fanoušci rivala pověsili z mostu její figurínu

Fanoušci v Madridu se mohou těšit opět na velké derby mezi Realem a Atléticem. To se odehraje v rámci čtvrtfinále Copa del Rey ve čtvrtek od 21 hodin na Santiago Bernábeu. Ještě před úvodním výkopem se ale o pořádný rozruch postarali fanoušci Rojiblancos, kteří na jednom z mostů poblíž tréninkového centra Realu pověsili figurínu v dresu hvězdy Bílého baletu Viníciuse Juniora.

Pověšená figurína nebylo to jediné, co fanoušci Atlética ve středu na mostě předvedli. Vše totiž doplnili transparentem: „Madrid nenávidí Real.“ Podle agentury AFP používali toto heslo v dřívějších dobách právě ultras Atlética Madrid. Už na středeční tiskové konferenci, která se odehrávala ve večerních hodinách, se k celému incidentu vyjádřil i trenér Realu Carlo Ancelotti.

„Musíme ho chránit. Fotbal ho potřebuje, má mimořádný talent a musíme ho chránit psychicky i fyzicky,“ prohlásil zkušený lodivod. Stanovisko už vydal i samotný klub, který čeká už od 1. února mistrovství světa klubů v Maroku. „Real Madrid by rád poděkoval za podporu a projevy náklonnosti, kterých se mu dostalo po nešťastném a nechutném aktu rasismu, xenofobie a nenávisti vůči našemu hráči Viníciovi,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu. Celý případ už je nyní v rukou španělské policie a podle španělských médií ho tamější strážci zákona vyšetřují jako trestný čin.

Není to ale první útok k 22letému útočníkovi Realu Madrid ze strany fanoušků Atlética. První se odehrál už v září loňského roku. Tehdy šlo o rasistický útok před zápasem, v jeho průběhu i po něm. Před duelem bylo natočeno několik příznivců Rojiblancos, jak zpívají, že „Vinícius je opice.“ Podobné skandování bylo slyšet i v průběhu střetnutí, které Real Madrid vyhrál 2:1.

Před zápasem byl navíc vyfocen také jeden z příznivců v kostýmu opice a měl na sobě navlečený dres Viníciuse Juniora. Právě tento fanoušek byl následně fanoušky Realu napaden. Na celou situaci Atlético reagovalo oficiálním prohlášením, ve kterém napsalo: „Atlético Madrid důrazně odsuzuje nepřípustné skandování, které před začátkem derby předvedla před stadionem menšina fanoušků. Rasismus je jedním z největších nešvarů naší společnosti a bohužel ani svět fotbalu od něj není oproštěn.“

„Náš klub se vždy vyznačoval tím, že byl otevřený pro fanoušky různých národností, kultur, ras a sociálních vrstev. Pár jedinců nemůže pošpinit obraz tisíců fanoušků, kteří svůj tým podporují s vášní a respektem k soupeři. Tyto chorály odmítáme. Jsme rozhořčení a nedovolíme, aby se za naše barvy schovával kdokoliv, kdo bude pronášet rasistické nebo xenofobní urážky,“ psalo se dále. I tento případ policie řešila, ale jelikož nebyl nikdo identifikován, tak vyšetřování bylo zastaveno.

Nejčtenější tento týden

Ruska Mirra Andreeva přehrála Ukrajinku Kostyuk a je poprvé ve finále French Open

Devatenáctiletá Mirra Andreeva si na Roland Garros zahraje své první grandslamové finále. Ruská tenistka v semifinále přehrála Ukrajinku Martu Kostyuk 6:1 a 6:3. V Paříži tak ukončila její letošní neporazitelnost na antuce a oplatila jí předchozí porážky z této sezony.

Návrat domů i tlak tisíců fanoušků. Chris Billam-Smith jde v Bournemouthu znovu do boje

Chris Billam-Smith se po více než roce vrací do domácího Bournemouthu, kde ho čeká nebezpečný knockoutér Ryan Rozicki. Bývalý mistr světa přiznal, že tentokrát cítí větší tlak než kdy dřív. Zároveň si ale užívá něco, co většina boxerů během zápasového týdne nezažije, a to čas s rodinou.

Aryna Sabalenka se po kolapsu v Paříži psychicky sesypala. „Chci skončit s tenisem,“ přiznala

Aryna Sabalenka byla po vyřazení z Roland Garros na pokraji zhroucení. Světová jednička přitom vedla ve čtvrtfinále nad Dianou Shnaider už o set a dva brejky, než přišel nepochopitelný kolaps. Po porážce přiznala, že momentálně nemá chuť pokračovat v tenise.

Pirát opustil Oktagon, podepsal smlouvu s RFA a nově je i spolumajitelem projektu pro talenty

Slovenský bojovník Samuel „Pirát“ Krištofič po letech opustil Oktagon a zamířil do konkurenční organizace RFA. Zkušený zápasník se navíc zapojí i mimo klec. Stal se spolumajitelem projektu Future Fighter Generation, který má vyhledávat a rozvíjet nové talenty pro profesionální MMA.

Češky vstoupily do Ligy národů výhrou nad domácí Čínou

České volejbalistky se na úvod nového ročníku Ligy národů postaraly o velké překvapení. V čínském Nankingu porazily domácí reprezentaci 3:0 na sety a vůbec poprvé v historii si poradily s aktuálně šestým týmem světového žebříčku. O cenný triumf se opřely především díky disciplinované hře, kvalitnímu servisu a minimu chyb.

Ferrari si pojistilo svou hvězdu. Charles Leclerc zůstane v Maranellu i v dalších letech

Ferrari vyslalo před domácí Velkou cenou Monaka jasný signál: Charles Leclerc zůstává v rudých barvách i na další sezóny. Monacký pilot podepsal novou dlouhodobou smlouvu, která má potvrdit jeho klíčovou roli v ambiciózním projektu slavné italské značky.

Tomáš Hertl rozhodl o výhře Vegas v prvním finále NHL

Tomáš Hertl se stal hlavní českou postavou úvodního finále Stanley Cupu. Útočník Vegas vstřelil v 57. minutě vítězný gól a zařídil svému týmu výhru 5:4 na ledě Caroliny. Golden Knights se tak ujali vedení 1:0 na zápasy a úspěšně vstoupili do boje o slavnou trofej.

Zverev je znovu v semifinále Roland Garros. Čeká ho Menšík

Alexander Zverev dál živí naději na první grandslamový titul kariéry. Německý tenista ve čtvrtfinále Roland Garros otočil nepříznivý vývoj proti talentovanému Rafaelu Jodarovi a po vítězství ve třech setech postoupil mezi nejlepší čtyřku turnaje.

Siniaková s Townsend jsou v semifinále Roland Garros

Kateřina Siniaková pokračuje na Roland Garros v boji o další grandslamový titul. Společně s Taylor Townsend zvládla čtvrtfinále ženské čtyřhry proti outsiderkám Magali Kempen a Andreja Klepač. Nasazené jedničky zvítězily 6:1, 6:3 a postoupily mezi nejlepší čtyři páry turnaje. Navázaly tak na výborné výsledky z posledních měsíců a dál potvrzují roli favoritek.

Anthony Joshua hlásí návrat. Cesta k bitvě s Furym začne v Saúdské Arábii

Anthony Joshua se po mnoha osobních tragédiích vrací do ringu s novou motivací a psychickou odolností. Bývalý šampion těžké váhy věří, že nikdy nebyl silnější a duel s Albanem Kristianem Prengou má být prvním krokem k dlouho očekávanému střetu s Tysonem Furym.

Nová éra formule 1? Piloti věří, že Monako konečně nabídne skutečné závodění

Monacká Grand Prix bývá symbolem prestiže, lesku a adrenalinu v kvalifikaci. Samotný závod ale často kritizují fanoušci i piloti kvůli minimálním možnostem předjíždění. Nové vozy pro sezonu 2026 by to však mohly změnit. A podle jezdců formule 1 právě legendární ulice Monte Carla ukážou, zda revoluční pravidla dávají smysl.

Serena Williams se ve svých 44 letech vrátí na tenisové kurty

Serena Williams se po téměř čtyřech letech vrátí do soutěžního tenisu. Legendární Američanka nastoupí v červnu na turnaji v londýnském Queen’s Clubu, kde si zahraje čtyřhru po boku kanadské talentované hráčky Victorie Mboko.

Canelo Álvarez chce zpět na vrchol. Netrpělivě vyhlíží nové vyzyvatele

Saúl „Canelo“ Álvarez byl roky tváří světového boxu a neohroženým vládcem super střední váhy. Teď se ale poprvé po dlouhé době ocitá v nezvyklé pozici. Je bez všech titulů a pod tlakem nové generace šampionů. Mexická hvězda přesto věří, že cesta zpět na vrchol začne už v září.

McLaren vstupuje do elitního klubu F1. Jako jediný tým vedle Ferrari dosáhne 1 000 startů v Grand Prix

McLaren o víkendu v Monaku absolvuje svůj tisící start ve formuli 1. Stane se teprve druhým týmem v historii, který tuto hranici překoná. Před ním to dokázalo pouze Ferrari. Zatímco italská stáj slavila jubileum už v roce 2020, McLaren na něj přijíždí jako úřadující mistr světa mezi konstruktéry i jezdci.

Menšík v Paříži porazil Rubljova a slaví první grandslamové čtvrtfinále

Jakub Menšík zažil na Roland Garros největší grandslamový večer kariéry. V osmifinále zvládl pětisetovou bitvu s Andrejem Rubljovem, vyhrál 6:3, 7:6, 4:6, 2:6 a 6:3 a poprvé prošel mezi osm nejlepších hráčů turnaje velké čtyřky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama