Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Další nápad, další nepokoje. UEFA bude znovu jednat o úpravě formátu Ligy mistrů

  To, co se v současné době děje se světovým fotbalem, nemá obdoby. Nápad pořádat šampionát každé dva roky nebo Superligu fandové rázně odmítli, proti UEFĚ a jednání o další změně formátu Ligy mistrů toho ale příliš udělat nemohou. Vedení asociace uvažuje o „divokých kartách“, které by dostaly týmy, které se nekvalifikovaly, do Ligy mistrů by se ale probojovaly díky výsledkům z posledních let.

  Formát Ligy mistrů se změní. Už od roku 2024 se do akce dostane větší počet týmů (místo 32 jich bude 36), nebudou existovat základní skupiny a každý odehraje minimum deseti zápasů. UEFA přišla s plány po tom, co se zástupci fotbalových velkoklubů chtěli domluvit na organizaci Superligy, která měla konkurovat Lize mistrů.

  To ale zdaleka není z pohledu UEFY konec. Britský deník The Guardian přišel se zprávou o tom, že by se v milionářské soutěži mohly představit i týmy, které se v předešlé sezoně v domácích ligách nedařilo a kvalifikace jim unikla. Ústřední roli by v takovém případě hrál koeficient výsledků z posledních pěti let.

  Vše by se mělo projednávat na popud Evropské asociace klubů, která s tímto nápadem přišla. Zmíněný nový formát Ligy mistrů, který by měl platit od roku 2024, schválen byl, zároveň v něm ale několik bodů zaniklo. A v tomto případě se jedná právě o postup klubů, kterým se předešlý ročník nepovedl, na základě koeficientu.

  Superliga? Nová Liga mistrů se inspiruje

  Návrh tehdy neprošel, teď už by mohl. Úsměvné je, že právě Superliga měla v plánu pozvat do soutěže ty nejlepší týmy z nejlepších, ať už si v minulé sezoně vedly jakkoliv. Něco takového by ale teď mohlo platit i pro Ligu mistrů. Kdyby se tak mělo postupovat už letos, do soutěže by se dostaly třeba AS Řím nebo Manchester United.

  „Mohou si zaplatit v podstatě kohokoliv, kdo s jejich myšlenkou bude souhlasit. Ale vše zůstane pouhou bezvýznamnou myšlenkou. Pro ně jsou fanoušci pouze spotřebiteli, pro nás jsou opravdu fanoušky,“ řekl před časem šéf UEFY Aleksander Čeferin o Superlize.

  Jednání se uskuteční v dohledné době a sám boss se nechal slyšet, že by měla ona „pozvánka“ platit pro velikány, ale také týmy ze středních a menších lig. Proti je řada fanouškovských táborů i organizací.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.