HokejDalší gólman z Čech do NHL. Vejmelka mění Kometu za Arizonu

Další gólman z Čech do NHL. Vejmelka mění Kometu za Arizonu

Parta českých brankářů v zámořské NHL se rozrostla o dalšího člena. Stálice v brance brněnské Komety míří do výběru Arizony. V nejlepší hokejové lize podepsal Karel Vejmelka smlouvu na rok, která mu zaručí štědrou výplatní pásku. Vydělá si 750 tisíc dolarů plus bonusy.

NHL pomalu ale jistě míří do své závěrečné fáze. Místenku v play-off už si zajistila většina týmů, Arizona ale kromě myšlenek na postup řeší také otázku budoucnosti. Do branky povolá Čecha, Vejmelka z Komety podepsal v klubu na 1 rok.

Potenciál jako hrom. Tohle si zřejmě říkali zástupci „Kojotů“ z Arizony, když nad Vejmelkou uvažovali. 24letého brankáře draftoval v roce 2015 Nashville, klauzuli na něj však neuplatnil. A tak se ozvala Arizona, které nakonec Vejmelka kývnul.

Rodák z Třebíče prožívá skvělé časy. Kometa sice letos na titul nedosáhla, i tak se ale gólman pyšnil úspěšností zákroků 91,1%. To je obdivuhodné číslo. Vejmelka zkoušel v Čechách štěstí i v dresu Jihlavy či Pardubic.

Do brány vede dlouhá cesta

Vejmelka sice v Arizoně podepsal, k tomu, aby si v NHL stoupl do brány, ho ale ještě čeká pořádná „štreka“. Klub má v současné době na soupisce 3 brankáře, kteří zasáhnou do dění v příštím roce, dalším dvěma letos končí smlouva.

Pokud by se teď už bývalému strážci svatyně Komety Brno podařilo prodrat až do prvního týmu, navázal by na své úspěšnější kolegy. Češi, NHL plus brankáři, to je velice silné spojení. A vždycky bývalo.

V minulosti si v zámoří udělal jméno Dominik Hašek, Roman Turek nebo Ondřej Pavelec, i v letošní sezoně ale vykazuje výčet gólmanů z Čech slibná čísla. Mrázek chytá za Carolinu, Rittich stojí v bráně Toronta, Francouz má na starost bránu Colorada.

K tomu se navíc přidávají i mladíci jako Vaněček z Washingtonu nebo Vladař z Bostonu. Do hokejového prostředí za Atlantským oceánem můžeme pak počítat také brankáře z farem, tedy líhní předních týmů NHL.

Vejmelka se do zámoří vypraví po konci sezony, potom se bude adaptovat na život v Arizoně. Zatím podepsal smlouvu na 1 rok, během kterého si bez bonusů vydělá 750 tisíc dolarů, tedy asi 16 milionů korun.

Nejčtenější tento týden

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.

Celebrini řídil obrat San Jose, Hronek pomohl Vancouveru zaskočit Colorado

NHL nabídla další divoký večer. Vancouver i přes roli outsidera vyhrál na ledě Colorada 8:6 a Filip Hronek se pod jednu trefu hostů podepsal asistencí. Lukáš Dostál si připsal gólovou nahrávku, jeho Anaheim ale v závěru ztratil dobře rozehraný duel v San Jose. Ve stejný den navíc přišlo i individuální ocenění pro Pavla Zachu, který patřil v březnu k nejvýraznějším tvářím soutěže.

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama