12.1 C
Czech
Čtvrtek 19. března 2026
GolfCzech Open vládli amatéři. Pohár zvedl Bertényi, talent Klein čtvrtý

Czech Open vládli amatéři. Pohár zvedl Bertényi, talent Klein čtvrtý

Další ročník jednoho z nejslavnějších golfových turnajů na českém území se nesl ve znamení dominance amatérských hráčů. Triumf oslavil Maďar Bence Bertényi, který měl po poslední jamce náskok dvou ran na druhého Matěje Baču. Na akci se představil také teprve 13letý český talent Louis Klein. Ten skončil těsně čtvrtý.

Mládí vpřed. Motto, které by se dalo natěsnat do snad každého příspěvku na sociálních sítích ohledně golfového Czech Open. V letošním roce neměl turnaj hraný v Berouně až tak nabitý line-up a představili se na něm zejména čeští amatéři. Z tohoto pohledu ale turnaj upoutal nebývalou pozornost. I proto, že nejlepší profík skončil až šestý.

Akci s dotací 600 tisíc českých korun ovládl maďarský golfista Bence Bertényi o dvě rány před Matějem Bačou z České republiky. Pomohlo mu hlavně poslední kolo, které zvládl na 66 ran. „Jsem nadšený. Hlavně z toho, jak jsem zvládl finálové kolo. Nebylo to ani trochu snadné, pořád jsem se snažil koncentrovat, ale pár chyb jsem udělal. Měl jsem pak i kus štěstí, protože když jsem ránu pokazil, míček skončil v pozici, ze které jsem vše zachránil,“ uvedl v tiskové zprávě 19letý mladík.

Klein na čtvrtém místě

Talentovaných golfistů hrálo na Czech Open velké množství. A byl mezi nimi také Čech Louis Klein. Teprve 13letý borec, kterému se prorokuje obrovská budoucnost. Dlouho se dělil o první místo, dlouho byl pak třetí. V posledním kole ale klopýtl a musel se spokojit s bramborovou medailí. Na vítěze nakonec ztratil čtyři rány.

„Tohle kolo se nepovedlo. Na dvojce a trojce jsem špatně zvolil hůl. Měl jsem možná hrát víc na jistotu, ale místo toho riskoval. Tentokrát se mi moje hra na riziko nevyplácela,“ mrzelo mladého golfistu. I tak může být se svým výkonem spokojený. Až na šestém místě skončil profesionál Lukáš Tintěra.

  • Turnaj Czech Open v Berouně – par 72, dotace 600 000 Kč: 1. am. Bertényi (Maď.) 270 (64+70+70+66), 2. am. Bača 272 (68+69+68+67), 3. am. Tomi 273 (72+62+68+71), 4. am. Formánek 274 (66+69+70+69), am. Klein 274 (72+66+64+72), 6. Tintěra (všichni ČR) 275 (67+70+69+69).

Nejčtenější tento týden

Zpátky ke kořenům. Dana White chce změnit svět boxu od základů

Šéf UFC Dana White vstupuje do profesionálního boxu s ambiciózním projektem Zuffa Boxing a velkou vizí. Chce vrátit sportu přehlednost, přitáhnout nové fanoušky a nabídnout zápasy, které dávají smysl. Po podpisu klíčové dohody se Sky Sports odhalil, kam chce box posunout.

Liverpool otočil osmifinále, Barcelona rozstřílela Newcastle a Lewandowski přepsal historii

Liga mistrů už zná kompletní osmičku čtvrtfinalistů. Liverpool doma smazal manko proti Galatasarayi, Bayern znovu bez větších potíží vyřadil Atalantu a Barcelona předvedla proti Newcastlu ofenzivní smršť. Právě katalánský večer navíc přinesl i výrazný rekord Roberta Lewandowského.

Vladař ovládl český souboj v NHL, Colorado padlo s Dallasem

Daniel Vladař zvládl český brankářský duel proti Lukáši Dostálovi a dovedl Philadelphii k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu. Ve šlágru dvou nejlepších týmů soutěže pak Colorado padlo s Dallasem po nájezdech, Martin Nečas tentokrát zůstal bez bodu.

Dost bylo experimentů se starty, bouří se Ferrari proti změnám

Napětí ve Formuli 1 roste nejen na trati, ale i v zákulisí. Ferrari se ostře postavilo proti dalším úpravám startovní procedury, zatímco rivalové v čele s Mercedesem volají po změnách. Spor odhaluje hlubší problém nové technické éry.

Radim Rulík po sezoně skončí u reprezentace a převezme Kladno

Radim Rulík se po květnovém mistrovství světa ve Švýcarsku vrátí do každodenní klubové práce. U hokejových Rytířů Kladno vytvoří nový trenérský štáb spolu s Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem, na lavičce zůstane i Tomáš Plekanec. Pro český národní tým tak končí výrazná etapa, která přinesla medaile i výraznější propojení reprezentačních kategorií.

Zacha dvakrát překonal Dobeše, radost z výhry ale měl nakonec český brankář

Pavel Zacha byl v českém souboji v NHL výrazně vidět. Proti Montrealu dvakrát překonal Jakuba Dobeše a David Pastrňák přidal asistenci. Boston přesto na ledě Canadiens padl 2:3 po prodloužení a odvezl si jen bod.

Americká boxerská naděje míří do Británie. Jared Anderson poprvé zabojuje v Manchesteru

Jedna z nejzajímavějších postav současné těžké váhy se chystá na premiéru na britské půdě. Jared Anderson by měl 9. května nastoupit v Manchesteru na velkém galavečeru, který vyvrcholí titulovým duelem Fabia Wardleyho s Danielem Duboisem.

Emma Raducanu vynechá Miami Open. Nemoc ji nepustí na kurt

Turnaj Miami Open přichází o jedno z výrazných jmen. Emma Raducanu se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odhlásila, mimo hru je i Sonay Kartal. Pozornost tak poutá především návrat legendy Venus Williams.

Praha bude hostit část hokejového Světového poháru 2028

Praha se v únoru 2028 zařadí mezi dějiště hokejového Světového poháru. Turnaj se vrátí po dvanácti letech a vedle české metropole se bude hrát také v Calgary a Edmontonu. O2 arena nabídne zápasy základní skupiny i jedno utkání vyřazovací části, což pro české fanoušky znamená další velkou akci s účastí nejlepších hráčů planety.

Dva góly Pastrňáka a trefa Zachy na výhru nestačily, Boston prohrál s Devils

David Pastrňák a Pavel Zacha byli v ofenzivě Bostonu stoprocentní. Česká dvojice se postarala o všechny tři branky Bruins, jenže ani to na výhru nestačilo. Boston padl na ledě New Jersey 3:4 v prodloužení. Pastrňák navíc zapsal další výrazný večer a po dvou gólech si odnesl i ocenění pro druhou hvězdu utkání.

Aryna Sabalenka dobyla Indian Wells po epickém finále s Rybakinou

Finále prestižního turnaje BNP Paribas Open nabídlo tenisovou bitvu, která splnila očekávání. Světová jednička Aryna Sabalenka porazila po více než dvou a půl hodinách dramatického boje svou velkou rivalku Elenu Rybakinu 3:6, 6:3, 7:6 (8:6) a poprvé v kariéře ovládla turnaj v Indian Wells.

Krejčího devět bodů Portlandu nestačilo, New York otočil velkou ztrátu

Portland v dalším programu NBA padl na palubovce Philadelphie 103:109. Český reprezentant Vít Krejčí trefil tři trojky a zapsal devět bodů, hosté ale v koncovce znovu doplatili na slabší produktivitu z dálky. Ve stejné noci zaujal i výrazný obrat New Yorku proti Golden State a nečekané zaváhání Detroitu v Torontu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře proti Montrealu, Edmontonu se zranil Draisaitl

Lukáš Dostál pomohl Anaheimu 27 zákroky k výhře 4:3 na ledě Montrealu. Český souboj brankářů se nekonal, Jakub Dobeš zůstal mezi náhradníky. Nepříjemný večer zažil Edmonton, kterému v duelu s Nashvillem nedohrál Leon Draisaitl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama