ZajímavostiCyklistický šampion v maléru. Ministrovi San Marina zastřelil kočku

Cyklistický šampion v maléru. Ministrovi San Marina zastřelil kočku

Hodně velký problém řeší v současné chvíli Antonio Tiberi. Na kolo nesedne v profesionálním závodě několik týdnů, k tomu navíc musí zaplatit pokusu bezmála 100 tisíc korun. To všechno kvůli incidentu z loňského června, při kterém vzduchovkou zastřelil kočku. A aby toho nebylo málo, jejím majitelem byl sanmarinský ministr pro cestovní ruch.

Vše se odehrálo už v červnu loňského roku, Tiberi ale o celém problému mlčel. Čekal na verdikt soudu, který přišel až teď, po více než půlroce. Tiberi si vyslechl, že za usmrcení kočky vzduchovkou zaplatí pokusu čtyři tisíce euro, což se rovná zhruba 94 tisícům korun. Kočku, která náhodou patřila ministrovi cestovního ruchu San Marina, prý neměl v žádném případě v úmyslu zabít.

„Musím přiznat, že jsem se hloupě a nevědomě snažil trefit kočku a ke svému velkému překvapení jsem ji opravdu zasáhl. Vůbec jsem neměl v úmyslu to zvíře zabít, vlastně jsem si myslel, že zbraň není smrtící,“ napsal v příspěvku na sociálních sítích potom, co vyšla celá věc na povrch. Vše se dostalo ven až teď, po stratu cyklistické sezony.

Tu zahájil Ital více než slušně. Skončil sedmý na UAE Tour, pak dojel osmý na Tour Down Under. Další závody si ale bude muset asi jen pustit v televizi. Jeho stáj Trek-Segafredo, za kterou mimo jiné jezdí také český jezdec Mathias Vacek, ho na 20 dní suspendovala. Tiberi tak nepojede závody Trofeo Laigueglia, Tirreno-Adriatico i klasiku Milán-Turín.

A nebude ani pobírat plat.

S pokutou souhlasíme, zní ze stáje

„Plně souhlasíme s pokutou a důrazně odsuzujeme zavrženíhodný čin, který je jasným porušením kodexu chování týmu. Tým bude úzce spolupracovat s Antoniem, aby zajistil, že se poučí. Očekáváme, že podnikne nezbytné kroky k vyjádření lítosti a stane se lepším člověkem,“ prohlásilo vedení Trek-Segafredo.

Jak už bylo řečeno, Tiberi, který je bývalým juniorským mistrem světa v časovce, na své sociální sítě umístil příspěvek, ve kterém se za celou omluvil.

„Hluboce lituji svého hanebného činu. S pocitem zodpovědnosti a pokání přijímám následky a vinu za svůj čin. Pokud jsem o tom předtím veřejně nemluvil, bylo to jen kvůli silnému pocitu studu a lítosti. Rozumím kritice fanoušků, médií i všech ostatních. Mé chování se vůbec nehodilo k profesionálnímu sportovci a obecněji k zodpovědnému a rozumnému člověku. Znovu a veřejně se omlouvám ministrovi San Marina Pedini Amatimu za citovou újmu, kterou jsem mu způsobil, stejně jako všem občanům San Marina. Nakonec všem opakuji, že nebylo mým záměrem kočku zabít, byla to nehoda,“ napsal.

Zároveň doplnil, že až uplyne trest od stáje a začne znovu jezdit, poskytne finance vybraným sdružením v San Marinu, které se starají o toulavé kočky. A sám dokonce chce některou z nich navštívit a pomoct osobně.

Nejčtenější tento týden

Siniaková a Townsend znovu dominovaly, Krejčíková je v semifinále

Kateřina Siniaková s Taylor Townsend natáhly parádní sérii už na 17 výher v řadě. Ve čtvrtfinále prestižního turnaje v Římě porazily pár Ellen Perez a Demi Schuurs 7:5 a 6:0. Dařilo se také Barboře Krejčíkové, která v Parmě zvládla těžký obrat proti Viktoriji Golubic a postoupila mezi nejlepší čtyři.

Velký návrat po boji s rakovinou. Mark Webster znovu míří před kamery

Šipkařský svět zažívá emotivní období. Bývalý mistr světa Mark Webster oznámil povzbudivou zprávu po boji se vzácnou formou leukémie a chystá návrat před televizní kamery. Současně Gerwyn Price vysvětloval fanouškům důvody své absence na blížícím se Světovém poháru.

Max Verstappen chce dobýt další legendární závod

Max Verstappen už dávno není jen pilotem Formule 1. Čtyřnásobný mistr světa rozšiřuje své závodní ambice daleko za hranice královské disciplíny motorsportu. Tento víkend ho čeká jedna z nejtěžších výzev kariéry, a to slavný čtyřiadvacetihodinový závod na Nürburgringu. Na ikonické Severní smyčce chce dokázat, že patří mezi absolutní elitu bez ohledu na kategorii.

Colorado po obratu vyřadilo Minnesotu a Nečas zářil dvěma asistencemi

Colorado je ve finále Západní konference NHL. Avalanche v pátém zápase druhého kola porazili Minnesotu 4:3 v prodloužení, i když po první třetině prohrávali o tři góly. Martin Nečas patřil k hlavním postavám večera. Český útočník připravil vyrovnávací trefu Nathana MacKinnon a poté i vítězný gól Bretta Kulak.

James Maddison se pustil do rozhodčích. VAR podle něj ničí odvahu pískat

Anglický reprezentant James Maddison po remíze Tottenhamu s Leedsem ostře zkritizoval rozhodčí i systém VAR. Záložník Spurs tvrdí, že sudí se bojí dělat rozhodnutí přímo na hřišti a spoléhají na technologii, která podle něj fotbalu spíše škodí. Debata o fungování videorozhodčího tak znovu nabírá na síle.

Florentino Pérez vyhlásil válku kritikům. Real Madrid po další sezoně bez trofeje čekají bouřlivé volby

V Realu Madrid znovu houstne atmosféra. Prezident Florentino Pérez po další sezoně bez významné trofeje svolal mimořádnou tiskovou konferenci, během níž ostře zaútočil na novináře, vedení La Ligy i své anonymní kritiky. Zkušený funkcionář zároveň oznámil, že znovu kandiduje na prezidenta klubu. V Madridu tak začíná další turbulentní období.

Hertl pomohl Vegas k výhře nad Anaheimem

Tomáš Hertl znovu ukázal důležitost v play off NHL. Český útočník přispěl gólem a asistencí k výhře Vegas 3:2 v prodloužení nad Anaheimem. Golden Knights vedou v sérii 3:2 a mají postupový mečbol. Buffalo mezitím porazilo Montreal 3:2 a srovnalo sérii na 2:2.

Disciplinárka tvrdě potrestala Slavii za nedohrané derby

Pražské derby má tvrdou dohru. Slavia přišla o výhru na hřišti, zápas se Spartou prohrála kontumačně 0:3, zaplatí pokutu deset milionů korun a čtyři domácí soutěžní utkání odehraje bez diváků. Trest dostala i Sparta, za chování svých fanoušků zaplatí 600 tisíc korun.

Tvrdý pád internetové hvězdy. Jake Paul připustil konec kariéry po brutálním KO

Ještě před několika měsíci mluvil Jake Paul o titulových ambicích a cestě mezi boxerskou elitu. Dnes řeší úplně jinou otázku, a to zda vůbec ještě někdy vstoupí do ringu. Po těžké porážce od Anthonyho Joshuy se kontroverzní influencer a boxer stále zotavuje z vážných zranění a poprvé otevřeně připustil, že jeho kariéra může být u konce.

Siniaková s Townsend ovládly vstup do turnaje v Římě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují ve skvělé sérii. Na turnaji WTA 1000 v Římě zvládly první zápas bez potíží a pár Hailey Baptiste, Alexandra Eala porazily jasně 6:2 a 6:1. Připsaly si už šestnácté vítězství v řadě.

Konec jedné éry? Lakers padli, LeBron James uvažuje o odchodu 

Oklahoma City ovládlo sérii s Los Angeles jednoznačně 4:0 a poslalo slavné Lakers na dovolenou. Po posledním zápase se ale nemluvilo jen o dominantním výkonu Thunder. Hlavním tématem večera byl znovu LeBron James a otázka, zda právě neodehrál poslední utkání své mimořádné kariéry.

Colorado je krok od finále konference, Nečas přidal dvě asistence

Colorado zvládlo čtvrtý zápas série na ledě Minnesoty a po výhře 5:2 vede už 3:1. Martin Nečas pomohl dvěma asistencemi, Avalanche rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině a Wild teď musí vyhrát třikrát za sebou.

Kladno ulovilo reprezentačního brankáře Pavláta

Kladno pokračuje ve výrazném posilování kádru pro příští sezonu. Rytíři získali reprezentačního brankáře Dominika Pavláta, který se vrací do extraligy po dvou letech ve finském Ilvesu Tampere. Šestadvacetiletý gólman navíc figuruje v nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Kimi Antonelli definitivně přebral kontrolu nad šampionátem. Russell ale ještě neřekl poslední slovo

Ve stáji Mercedes začíná nabírat na obrátkách nečekaný souboj o titul mistra světa Formule 1. Devatenáctiletý talent Kimi Antonelli vyhrál třetí Velkou cenu za sebou a dostal se do čela šampionátu před zkušenějšího George Russella. Šéf týmu Toto Wolff však věří, že britský pilot dokáže odpovědět už při nadcházejícím závodě v Montrealu.

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama