0.6 C
Czech
Pondělí 9. března 2026
FotbalČtyři týmy, čtyři země, jeden ostrov ve Středomoří. Už zítra se rozjede...

Čtyři týmy, čtyři země, jeden ostrov ve Středomoří. Už zítra se rozjede Tipsport Malta Cup

Příprava na jarní část sezony není v případě českých ligových zástupců jen o tvrdé dřině na umělce, běhání po namrzlých silnicích nebo makačce v posilovně. Někteří mají to štěstí, že se v rámci zimní pauzy dostanou za hranice České republiky. Olomouc čeká už zítra rozjezd čtvrtého ročníku Tipsport Malta Cupu.

První část sezony mají české týmy zdárně za sebou, přípravy na jarní fázi už jsou ale v plném proudu. Členové elitní ligové společnosti po startu nového kalendářního roku nelení a v rámci příprav se většina z nich vypravila do teplých krajin.

Sparta jela do Španělska, Slavia zvolila Portugalsko, fotbalisté Dynama, Bohemky nebo Liberce se vydali do Turecka. Do zajímavé destinace se ale vypravila spolu s dalšími třemi kluby také Sigma Olomouc. Tu čeká už zítra start Tipsport Malta Cupu.

Na ostrov ve Středozemním moři, na který je to ze Sicílie vzdušnou čarou asi 100 kilometrů, čekají Sigmu celkem tři zápasy. Síly změří s Trnavou ze Slovenska, rakouským Tirolem a Aalborgem, který přijel z Dánska. Čtvrtý ročník oblíbeného zimního turnaje už klepe na dveře.

Titul obhajují Rakušané

Jak už bylo řečeno, do dějiště turnaje na Maltě se dostavily čtyři týmy ze čtyř různých evropských zemí. Pozvánku neodmítl ani loňský šampion z Tyrolska, WSG Tirol, který bude pokukovat po úspěchu i letos. Kromě něj už podnik ovládly také české kluby Mladá Boleslav a Brno.

Tirol ale cestu za pohárem nebude mít jednoduchou. Nejprve ho čeká Trnava, která celý turnaj zítra odstartuje.

„Až doteď jsme měli kondiční blok, na Maltě nás čeká herní část se třemi kvalitními soupeři. Naší výhodou je, že budeme všechno už jen dolaďovat. Potřebujeme hráče dostat do formy, abychom byli připraveni na ligu,“ informoval ještě před odletem trnavský kouč Michal Gašparík.

Spolu s Trnavou se těší na výkop na národním stadionu Ta’Qali i dánský Aalborg, který kromě prvního týmu poslal na Maltu také vedení klubu, sponzory a mládežnický tým devatenáctky. Posledním zástupcem je Olomouc, která papírově působí nejsilněji.

Bez Hubníka nebo Hály

Sigma vzala na turnaj opory, ale také hráče paběrkující na hranici lavičky a tribuny. Třeba takového stopera Romana Hubníka nebo Martin Hálu nechala doma. Kdo v kádru nechybí, je obránce Vít Beneš, který po pondělním tréninku sdílel první dojmy.

„Jsme tady druhý den a myslím si, že podmínky jsou tady trošku lepší než v České republice. Hlavně jsme rádi, že můžeme být na přírodní trávě,“ říká Beneš.

Jeho tým bude k titulu potřebovat vyhrát všechny tři své zápasy. Na rozdíl od minulých let se hraje systémem každý s každým a o vítězi tak rozhodne počet bodů.

Program Tipsport Malta Cupu

  • 18. 1. 16:00        Spartak Trnava – WSG Tirol
  • 18. 1. 20:00        Sigma Olomouc – Aalborg
  • 21. 1. 16:00        WSG Tirol – Aalborg
  • 21. 1. 20:00        Sigma Olomouc – Spartak Trnava
  • 24. 1. 12:30        Spartak Trnava – Aalborg
  • 24.1. 16:30         Sigma Olomouc – WSG Tirol

Nejčtenější tento týden

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.

Naděje se tenčí, čeští baseballisté podlehli Tchaj-wanu 0:14

Čeští reprezentanti nezvládli na World Baseball Classic ani třetí vystoupení. V důležitém utkání s Tchaj, wanem padli vysoko 0:14 a duel skončil už po sedmé směně. Tým trenéra Pavla Chadima tak velmi pravděpodobně uzavře skupinu C na posledním místě a o příští turnaj bude muset znovu bojovat v kvalifikaci.

Nečas čtyřmi body zařídil výhru Colorada nad Dallasem

Martin Nečas po olympijské pauze září. Český útočník tentokrát gólem, třemi asistencemi a proměněným nájezdem dovedl Colorado k výhře 5:4 nad Dallasem po samostatných nájezdech. V šesti zápasech po návratu nasbíral už 14 bodů a znovu patřil k hlavním postavám celého večera.

Siniaková s Townsend začaly v Indian Wells výhrou

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend vstoupily do čtyřhry v Indian Wells vítězně. Česko americká dvojice porazila Emmu Raducanu a Gabrielu Elenu Ruse 6:2 a 7:5 a postoupila mezi šestnáct nejlepších párů. Pro Siniakovou s Townsend šlo o první společnou výhru po šesti týdnech. V dalším kole je čekají Jekatěrina Alexandrova a Sofia Kenin.

Menšík postoupil v Indian Wells, Svrčina narazil na Sinnera

Jakub Menšík zvládl vstup do turnaje v Indian Wells a po dvousetové výhře nad Marcosem Gironem prošel do třetího kola. Český tenista se ale na kurtu pořádně nadřel a dlouho hledal jistotu. Dalibor Svrčina naopak svůj další kalifornský krok nepřidal. Proti Jannikovi Sinnerovi narazil tvrdě a duel skončil rychle.

Russell byl nejrychlejší v posledním tréninku v Austrálii, Antonelli havaroval

George Russell zajel nejrychlejší čas v posledním tréninku před kvalifikací na Velkou cenu Austrálie. Trénink však poznamenala těžká havárie jeho týmového kolegy Kimi Antonelliho, která krátce před koncem přerušila závěrečnou přípravu na první kvalifikaci sezony.

LeBron James překonal 39 let starý rekord NBA, Lakers ale podlehli Denveru

LeBron James opět přepsal historii NBA. Matador Los Angeles Lakers se stal hráčem s nejvyšším počtem proměněných střel z pole v dějinách soutěže, když překonal rekord Kareema Abdula-Jabbara, který vydržel téměř čtyři desetiletí. Historický okamžik však přišel v zápase, který Lakers nakonec prohráli s Denver Nuggets 113:120.

Čeští baseballisté na WBC znovu padli, Austrálie vyhrála 5:1

Čeští baseballisté ani ve druhém utkání na World Baseball Classic nebodovali. V tokijské skupině C podlehli Austrálii 1:5 a po dvou zápasech zůstávají bez vítězství. O první úspěch budou hrát v sobotu ráno proti Tchaj, wanu.

Vaněček zapsal sté vítězství a Chmelař otevřel gólový účet v NHL

Vítek Vaněček prožil povedený večer. Český brankář dovedl Utah k výhře 3:0 nad Philadelphií, udržel první čisté konto v sezoně a oslavil sté vítězství v NHL. Výrazně o sobě dal vědět i Jaroslav Chmelař, který při výhře Rangers nad Torontem vstřelil svůj první gól v nejlepší lize světa. Dvě asistence přidal Pavel Zacha, Boston ale na Nashville nestačil.

Oscar Piastri nejrychlejší v úvodním dni sezony F1. McLaren zazářil, Aston Martin se trápí

Australan Oscar Piastri zajel nejrychlejší čas prvního dne nové sezony Formule 1. Jezdec McLarenu ovládl páteční tréninky na domácí Velké ceně Austrálie v Melbourne, když ve druhé tréninkové jízdě předčil Mercedes Kimiho Antonelliho o 0,214 sekundy.

První vítězství sezóny: Luke Littler porazil Jonnyho Claytona ve finále v Cardiffu

Luke Littler ovládl pátý večer šipkařské Premier League v Cardiffu. V dramatickém finále porazil domácího Jonnyho Claytona a poprvé v sezoně ovládl jeden z večerů série. Devatenáctiletý mistr světa tak výrazně oživil své šance v průběžném pořadí soutěže.

Messi a Inter Miami slavili titul v Bílém domě

Fotbalová hvězda Lionel Messi navštívila s týmem Inter Miami Bílý dům. Americký prezident Donald Trump zde přivítal vítěze MLS Cupu a během setkání chválil argentinského kapitána i celý tým.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama