Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Christian Horner byl očištěn. „Tým nikdy nebyl silnější,“ říká

  Christian Horner, šéf týmu Red Bull Racing, byl na základě vyšetřování externího právníka očištěn od obvinění z nevhodného chování. Promluvil pro média a chystá se plně soustředit na nadcházející sezónu.

  Obvinění, která vznesla jedna z kolegyň, byla poprvé zveřejněna 5. února a obviňovala Hornera z nevhodného, kontrolujícího chování. Horner tato obvinění důsledně popíral. A to jak původně, tak veřejně při představení vozu F1 Red Bull 2024 v Milton Keynes a během předsezónních testů.

  „Jsem jen rád, že je proces u konce. Samozřejmě se k tomu nemohu vyjadřovat,“ řekl Horner ve čtvrtek pro Sky Sports News před tréninkem na úvodní závod sezóny v Bahrajnu. „Jsem tady a teď se velmi soustředím na velkou cenu, na nadcházející sezónu a na to, abychom se pokusili obhájit oba naše tituly.“

  Mateřská společnost Red Bull GmbH ve středu potvrdila, že stížnost na Hornera byla zamítnuta. Kolegyně, která stížnost podala, si však ponechává právo na odvolání.

  Red Bull favoritem pro sezónu 2024

  Horner, který je u Red Bullu od jeho založení v roce 2005, je nejdéle sloužícím šéfem týmu F1. Tým dovedl k šesti vítězstvím v šampionátu konstruktérů a sedmi triumfům v mistrovství jezdců. V roce 2023 vyhrál Red Bull 21 z 22 závodů, což znamenalo jeho dosud nejúspěšnější rok ve Formuli 1.

  Navzdory nedávnému vyšetřování Hornerova chování se tým těší na sezónu 2024, v níž je s jezdcem Maxem Verstappenem opět favoritem na titul. První závod sezóny F1 2024, která zahrnuje rekordních 24 závodů, se uskuteční tuto sobotu 2. března v Bahrajnu.

  „Nezávislé vyšetřování obvinění vznesených proti panu Hornerovi bylo ukončeno a Red Bull může potvrdit, že stížnost byla zamítnuta,“ uvedl ve středu mluvčí Red Bull GmbH. „Red Bull je přesvědčen, že vyšetřování bylo spravedlivé, přísné a nestranné.“

  Horner, který byl na novoročním seznamu vyznamenání za zásluhy o motoristický sport vyznamenán CBE, je ženatý s členkou skupiny Spice Girl Geri Hornerovou. S Red Bullem podepsal prodloužení smlouvy do roku 2026 a soustředí se na nadcházející sezónu. „V týmu to [jednota] nikdy nebylo silnější,“ řekl.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno