Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Sezóna F1 2024: Sázkové kurzy ve prospěch Verstappena a Red Bullu. Ferrari a Mercedes bojují o druhé místo

  Sezona Formule 1 2024 začíná a sázkové kurzy naznačují známý vzorec, podle kterého dominují Max Verstappen a Red Bull Racing. Verstappen, trojnásobný obhájce titulu, je podle BetMGM výrazným favoritem na vítězství v šampionátu i v úvodním závodě v Bahrajnu.

  Verstappen je drtivým favoritem na zisk čtvrtého titulu v řadě. Kurz je s ohromující šancí -600 (1:6) na zisk titulu. To znamená více než 85procentní šanci, že Verstappen vyhraje šampionát. A to ještě před začátkem závodu.

  Také u týmu Red Bull Racing se očekává, že bude pokračovat ve své dominanci, přičemž na třetí vítězství v šampionátu v řadě je vypsán kurz -650. Předsezónní testy to zřejmě potvrzují a naznačují, že dominance týmu Red Bull zůstane zachována.

  Sergio Pérez, Verstappenův týmový kolega, je favoritem na druhé místo s kurzem +125 (5 ku 4) v sázce na vítěze bez Verstappena, před Charlesem Leclercem z Ferrari (+225, 9 ku 4).

  Verstappen na tiskové konferenci zdůraznil, že situace kolem Christiana Hornera nemá vliv na jeho přípravu na obhajobu titulu. „Neovlivňuje mě to,“ odpověděl Verstappen na otázku, zda ho tato sága ovlivňuje. „Velmi se soustředím jen na výkon vozu a na sebe. Doufám, že se to brzy vyřeší.“

  Očekává se, že Verstappen zopakuje vítězství v úvodním závodu

  Kurzy naznačují, že letošní sezóna nemusí být více konkurenční než ta minulá, přičemž se očekává jen málo změn v celkovém pořadí. Ferrari je v kurzu na vítězství v šampionátu konstruktérů na druhém místě, ale má kurz +600 (6 ku 1).

  Přestože Ferrari na trati překonává Mercedes, zejména ve druhé polovině sezóny, čtyřikrát odstoupilo, jednou bylo diskvalifikováno a dvakrát neodstartovalo. Mercedes měl čtyři odstoupení a jednu diskvalifikaci.

  Pro úvodní závod sezóny v Bahrajnu je Verstappen jasným favoritem s kurzem -300 (1:3). Jeho loňské vítězství zde bylo jeho prvním vítězstvím na Bahrain International Circuit. Závod se koná v sobotu, přičemž tradiční program závodního víkendu byl posunut o jeden den kvůli Velké ceně Saúdské Arábie. Ta se koná v sobotu 9. března. Důvodem je, aby se předešlo kolizi se začátkem ramadánu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno