HokejChceš bitku? Tak pojď, hecoval Lauko protihráče. Český forvard baví NHL

Chceš bitku? Tak pojď, hecoval Lauko protihráče. Český forvard baví NHL

Medvědi z Bostonu zveřejnili na svých sociálních sítích další z mnoha zákulisních videí a tentokráte byl v hlavní roli český útočník Jakub Lauko. „Chceš bitku?“ zakřičel během nedávného utkání s Blue Jackets třiadvacetiletý rodák z Prahy na Sweezeyho. „Jasně,“ odvětil sedmadvacetiletý bek. Když sudí muže po tvrdém boji roztrhli, stihli si ještě oba aktéři poblahopřát. Video baví hokejový svět.

Začala cesta za Stanley Cupem, play-off NHL běží naplno. Reflektory svítí zejména na Boston Bruins, neboť právě Pastrňák a spol. dominovali celé soutěži v základní části. Hokejisté v černožlutém vstoupili do osmifinálové série vítězně, první duel s Floridou opanovali poměrem 3:1.

Díky krátkému videu zpoza pomyslné opony klubu se ale diváci mohli vrátit k březnovému utkání s Columbusem. Tam totiž proběhl ve 25. minutě úžasný moment.

Virální video, které obletělo svět

Rvačky jsou již dlouhá desetiletí kořením hokeje. Diváci bouří, hráči tím mnohdy vybičují své spoluhráče k ještě lepším výkonům. Častokrát se do ní dostanete po nepřiměřeně tvrdém hitu, zbytečném ataku soupeřova brankáře či zákeřném faulu, po kterém na vás vystartuje bijec z týmu protivníka.

Jakub Lauko z Bostonu ale ukázal, že to jde i jinak. „Tak co, Sweezey, dáme to? Chceš se poprat, kámo?“ hecoval český hráč obránce Columbusu. „Jasně,“ nerozváděl svou odpověď Laukův sok. Pár sekund po vhazování tak muži shodili rukavice a začal nelítostný boj.

Bostonská čtyřiadevadesátka brzy skončila s přetaženým dresem přes hlavu, ale zůstala na nohou. Tvrdou bitku rozdělili až po pár desítkách vteřin rozhodčí, tím však virální video neskončilo.

Při cestě na trestnou lavici, kam pochopitelně oba muži zamířili, aby si odpykali trest za hrubost, volal Lauko na Sweezeyho ještě jednou, nyní zvolil ostřejší slovník: „Ku*va dobrá bitka, Sweezey! Ku*va dobrý!“ vytřepal ze sebe emoce český forvard ve službách Bruins.

Třešničkou na dortu pak byl Laukův příjezd do boxu pro vyloučené. Bez rukavic, hokejky a helmy začal mávat rukama a hecovat ochozy. Hala byla ve varu.

Vše pak zakončila krátká slovní výměna mezi hráči na trestné lavici: „Jsi v pohodě?“ otázal se Lauko, načež mu Sweezey přitakal. Gentlemanská bitva nyní baví celý hokejový svět, Lauko si získal nespočet příznivců za svůj férový přístup.

Nejčtenější tento týden

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.

Bouzková má titul z trávy, Viďmanová slaví průlom do stovky

Český ženský tenis zažil povedenou neděli se dvěma výraznými triumfy a jedním zklamáním. Marie Bouzková ovládla turnaj WTA 250 v Nottinghamu, získala čtvrtý titul na hlavním okruhu a poprvé slavila na trávě. Darja Viďmanová ve Figueira da Foz potvrdila životní týden, vyhrála podnik WTA 125 a definitivně se posouvá do elitní stovky žebříčku.

Stanley Cup slavilo s Carolinou v Raleighu přes 150 tisíc fanoušků

Oslavy druhého Stanley Cupu v historii Caroliny Hurricanes přilákaly do centra Raleighu obrovské davy. Podle odhadů dorazilo více než 150 tisíc lidí. Hokejisté si triumf užili při tradičním průvodu městem a následném setkání s fanoušky.

Skotové řeší penalty po porážce s Marokem

Skotsko na mistrovství světa padlo s Marokem 0:1 a po utkání v Bostonu zůstaly hlavním tématem dvě sporné penaltové situace. Tým trenéra Stevea Clarkea cítil, že minimálně jeden zákrok měl skončit pokutovým kopem. Zároveň ale hráči i kouč uznali, že samotné verdikty rozhodčího porážku nevysvětlují.

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.

Sparta si na Gudase zřejmě ještě počká

Návrat Radka Gudase do české extraligy zatím nevypadá příliš reálně. Zkušenému obránci sice po sezoně končí smlouva v Anaheimu, podle aktuálních informací však o něj dál stojí kluby NHL. Ve hře navíc figuruje i velmi překvapivá varianta, která by ještě před pár měsíci působila téměř neuvěřitelně.

Joe Joyce vyhlíží odvetu s Duboisem. Nejprve ale musí zvládnout návrat po roce mimo ring

Britský boxer Joe Joyce se po více než roční pauze vrací mezi provazy s jasným cílem: znovu se přiblížit světové špičce. Zkušený boxer otevřeně přiznal, že by rád poměřil síly s úřadujícím šampionem organizace WBO Danielem Duboisem. Než však začne přemýšlet o titulových duelech, čeká ho důležitá zkouška v podobě souboje s neporaženým Artemem Suslenkovem.

Praha a Brno mají být dějištěm hokejového MS 2031

Český hokej udělal další krok směrem k pořádání mistrovství světa v roce 2031. Pokud kandidatura uspěje, zápasy se budou hrát v Praze a nově také v Brně. O konečném pořadateli rozhodne kongres Mezinárodní hokejové federace v květnu příštího roku.

Moses Itauma si projde peklem. Neporažený britský talent vyzve zkušeného Filipa Hrgoviče

Jeden z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy současnosti Moses Itauma stojí před dosud nejtěžší výzvou své kariéry. Neporažený Brit se na konci srpna utká v londýnské O2 Areně s chorvatským ranařem Filipem Hrgovičem. Souboj může výrazně napovědět, kdo se v nejbližší době přiblíží titulovým zápasům.

Rob Cross ukončil čekání na titul. Ve Wiganu ovládl Players Championship 22

Bývalý mistr světa Rob Cross se po více než roce dočkal dalšího turnajového triumfu. Na Players Championship 22 ve Wiganu předvedl skvělé výkony, ve finále porazil Nizozemce Maika Kuivenhovena 8:5 a výrazně si přiblížil účast na prestižním World Matchplay.

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama