8.1 C
Czech
Neděle 29. března 2026
MotorsportČekání na body stále trvá. Salač v Argentině upadl, nedojel podruhé za...

Čekání na body stále trvá. Salač v Argentině upadl, nedojel podruhé za tři závody

Přechod z Moto3 do Moto2 si Filip Salač rozhodně představoval jinak. Seriál MotoGP už má za sebou tři závody, v ani jednom z nich ale český zástupce nebodoval. Nejprve nedokončil závod v Kataru, v Indonésii byl jednadvacátý a v Argentině opět nedojel. Na kontě má tak jezdec týmu Gresini Racing nula bodů.

Před startem sezony byl Filip Salač plný optimismu. Přesunul se z nejnižší kategorie do druhé nejvyšší, dostal silnější motorku a těšil se, že bude prohánět ty nejlepší. Jenomže od svých cílů je zatím vzdálený na míle daleko. Český závodník nedokázal bodovat ani ve třetí Velké ceně MotoGP v Argentině.

Na trať vyjel z osmé řady, postupně se ale tlačil dopředu. Byl rozjetý, stroj jel výborně, jenomže snažení ve zhruba polovině závodu zhatil nepříjemný pád. Kol sice odkroutil více než v Kataru, po dvanácti ale skončil. „Bohužel víkend nebyl takový, jaký jsme si představovali. Motocykl dnes fungoval dobře,“ posteskl si Salač.

„Hlavně mě mrzí, že jsem nebyl úplně ve své kůži na jedné ze svých nejoblíbenějších tratí. Všechno mě bolí. Kosti, hlava, myslím, že jsem tento víkend strávil více času na záchodě než na trati, ale nechci se na nic vymlouvat,“ doplnil v tiskové zprávě 20letý jezdec ve službách italské stáje Gresini Racing. Závod vyhrál Ital Vietti.

Přepis dějin v režii Espargara

Italská vlajka na okruhu v Argentině vlála o sto šest. K vítězství Viettiho v Moto2 se totiž přidal také jezdec stáje Aprilia. Pro italský tým to byl v Argentině už 200. závod, na který bude ještě hodně dlouho vzpomínat. Premiérové prvenství v královské kubatuře zajistil Aprilii španělský závodník Espargaró.

Kromě týmového triumfu slavil Španěl i svůj vlastní. Na start Grand Prix se postavil už po 284., připsal si ale své teprve první vítězství ze všech. Do závodu jel z pole position a dokázal výhody využít na jedničku.

Výsledky Velké ceny Argentiny:

  • Moto3: 1. García (Šp./GasGas) 38:23,433, 2. Foggia (It./Honda) -0,146, 3. Sasaki (Jap./Husqvarna) -0,375, 4. Rossi (It./Honda) -0,507, 5. Suzuki (Jap./Honda) -0,484, 6. Moreira (Braz./KTM) -0,587.
  • Moto2: 1. Vietti (It./Kalex) 39:44,098, 2. Čantra (Thaj./Kalex) -1,538, 3. Ogura (Jap./Kalex) -5,703, 4. Canet (Šp./Kalex) -5,880, 5. Dixon (Brit./Kalex) -6,584, 6. Arbolino (It./Kalex) -7,538, … Salač (ČR/Kalex) nedokončil.
  • MotoGP: 1. A. Espargaró (Šp./Aprilia) 41:36,198, 2. Martín (Šp./Ducati) -0,807, 3. Rins -1,334, 4. Mir (oba Šp./Suzuki) -1,831, 5. Bagnaia (It./Ducati) -5,846, 6. Binder (JAR/KTM) -6,192.

Nejčtenější tento týden

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.

Dobeš dovedl Montreal k další výhře, Nečas bodoval a Ovečkin nasázel hattrick

Český brankář Jakub Dobeš znovu zaujal v NHL. Montreal i díky jeho 25 zákrokům porazil Columbus 2:1. Martin Nečas pomohl asistencí k výhře Colorada nad Winnipegem a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Velký večer prožil také Alexandr Ovečkin, který proti Utahu nastřílel hattrick.

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama