MotorsportCarlos Sainz vyvrací zvěsti o podepsané smlouvě s Williamsem

Carlos Sainz vyvrací zvěsti o podepsané smlouvě s Williamsem

Carlos Sainz důrazně popřel zprávy, podle kterých už podepsal novou smlouvu s F1 na rok 2025. Označil tyto dezinformace za směšné, ale zároveň znepokojivé.

Sainzovo místo po blížícím se odchodu z Ferrari zaujme Lewis Hamilton, on však zůstává nerozhodnutý o svém dalším postupu. Vzhledem k tomu, že zbývá jen málo možností mezi špičkovými týmy, Sainzova budoucnost v F1 se zdá být rozkročena mezi Sauberem a Williamsem. Na konečné rozhodnutí se s napětím čeká .

Carlos Sainz se ocitl v centru pozornosti a uprostřed víru fám a spekulací o své budoucnosti ve Formuli 1. Španělského jezdce, který v současné době působí u Ferrari, by měl v příští sezoně nahradit sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton. S touto změnou na obzoru se v médiích objevily zprávy o tom, že si Sainz už zajistil smlouvu na rok 2025. Sainz se však proti těmto zprávám důrazně ohradil a vyjádřil pobavení i znepokojení nad šířením nepravdivých informací.

„Rozhodně ještě nejsem zavázán žádnému týmu pro rok 2025,“ upřesnil Sainz před Velkou cenou Kanady. „Viděl jsem ty zprávy a upřímně řečeno mě to rozesmálo, protože před třemi měsíci se objevily zvěsti o tom, že jsem podepsal smlouvu s Mercedesem nebo Red Bullem. Teď se říká, že jsem podepsal smlouvu s Williamsem, což prostě není pravda.“ Tyto pokračující spekulace vedly Sainze k tomu, aby poukázal na nedostatek odpovědnosti za šíření nepodložených informací.

Sainz se soustředí na aktuální sezónu

Sainz pečlivě zvažuje své možnosti. Vzhledem k tomu, že Sergio Perez znovu podepsal smlouvu v Red Bullu a další přední místa jsou zpečetěna, zdá se, že Sainzovou reálnou volbou jsou Sauber. Ten se v roce 2026 stane továrním týmem Audi. Případně pak Williams. Navzdory nejistotě zůstává Sainz optimistou. „Věřím, že k úspěchu ve Formuli 1 potřebujete střednědobý až dlouhodobý projekt,“ řekl Sainz. „Roky 2025 až 2028 mi nabízejí skvělou příležitost, jak tuto stabilitu najít.“

Jedním z komplikujících faktorů jsou chystané změny předpisů stanovené pro rok 2026, které činí budoucí konkurenční prostředí nepředvídatelným. „Nové předpisy znamenají, že rok 2026 bude rokem obratu, téměř jako loterie,“ poznamenal Sainz. „Předvídat, kdo bude konkurenceschopný, je téměř nemožné, a to by mohlo situací výrazně zamíchat. Chápu, že lidé mají obavy z toho, že možná nebudou mít několik let konkurenceschopné auto, ale rok 2026 může přinést opravdu pozitivní překvapení.“

Nejistota Sainze nevyvedla z míry a soustředí se na aktuální sezónu. Ve hře jsou stále soutěžní jízdy. Zejména na tak významných podnicích, jako je jeho domácí závod v Barceloně. „Je náročné přemýšlet o příštím roce, když se intenzivně soustředíte na vítězství v této sezóně,“ uzavírá Sainz. „Na stole jsou velmi dobré možnosti a já je chci v klidu zvážit. Můj manažerský tým vede diskuse, a až přijde čas, sednu si a rozhodnu se.“

Nejčtenější tento týden

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.

Montreal s Dobešem přetlačil Tampu, Boston ani přes tři body Pastrňáka neuspěl

Čeští hokejisté se v úvodu play off NHL výrazně připomněli. David Pastrňák dal gól a přidal dvě asistence, Boston ale ztratil slibně rozehraný zápas v Buffalu a prohrál 3:4. Brankář Jakub Dobeš naopak slavil, Montreal i díky jeho dvaceti zákrokům porazil Tampu 4:3 v prodloužení. Hlavní postavou večera se stal Juraj Slafkovský, který rozhodl hattrickem. Colorado pak vstoupilo do série s Los Angeles těsnou výhrou 2:1, u které nechyběl ani Martin Nečas.

Muchová ve Stuttgartu finále nezvládla, přesto se posunula těsně za top 10

Karolína Muchová na třetí titul kariéry nedosáhla. Ve finále turnaje ve Stuttgartu nestačila na Jelenu Rybakinovou a po porážce 5:7 a 1:6 jí zůstal vedle prize money také výrazný posun v žebříčku. Česká tenistka se po povedeném týdnu posune na 11. místo světa a dál potvrzuje, že prožívá jednu z nejlepších sezon kariéry.

Krpálek bere z Tbilisi stříbro, ve finále nestačil na domácího Tušišviliho

Lukáš Krpálek získal na mistrovství Evropy v judu v Tbilisi svou osmou medaili z kontinentálního šampionátu. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů podlehl domácímu Guram Tušišvili a po letech znovu nedosáhl na evropské zlato, na které čeká od roku 2018.

Malečková se Škochovou slaví v Rouenu první společný titul na WTA

Jesika Malečková a Miriam Škochová dotáhly druhé společné finále během krátké doby k vítěznému konci. Na turnaji WTA 250 v Rouenu porazily dvojici En Shuo Liang a Qianhui Tang 7:5 a 6:2 a došly si pro svůj první společný titul na okruhu WTA.

Domácí týmy vstoupily do play off NBA výhrami

Úvod vyřazovací části NBA patřil domácím favoritům. Los Angeles Lakers zvládli první duel s Houstonem, Denver se opřel o další velký večer Nikoly Jokiče. Úspěšný start zapsaly také Cleveland a New York.

Vladař dovedl Philadelphii k první výhře v sérii

Daniel Vladař vstoupil do play off NHL povedeným výkonem a pomohl Philadelphii k výhře 3:2 na ledě Pittsburghu. Český brankář zapsal 15 zákroků a dočkal se prvního vítězství ve vyřazovací části. Úvodní hrací den nabídl ještě dva další zápasy, Carolina porazila Ottawu 2:0 a Minnesota rozstřílela Dallas 6:1.

Play off NHL začíná, Faksa jde na Minnesotu a Vladař čeká derby s Pittsburghem

Základní část NHL skončila a začíná nejdůležitější část sezony. O Stanleyův pohár si zahraje 16 týmů, mezi nimi i několik českých hokejistů. Hned úvodní hrací den nabídne zápas Dallasu s Minnesotou, do akce půjde i Radek Faksa. Velkou pozornost ale poutá také série Philadelphie s Pittsburghem, v níž může sehrát výraznou roli brankář Daniel Vladař.

Attila Végh chce zpět do Oktagonu, Novotný mu velké šance nedává

Attila Végh znovu rozvířil debatu o návratu do Oktagonu. Po speciálním zápase Michala Materly s Christianem Jungwirthem si řekl o duel s polskou legendou. Myšlenka zaujala, protože by šlo o atraktivní střet dvou známých jmen. Šéf organizace Ondřej Novotný ale přidal spíš studenou sprchu než jasný příslib.

Krejčí se zranil při prohře Wolves, Bournemouth dál neprohrává

Leeds doma přehrál Wolves 3:0 a hostům se navíc zranil Ladislav Krejčí. Bournemouth vyhrál na hřišti Newcastlu 2:1 a protáhl svou skvělou sérii bez porážky už na 13 zápasů. Bez branek skončil duel Brentfordu s Fulhamem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama