HokejCapitals blokují Twitter české novinářce. Psala pravdu o Ovečkinovi a kauze s...

Capitals blokují Twitter české novinářce. Psala pravdu o Ovečkinovi a kauze s Putinem

Více než ostudné chování předvedli správci oficiálního účtu Washingtonu Capitals na sociální síti Twitter. České novinářce Darině Vymětalíkové zablokovali přístup na stránku slavného klubu NHL kvůli vyjádření o Alexandru Ovečkinovi a ruském prezidentovi Putinovi.

Kolem ruského hokejisty je v posledních dnech hodně živo. Překonal Jaromíra Jágra, stal se nejlepším evropským střelcem v historii NHL, zároveň ale Alexandr Ovečkin čelí kritice. Důvod je prostý, profilová fotka na Instagramu, na které je vyobrazen s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.

Mnozí tvrdí, že jinak to zkrátka nejde. Fanoušci píší na sociální sítě, že ruský mocnář, který svými povely odstartoval válku na Ukrajině, míří pistolí na rodinu ruského útočníka ve službách Washingtonu Capitals a tím pádem si Ovečkin nemůže fotografii změnit. Česká novinářka však tvrdí, že je něco takového nesmysl.

Komentovala příspěvky, informovala o tom, že se z Ruska dá přes Istanbul do Spojených států v klidu dostat. Rodina by tak za Alexem mohla přiletěl téměř kdykoliv. Výsledek? Za pravdu zaplatila zablokováním twitterového účtu Washingtonu Capitals. Sama Darina Vymětalíková, která působí jako hokejová expertka v České televizi, označila věc za „ostudu“.

Ovečkin se na téma rodiny vyjádřil po překonání milníku, tedy střeleckého účtu Jaromíra Jágra v NHL. „Samozřejmě je to vždycky zábava dosáhnout určitého milníku a vyhrát,“ řekl Ovečkin pro Washington Times. „Nicméně vás štve, když to neviděly děti, neviděla to žena, neviděli to rodiče,“ posteskl si Rus.

Jak ale víme, když se chce, všechno jde.

Putin kvůli profilové fotce neudělá nic

Příběhu Vymětalíkové se pomalu chytají hokejoví fandové i experti ze zámoří. Přijde jim stejně jako Čechům směšné, že se velký a úspěšný klub může snížit na takovou úroveň. Washington o celé věci mlčí a na svého kapitána a legendárního hráče nedá dopustit.

A co Ovečkin? Ten zase nedá dopustit na Rusko. Putina stále nazývá „svým prezidentem“. „Jsem Rus, Putin je můj prezident, ale už žádnou válku prosím. Sleduji, co se tam děje. Nechci vidět nikoho zraněného nebo zabitého,“ nechal se slyšet ruský útočník.

Někteří fanoušci ale nad ním za postoj ke své rodné zemi a prezidentovi Putinovi pomalu lámou hůl.

Nejčtenější tento týden

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.

Los Angeles Lakers mění majitele za rekordních 12,5 miliardy dolarů. Klub kupují Josh Kushner a Bob Iger

Los Angeles Lakers čeká další zásadní změna. Jeden z nejslavnějších basketbalových klubů světa mají za rekordních 12,5 miliardy dolarů koupit podnikatel Josh Kushner, bratr zetě Donalda Trumpa, a bývalý šéf Disney Bob Iger. Pokud transakci schválí vedení NBA, půjde o historicky nejdražší prodej sportovní organizace.

Manuel zvládla semifinále a v Birminghamu zabojuje o evropskou medaili

Lurdes Gloria Manuel potvrdila roli jedné z největších českých nadějí na mistrovství Evropy v Birminghamu. Jednadvacetiletá čtvrtkařka doběhla ve svém semifinále druhá v čase 49,81 sekundy a zajistila si přímý postup. V sobotním finále chce zaútočit na medaili. Kvůli druhému místu sice nedostane ideální dráhu, sama v tom ale velký problém nevidí.

Seemanová i Knedla překonali české rekordy a zazářili v Paříži

Čeští plavci pokračují na mistrovství Evropy v Paříži ve výborných výkonech. Barbora Seemanová překonala český rekord na 100 metrů motýlek a třetím časem prošla do semifinále. Večer do něj ale nenastoupí, protože dá přednost finále své hlavní disciplíny na 200 metrů volný způsob. Národní maximum posunul také znakař Miroslav Knedla.

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.

Cadillac po půlce premiérové sezony mění šéfa. Lowdon dostal padáka, tým přebírá bývalý muž Alpine

Premiérová sezona Cadillacu ve Formuli 1 přináší první velký personální otřes. Stáj překvapivě odvolala šéfa týmu Graemea Lowdona, který celý projekt připravoval na vstup do šampionátu. Jeho místo okamžitě přebírá zkušený Marcin Budkowski. Cadillac změnu označil za plánovaný přechod ve vedení, okolnosti Lowdonova konce ale ukazují na poněkud dramatičtější rozchod.

Elena Rybakina znovu otočila téměř ztracený zápas. Po Osace vyřadila i Gauff a zahraje si o titul

Elena Rybakina předvádí na Canadian Open mimořádnou odolnost. Po dramatickém čtvrtfinálovém obratu proti Naomi Osace zvládla otočit také semifinále s Coco Gauff. Světová dvojka zvítězila 5:7, 6:2 a 6:2 a v Torontu si poprvé v kariéře zahraje finále. V něm ji čeká Iga Swiatek.

Siniaková pokračuje v parádní jízdě a v Torontu si zahraje o titul

Kateřina Siniaková dál potvrzuje své kvality ve čtyřhře. Světová jednička postoupila společně s Shuai Zhang do finále turnaje v Torontu. V semifinále si poradily s dvojicí Tereza Mihalíková a Olivia Nicholls 6:1, 7:5. Česká tenistka tak může získat už 38. deblový titul v kariéře.

PSG obhájilo Superpohár UEFA, Aston Villu sestřelil Doué

Fotbalisté Paris Saint Germain dál sbírají trofeje. V Salcburku porazili Aston Villu 2:1 a podruhé za sebou ovládli Superpohár UEFA. Chviča Kvaracchelija otevřel skóre, sedmnáctiletý Brian Madjo ještě před přestávkou vyrovnal. O vítězství úřadujícího šampiona Ligy mistrů nakonec rozhodl Désiré Doué.

Čejkovi unikla medaile o 48 setin, Seemanová ovládla semifinále dvoustovky

Čeští plavci se na mistrovství Evropy v Paříži znovu výrazně připomněli. Jan Čejka obsadil ve finále závodu na 200 metrů znak páté místo a od bronzu ho dělilo 48 setin sekundy. Barbora Seemanová naopak jasně ovládla semifinále kraulařské dvoustovky. Ve čtvrtek tak může zaútočit na obhajobu evropského titulu.

Messi po smrti otce pochybuje o pokračování kariéry

Lionel Messi prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po smrti otce Jorgeho zveřejnil emotivní dopis, ve kterém se s dlouholetou oporou rozloučil. Devětatřicetiletý Argentinec zároveň připustil, že nyní pochybuje o své další fotbalové kariéře.

Max Verstappen zkritizoval novou F1, vedení mu odpovědělo. Domenicali připomněl, že sport je větší než kterýkoliv jezdec

Nová technická pravidla Formule 1 dál rozdělují paddock. Mezi jejich nejhlasitější kritiky patří Max Verstappen, kterému vadí především charakter závodění a výraznější role elektrické energie. Šéf F1 Stefano Domenicali jeho názor respektuje, zároveň ale zdůraznil, že budoucnost šampionátu nemůže stát na jediném jezdci.

Gian van Veen dorazil na Nový Zéland bez šipek. Před turnajem prosí aerolinky o pomoc

Gian van Veen má před startem New Zealand Darts Masters nečekané starosti. Zatímco nizozemský šipkař už dorazil do Aucklandu, jeho zavazadla zůstala tisíce kilometrů daleko v Paříži. Nová světová dvojka se proto obrátila přímo na aerolinky a žádá o rychlou pomoc.

Menšík na Sheltona nestačil a v Montrealu končí ve čtvrtfinále

Jakub Menšík se na turnaji Masters v Montrealu mezi nejlepší čtyři nedostal. Český tenista ve čtvrtfinále narazil na výborně hrajícího Bena Sheltona a za 73 minut prohrál 3:6, 1:6. Americký obhájce titulu předvedl téměř bezchybný výkon a Menšíkovi nenabídl jediný brejkbol.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama