MotorsportBylo fajn, že vyhrál někdo jiný, rýpe Norris do Hamiltona. Formule 1...

Bylo fajn, že vyhrál někdo jiný, rýpe Norris do Hamiltona. Formule 1 pomalu vyhlíží start

Už jen 16 dní zbývá do začátku další sezony formule 1. Jednotlivé týmy a jejich jezdci se v současné době perou s novými vozy v trénincích, zanedlouho už ale zamíří směr Bahrajn. Jaká sezona bude? To se ještě uvidí. Dozvuky té loňské jsou ale patrné stále. Ostatně jak uvedl pilot McLarenu Lando Norris.

Asi každý sportovní fanoušek ví, jak skončil poslední ročník slavných závodů formule 1. Pro ty, kteří nikoliv, dění ve zkratce zopakujeme. Poslední závod, o titul se rvali dva jezdci se stejným počtem bodů. Ano, v historii se jen párkrát stalo to, co se přihodilo Maxi Verstappenovi a Lewisi Hamiltonovi.

Titul nakonec vyválčil Holanďan Verstappen, který jezdí ve službách Red Bullu, se kterým navíc před pár dny podepsal nový kontrakt do roku 2025. Cesta k prvenství ale vedla přes klikatou trasu. Nehoda, žlutý vůz na trati, Max chytře zajel do boxů a vyměnil pneumatiky. Pak, v posledním kole poslední Velké ceny sezony, Hamiltona předjel.

Kontroverzní konec jinak úžasné sezony si stále všichni nesou v živé paměti. Jinak tomu není ani v případě britského pilota Landa Norrise, který se v loňské sezoně prezentoval skvělými výkony. Jak na celou situaci jezdec ve službách McLarenu nahlíží? To prozradil webu Sport Bible.

„Nebudu lhát, bylo trochu nudné vidět Hamiltona vyhrávat většinu závodů a každé mistrovství během posledních pěti let. Takže bylo fajn vidět, že vyhrál někdo jiný. Proti Lewisovi nic nemá, ale pro sport to myslím bylo skvělé,“ pronesl Norris.

Další sezona ve stejném duchu?

Očekávání před startem nového ročníku jsou vysoká. Mnozí mluví o tom, že si to o titul opět rozdají tito dva staří známí, tedy jezdec Red Bullu a Mercedesu. Hamiltona ale po „křivdě“, kterou cítí po posledním závodě, bude mít motivaci o kousek vyšší.

Hamilton chce přepsat dějiny formule 1 ziskem osmého titulu mistra světa, což se před ním nikdy nikomu nepodařilo. Co se týče jednotlivých vítězství ve Velkých cenách, už je na špici žebříčku, další titul by ale bral všema deseti.

„Je hezké vidět, že má šanci i někdo jiný. Bitvy během celé sezony byly nádherné,“ myslí si Norris a doufá, že podobné scenérie budou k vidění i letos. Naváže Hamilton na tituly z let 2008, 2014, 2015, 2017, 2018, 2019 a 2020? Nebo přidá druhou trofej Verstappen?

Všechno se dozvíme v průběhu roku.

Nejčtenější tento týden

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.

West Ham deklasoval Wolves a se Součkem oživil naději na záchranu

West Ham zvládl důležitý duel 32. kola Premier League a po výhře 4:0 nad Wolves se minimálně dočasně posunul na 17. místo. V souboji dvou českých reprezentantů odehráli plnou minutáž Tomáš Souček i Ladislav Krejčí, spokojenější ale mohl být po závěrečném hvizdu domácí záložník. Kladiváři přerušili domácí čekání na ligové vítězství a v pravý čas si připsali tři body, které mohou v boji o záchranu hodně znamenat.

Portland se přiblížil osmé příčce a Boston vyrovnal rekord NBA v trojkách

Předposlední hrací den základní části NBA přinesl několik důležitých posunů i další historický zápis LeBrona Jamese. Portland zvládl přímý souboj s Los Angeles Clippers, posunul se na osmé místo Západní konference a má blíž k výhodnější pozici pro předkolo play off. Boston mezitím rozstřílel New Orleans a 29 trojkami vyrovnal rekord soutěže.

Boj o play off v NHL vrcholí, Boston má postup na dosah ruky

Základní část NHL míří do finiše a několik tajenek už padlo. Boston je blízko postupu, Ottawa drží cennou pozici, Pittsburgh už má jistotu a na Západě se řeší nasazení i poslední volná místa. Do popředí jdou také brankáři, kteří mohou v dalších dnech rozhodnout o tom, kdo půjde do vyřazovací části v pohodě a kdo pod tlakem.

IIHF bude hledat nového prezidenta a ve hře je i Petr Bříza

Mezinárodní hokejová federace stojí před důležitou změnou. Luc Tardif oznámil, že už nebude obhajovat post prezidenta IIHF, a na podzim tak skončí jeho mandát. Ve hře je několik jmen, výrazně ale rezonuje i česká stopa. Jedním z vážných kandidátů může být senior viceprezident Petr Bříza, který patří mezi nejvýše postavené evropské funkcionáře v mezinárodním hokeji.

Nečas táhl Colorado, čeští brankáři zapsali povedený večer

Martin Nečas prožil v NHL výjimečný zápas. Gólem a dvěma asistencemi řídil výhru Colorada nad Calgary 3:1 a stal se první hvězdou večera. Dařilo se i českým gólmanům. Jakub Dobeš, Karel Vejmelka a Lukáš Dostál pomohli svým týmům k výhrám, zatímco Daniel Vladař tentokrát odjížděl z ledu zklamaný.

Luke Littler pod tlakem. V Brightonu ho fanoušci vybučeli 

Světová jednička zažila v Premier League Darts nezvyklý večer. Luke Littler se v Brightonu trápil, čelil nepřízni publika a vypadl už ve čtvrtfinále. Podle expertů mohl sehrát roli i jeho nedávný konflikt s Gianem van Veenem.

Jonny Clayton otočil finále a vládne Premier League. Van Gerwen padl, Littler zaváhal před kamerami

Dramatický večer v Brightonu přinesl velký návrat na čelo tabulky. Jonny Clayton předvedl parádní obrat proti Michaelu van Gerwenovi a znovu vede Premier League Darts. Naopak Luke Littler zažil jeden z nejslabších televizních výkonů kariéry.

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.

Šok v F1. Max Verstappen přijde o důležitou část týmu 

Přestup, který může přepsat mapu Formule 1. Gianpiero Lambiase, dlouholetý závodní inženýr, s nímž Max Verstappen spojil celou svou kariéru v Red Bullu, má podle zákulisních informací zamířit od roku 2028 do McLarenu. Tah, jenž může zásadně ovlivnit nejen budoucnost nizozemského šampiona, ale i rozložení sil mezi elitními týmy.

McDavid pěti body dovedl Edmonton k výhře a Buffalo dál tlačí na Carolinu

Connor McDavid znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NHL. Při výhře Edmontonu 5:2 na ledě San Jose nasázel hattrick a přidal dvě asistence. Buffalo mezitím uspělo v New Yorku proti Rangers 5:3 a na Východě dál živí nečekaně silný boj o první místo. Ve středečním programu navíc zabral i Washington, který zůstal ve hře o play off.

Lehečka a Macháč jsou v Monte Carlu ve třetím kole

Čeští tenisté Jiří Lehečka a Tomáš Macháč zvládli druhé kolo Masters v Monte Carlu a dál živí čtvrtfinálové ambice. Lehečka otočil duel s Alejandrem Tabilem po ztraceném prvním setu, Macháč si ve dvou sadách poradil s Franciscem Cerúndolem. Oba tak potvrdili výborný vstup do antukové části sezony a v dalším kole je čekají velmi atraktivní soupeři.

Aston Martin v krizi. Slabiny sahají hluboko do konstrukce vozu

Britský tým Aston Martin ve Formuli 1 zažívá rozpačitý vstup do sezony a kritika se dlouho snášela především na motor Hondy. Nové informace ale ukazují, že skutečný problém je mnohem komplexnější a z velké části leží na bedrech samotného monopostu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama