FotbalBruggy udržely Messiho a spol. na uzdě. Peníze nejsou všechno, smějí se...

Bruggy udržely Messiho a spol. na uzdě. Peníze nejsou všechno, smějí se Belgičané po remíze

Do nového ročníku Ligy mistrů včera vstoupili i dost možná největší favorité na zisk ušaté trofeje. Paříž v létě přivedla řadu posil v čele s Lionelem Messim, ani ten ale nezvládl dotáhnout tým v Bruggách ke třem bodům. Francouzský výběr na půdě v Belgii pouze remizoval a schytal tvrdou kritiku.

Neprestižnější klubová soutěž v Evropě má za sebou první kolo. Úvodní zápasy nové sezony už jsou minulostí pro všech 32 týmů, které se letos do Ligy mistrů probily. Už v úterý se představily kluby v čele s Barcelonou, Bayernem, Chelsea či Manchesterem United. O den později se do akce dostal i zbytek.

Před výkopem na celkem 8 stadionech se mluvilo zejména o Paříži. Tu v létě zmámila nákupní horečka, která resultovala v příchod Sergia Ramose z Realu Madrid, Giniho Wijnalduma z Liverpoolu či Lionela Messiho, letitého lídra a klenotu Barcelony.

Na trávníku v Bruggách to ale příliš vidět nebylo. Pařížané se sice dostali po čtvrt hodině do vedení, za další 12 minut ale bylo srovnáno. Domácí už pak příznivý výsledek nepustili a na úvod Ligy mistrů se postarali o senzaci. Ještě navíc, když poprvé v dresu PSG nastoupilo úderné trio Neymar, Messi a Mbappé pospolu.

„Nikdo v našem mužstvu nemůže být spokojený s výkonem ani s výsledkem. Přijeli jsme sem pro body, pro všechny body. Klobouk dolů před hráči Brugg. Chtěli to víc než my a zasloužili si bod,“ myslí si pařížský kouč Pochettino.

Messi tým oslabuje, hodnotí experti

Zatím to z pohledu drobného Argentince není žádná sláva. Messimu se nedaří podle představ, ještě nedal v nových barvách ani jeden gól a na jeho hlavu se snáší kritika. Podle mnohých fotbalových expertů je to dokonce on, kdo PSG táhne k zemi.

„Poté, co do mužstva přišel Messi, je tenhle tým slabší, než býval,“ uvedl pro BT Sport bývalý kanonýr Michael Owen. „Není možné, aby takhle hráli. Žádné nasazení, žádná intenzita, napadání, pracovitost. A dopředu vůbec nic,“ doplnil Nicolas Anelka, který za Paříž hrával.

Je dost možné, že se na Messiho až moc spoléhá. A to jak z pohledu vedení, tak z toho, který mají jeho spoluhráči. Nahrajte Argentinci, on něco vymyslí? Tak to zatím v úvodu jeho štace ve Francii příliš nevypadá.

„Potřebují čas, aby si vytvořili vzájemné porozumění. To je jasné a už jsme o tom v posledních dnech mluvili. Musíme vybudovat tým,“ doplnil Pochettino.

Kromě bídné remízy se musí jeho družina smířil i s faktem, že se při zápase v Bruggách zranil i Kylian Mbappé. A to o víkendu čeká PSG krutý boj s Lyonem.

Nejčtenější tento týden

České volejbalistky zvládly vstup do domácího ME, dnes vyzvou Rakousko

České volejbalistky zvládly první krok na domácím mistrovství Evropy. V Brně porazily Řecko 3:1 po setech 25:14, 23:25, 25:15 a 25:20. Před více než 3500 diváky zazářila především Monika Brancuská s 23 body. Češky tak získaly do tabulky skupiny B první tři body. V sobotu je čeká Rakousko, v neděli pak silné Srbsko.

Bejlek sahá po životním úspěchu! Keys udolala ve třech setech, teď vyzve Gauff

Sára Bejlek prožívá v Cincinnati nejlepší turnaj dosavadní kariéry. Dvacetiletá Češka ve čtvrtfinále udolala domácí Madison Keys 3:6, 6:4, 7:6 a poprvé postoupila do semifinále turnaje WTA 1000. Po skalpu světové jedničky Aryny Sabalenky tak vyřadila další velké jméno. Nyní ji čeká světová čtyřka Coco Gauff.

Jones po 16 letech opouští Liverpool. Anglický záložník přestoupil do Interu

Curtis Jones mění po dlouhých letech působiště. Pětadvacetiletý anglický záložník přestoupil z Liverpoolu do Interu Milán, kde podepsal smlouvu až do léta 2031. Hodnota transferu se má pohybovat kolem 30 milionů liber.

Alaphilippe ukončil kariéru. Dvojnásobný mistr světa končí ve 34 letech

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe ve 34 letech ukončil profesionální kariéru. Dvojnásobný mistr světa se rozhodl skončit s okamžitou platností, přestože měl s týmem smlouvu ještě na příští sezonu. Posledním závodem jednoho z nejvýraznějších jezdců své generace tak zůstala letošní Tour de France.

Paredes má stopku na 10 zápasů. Padly tvrdé tresty za potyčku po finále mistrovství světa

Argentinská reprezentace dostala tvrdé tresty za chaos po finále mistrovství světa proti Španělsku. Leandro Paredes si nezahraje deset mezistátních utkání, Nahuel Molina sedm a argentinská asociace zaplatí pokutu 321 tisíc dolarů. FIFA řešila nejen potyčky po závěrečném hvizdu, ale také politický transparent a diskriminační projevy fanoušků.

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.

Rybakinu zastavilo zranění, Swiatek je v semifinále Cincinnati

Iga Swiatek pokračuje v Cincinnati v obhajobě titulu. Polská tenistka prošla do semifinále poté, co Elena Rybakina kvůli problémům s kotníkem vzdala čtvrtfinálový duel za stavu 1:4. Rybakina zároveň přišla o velkou šanci poprvé v kariéře vystoupat na pozici světové jedničky. Swiatek naopak protáhla vítěznou sérii už na deset zápasů.

Z klece do zákulisí. Bývalý bojovník UFC Jack Shore rozjíždí vlastní organizaci

Jack Shore ukončil profesionální kariéru před necelými dvěma lety, bojové sporty ale neopustil. Bývalý zápasník UFC se nyní pouští do nové role. Jako promotér představí vlastní projekt Stand and Bang, který chce nabídnout atraktivní podívanou bez wrestlingu a boje na zemi.

České duo válí v Cincinnati, Nosková s Bouzkovou jsou v semifinále

Linda Nosková a Marie Bouzková pokračují ve skvělé jízdě na prestižním turnaji v Cincinnati. České tenistky ve čtvrtfinále čtyřhry porazily sedmý nasazený pár Erin Routliffe a Aldila Sutjiadi dvakrát 7:5. Na třetím společném turnaji této sezony tak dosáhly na svůj nejlepší výsledek a nyní je čeká boj o finále.

Sabalenka může přijít o tenisový trůn, její náskok se rychle rozplývá

Aryna Sabalenka se po dlouhých měsících na vrcholu dostala pod vážný tlak. Osmadvacetiletá Běloruska může po turnaji v Cincinnati přijít o pozici světové jedničky. Na její místo útočí Elena Rybakina, které k posunu do čela stačí postup do finále. Sabalenka si situaci zkomplikovala předčasným koncem v osmifinále a před blížícím se US Open navíc řeší kolísavou formu i vlastní emoce.

Carlos Sainz překvapil. S Williamsem podepsal novou víceletou smlouvu

Carlos Sainz bude pokračovat ve Williamsu i po sezoně 2026. Španělský pilot podepsal s britskou stájí novou víceletou smlouvu, přestože v posledních měsících otevřeně pochyboval o své budoucnosti v týmu. Williams si tak krátce po prodloužení kontraktu s Alexem Albonem pojistil kompletní jezdeckou sestavu.

Konec spekulací kolem Verstappena. V Red Bullu zůstane až do roku 2030

Max Verstappen má o své budoucnosti jasno. Čtyřnásobný mistr světa formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem až do konce roku 2030. Původní kontrakt platil do konce sezony 2028. Osmadvacetiletý Nizozemec tak ukončil spekulace, které ho spojovaly především s Mercedesem a McLarenem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama