Fotbal„Brankář“ Giroud vychytal nulu! Jeho dres se vyprodal, Češi chytali také

„Brankář“ Giroud vychytal nulu! Jeho dres se vyprodal, Češi chytali také

Mistr světa, vítěz Ligy mistrů, autor nejhezčího gólu roku. A nyní také… gólman! Slavný francouzský útočník Oliver Giroud v sobotním duelu za AC Milán dochytal zbytek zápas na hřišti Janova za vyloučeného spoluhráče Mike Maiganna. Neinkasoval, a i díky němu „Rossoneri“ drží první příčku v Serii A. Kuriozitu využilo marketingové oddělení klubu, které začalo Giroudův brankářský dres hned prodávat – a šel na dračku. Se záskokem v brance mají zkušenost i čeští fotbalisté.

Psala se 87. minuta zápasu a Milán držel těsné vedení 1:0. Aby se favoritovi ještě více přitížilo, tak francouzský brankář Mike Maignan obdržel za faul červenou kartu. A jelikož už měl trenér Stefano Pioli vystřídáno, do branky musel hráč z pole. Aktivní byl Američan Christian Pulusić, ale nakonec si rukavice a zelený dres navlékl výrazně vyšší Giroud.

A nenudil se. Nejdříve ho zachránilo břevno, o chvilku později skočil statečně pod nohy Georgemu Puscasovi. Branku už ale nedostal, a tak se mohl radovat z čistého konta. Sice z kratičkého, ale i takové se počítá. „Oliver vstoupil do historie klubu, když v závěrečných minutách odvážně hájil naší branku,“ stálo v klubovém prohlášení.

A klub zašel ještě dále. Nechal Girouda zařadit na webových stránkách do kolonky brankářů, a dokonce se začal prodávat jeho brankářský dres. Ten byl navíc po pár hodinách zcela vyprodán!

Giroudovo vystoupení je sice výjimečné, nikoliv však ojedinělé. Nejslavnějším gólmanem z řádu kanonýrů je určitě Jan Koller. Ten v roce 2002 v dresu Dortmundu nahradil v brance Jense Lehmanna a více než 20 minut chytal na hřišti Bayernu Mnichov. Nejenže už nedostal gól, ale stylově stahoval centry, a nakonec zkrotil i dělovku hvězdného Michaela Ballacka. Koller byl tehdy dokonce zařazen do sestavy kola Bundesligy!

Při nešťastném zranění Petra Čecha v roce 2006, šel chytat Ital Carlo Cudicini. Ten ovšem duel také nedokončil, a tak závěrečný tlak na hřišti Readingu tenkrát dochytal kapitán John Terry. Z českých klubů v evropských pohárech mají zkušenost slávisté. V roce 2001 čelil penaltě v předkole Ligy mistrů středopolař Richard Dostálek. A Řek Basinas pálil vedle! V roce 2008 zase dochytal duel obránce Erich Brabec. Porážku s Hamburkem ale neodvrátil…

Nejčtenější tento týden

Sára Bejlek po téměř třech hodinách postoupila do druhého kola v Torontu

Sára Bejlek zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v Torontu mimořádně náročný vstup do soutěže. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila Wang Sin jü 6:3, 4:6, 7:5. Ve druhém kole ji čeká bývalá světová jednička Iga Świątek.

OKTAGON 92: Muradov ukončil Fleuryho a získal titul, Szabová ovládla ženský zápas století

Oktagon oslavil desáté výročí velkolepým galavečerem na pražské Štvanici. Hlavní pozornost patřila dvěma titulovým duelům. Machmud Muradov předvedl fantastický obrat proti Willu Fleurymu a stal se novým šampionem polotěžké váhy. Lucia Szabová pak v očekávaném souboji přehrála Lucii Pudilovou a úspěšně obhájila pás bantamové šampionky.

Česká senzace pokračuje, Viďmanová si zahraje o titul

Česká tenistka Darja Viďmanová může v neděli dosáhnout největšího úspěchu své kariéry. Na turnaji v Memphisu postoupila až do finále, ve kterém vyzve teprve šestnáctiletou Kristinu Ljutovovou. Obě hráčky čeká první vzájemný duel a také mimořádná příležitost zapsat se výrazně do světa ženského tenisu.

FIFA ustoupila od prodeje podílu na mistrovství světa po silném odporu

Vedení FIFA zrušilo plán na prodej části komerčních práv k mistrovství světa soukromým investorům. Prezident Gianni Infantino po vlně kritiky oznámil, že návrh končí. Výraznou roli sehrála hrozba bojkotu ze strany UEFA, kterou podpořily všechny její členské svazy.

Viďmanová si v Memphisu zahraje o první finále na okruhu WTA

Darja Viďmanová pokračuje v životním turnaji. Česká tenistka zvládla ve čtvrtfinále turnaje WTA v Memphisu třísetovou bitvu s domácí Katie Volynets a poprvé v kariéře postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky podniku nejvyššího okruhu. Díky dalšímu cennému vítězství se zároveň výrazně přiblížila návratu mezi stovku světového žebříčku.

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.

UEFA hrozí bojkotem mistrovství světa. Spor s FIFA kvůli miliardám může změnit budoucnost fotbalu

Ve světovém fotbale vypukl bezprecedentní konflikt, který pokračuje už několik dní. UEFA jednomyslně odmítla plán prezidenta FIFA Gianniho Infantina otevřít komerční práva mistrovství světa soukromým investorům. Pokud světová federace od návrhu neustoupí, evropské reprezentace jsou připraveny bojkotovat všechny turnaje pořádané FIFA.

Českou fotbalovou reprezentaci povede Santi Denia

Česká fotbalová reprezentace má nového hlavního trenéra. Národní tým převzal španělský kouč Santi Denia, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky. Dosavadní kouč mládežnických reprezentací Španělska a olympijských vítězů z Paříže se stal prvním zahraničním trenérem v historii českého národního mužstva.

Velký návrat je tady! Tomáš Nosek po 12 letech v NHL znovu oblékne dres Dynama Pardubice

Pardubice hlásí další výraznou posilu. Do mateřského klubu se po dvanácti letech vrací zkušený útočník Tomáš Nosek, který strávil poslední roky v NHL. Třiatřicetiletý odchovanec rozšíří kádr úřadujícího extraligového mistra a naváže na své předchozí úspěšné působení ve východočeském klubu.

IIHF prodloužila zákaz pro Rusko na hokejových šampionátech

Rusko si ani v sezoně 2026 až 2027 na světových šampionátech pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace nezahraje. Rada IIHF po novém posouzení případu rozhodla, že zákaz účasti zůstává v platnosti. Důvodem dál zůstávají obavy o bezpečnost, ochranu účastníků a sportovní integritu soutěží.

Česká bikerka Barbora Bukovská ovládla juniorské mistrovství Evropy v short tracku

Barbora Bukovská získala na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri titul juniorské mistryně Evropy v disciplíně short track. Sedmnáctiletá česká reprezentantka navázala na loňské stříbro a přidala další významný úspěch do své bohaté sbírky. Na medaili navíc útočila také Lucie Grohová, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů.

Šampionka Caroline Dubois mění trenéra. Před obhajobou titulů míří za novou výzvou do USA

Britská mistryně světa Caroline Dubois vstupuje do nové etapy své kariéry. Neporažená šampionka lehké váhy ukončila spolupráci s dlouholetým trenérem Shanem McGuiganem a před srpnovou obhajobou titulů WBC a WBO se přesouvá do Spojených států. Změnu označuje za nezbytný krok na cestě za dalším sportovním růstem.

FIFA dál rozděluje svět fotbalu. Infantino nabízí miliardy, UEFA hrozí bojkotem

Světový fotbal čelí jednomu z největších sporů posledních let. Prezident FIFA Gianni Infantino představil plán, který by do komerčního fungování organizace přivedl soukromé investory a přinesl miliardové příjmy. Zatímco FIFA slibuje rekordní podporu národním svazům, UEFA návrh ostře kritizuje a nevylučuje ani bojkot některých soutěží.

Šok v Mexiku, Lehečka končí hned po prvním zápase

Jiří Lehečka nezačal letní část sezony na tvrdých kurtech podle představ. Nejvýše nasazený hráč turnaje v mexickém Los Cabos nestačil ve svém úvodním vystoupení na Colemana Wonga z Hongkongu a po třísetové porážce se s turnajem rozloučil. Naopak Dalibor Svrčina si zahraje čtvrtfinále. K postupu mu pomohla skreč italského favorita Luciana Darderiho.

Celebrini podepsal rekordní smlouvu a přepíše historii NHL

Macklin Celebrini si s výrazným předstihem zajistil budoucnost v San Jose. Kanadský útočník podepsal pětileté prodloužení kontraktu v celkové hodnotě 94 milionů dolarů. Od sezony 2027 až 2028 bude pobírat v průměru 18,8 milionu dolarů ročně, což představuje nový rekord v historii NHL.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama