Více
  8.5 C
  Czech
  Sobota, 16 října, 2021

  Boxerský velikán si balí kurfy. Pacquaio dává ringu sbohem, teď chce být prezidentem

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Svět boxu se loučí s velkým jménem. Manny Pacquaio patří mezi giganty, kteří během své kariéry uštědřily svým sokům tisíce ran. Filipínec se ale ve svých 42 letech rozhodl, že s profi dráhou sekne. Důvod? Celkem zajímavý. Teď už bývalý boxer se rozhodl pro kandidaturu na prezidenta.

  Když některý z boxerů uslyšel jméno „Manny Pacquaio“, začínal se pomalu bát. Proč? Filipínský borec totiž patří do skupiny těch nejlepších boxerů, kteří kdy chodili po planetě Zemi. Ovládl 62 ze 72 bitev, 39 z nich ukončil knokautem a jen dvakrát prohrál. Na kontě má navíc celkem 12 titulů.

  Pacquaio je až doteď jediným boxerem, který kdy kraloval 8 různým váhovým kategoriím, navíc panoval mezi lety 1990 až 2020. Což je neskutečný počin. V srpnu boxoval naposledy a s Kubáncem Ugasem prohrál. Teď se navíc chystá na novou výzvu.

  „Zazněl poslední gong. Boxerská kariéra je u konce. Jsem bojovník a vždy bojovníkem budu. Uvnitř i mimo ring,“ napsal na své sociální sítě. „Nemyslel jsem si, že bych někdy rukavice odložil,“ smutnil. Co bude dělat dál? „Přijímám nominaci na prezidenta Filipín,“ doplnil Pacquaio.

  Hudebník, herec, senátor i kandidát na prezidenta

  Pokud byste si chtěli přečíst životopis Mannyho Pacquaia, najdete v něm informací, že by vám z toho mohla až prasknout hlava. Kromě boxu se Filipínec zajímá o hudbu, umění, ale také politiku. Do té vstoupil už v roce 2010 a o 6 let později se stal senátorem.

  Pacquaio patří mezi odpůrce současné vlády a hlásá, že právě on nastolí v asijské zemi pořádek. Vede antikorupční jednotku a v letošním roce ho jeho strana PDP-Laban nominovala do pozice kandidáta na prezidenta pro volby v roce 2022.

  Jako kluk žil na ulici a procházel bídnými podmínkami. Magazín Forbes ho ale v roce 2015 zařadil na druhé místo v žebříčku nejvýdělečnějších sportovců na světě a The Time mezi 100 nejvlivnějších lidí. Slušný posun, ještě navíc, když by se teď mohl stát prezidentem Filipín.

  Na druhou stranu se ale i kolem něj točí kontroverze. Pacquaio je katolíkem a nepodporuje homosexuály. V minulosti je označil za horší lidi než zvířata a neuznává ani jejich manželství. Prý je to ten nejhorší hřích.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Martin Buday

  Slovenská enkláva v UFC se rozroste. Ke smlouvě se probil „pořízek“ z Trnavy

  UFC. Organizace, o níž sní každý profesionální zápasník. Jen malému množství bijců se ale podaří do elitní společnosti ve Spojených státech americký prodrat. Slovensko v ní mělo až doteď jednoho zástupce, ke Klenovi ale přibude nováček. Smlouvu si svým výkonem zajistil Martin Buday.
  Fury vs. Wilder III

  Wilder po prohře s Furym šílel. Nejprve zkoumal rukavice, pak se choval nesportovně

  Jeden z největších boxerských soubojů letošního roku je zdárně u konce. Dovršení trilogie mají za sebou dvě těžké váhy, Tyson Fury a Dentay Wilder. Diváci v Las Vegas přihlíželi strhující bitvě, kterou v 11. kole překlenul na svou stranu britský boxer Fury. Po zápase se ale mluví i o Wilderovi, který se nechoval vůbec ukázkově.
  Tyson Fury vs. Deontay Wilder

  Poklopec si nerozepnu, směje se Fury. Před bitvou s Wilderem chce být boxer nažhavený

  Dovršení trilogie je za dveřmi. Už za dva dny vstoupí do ringu Tyson Fury a Dentay Wilder. Vzájemný souboj dvou těžkých vah byl v plánu už na léto, nakonec se ale musel přesunout. Oba borci ladí formu a hlásí, co mají v plánu. „Cikánský král“ Fury si například odepře veškerý sex.
  Muhammad Ali

  Boxer v roli malíře. Obrázky z dílny Muhammada Aliho se prodaly za 20 milionů

  Aukční síně jsou plné předmětů, které dříve vlastnili a používali vynikající sportovci. Kopačky, dresy, basketbalové boty, tenisky, baseballové pálky. To všechno je čas od času k mání. Za téměř 1 milion dolarů se teď ale prodala i celkem velká vzácnost. Obrázky, které nakreslil boxerský velikán Muhammad Ali.
  Mike Tyson

  Koho by rád vyzval Mike Tyson? Pokud dostane balík, do ringu půjde s Loganem Paulem

  Boxerské duely celebrit je tématem, na které se toho v poslední době napovídalo až, až. Zdá se ale, že ještě není všem soubojům konec. Během jednoho z rozhovorů se k trendu vyjádřil i legendární Mike Tyson. Kdyby dostal bijec řádně zaplaceno, nevadilo by mu postavit se tváří v tvář Loganu Paulovi.
  Jon Jones

  Jonese z UFC čeká za další exces soud. Měl zmlátit partnerku, pak zničit policejní auto

  V kleci patří Jon Jones mezi borce, kterých se soupeři neskutečně bojí. To samé se ale bohužel týká i domácnosti, kterou sdílí bijec společně se svou snoubenkou. Minulý pátek ji měl fyzicky napadnout a rozbít nos. Aby toho náhodou nebylo málo, po příchodu policie se bránil zatčení a poničil auto.
  Reklama
  Reklama
  Reklama