Více
  11.5 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Boxer v roli malíře. Obrázky z dílny Muhammada Aliho se prodaly za 20 milionů

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Aukční síně jsou plné předmětů, které dříve vlastnili a používali vynikající sportovci. Kopačky, dresy, basketbalové boty, tenisky, baseballové pálky. To všechno je čas od času k mání. Za téměř 1 milion dolarů se teď ale prodala i celkem velká vzácnost. Obrázky, které nakreslil boxerský velikán Muhammad Ali.

  Jeden z nejlepších boxerů všech bod. Tak se dá mluvit o Muhammadu Alim. Tenhle borec toho zvládl během svého života až, až. Vyhrát v roce 1960 olympijské hry v polotěžké váze, amatérské i profesionální tituly, ale také kreslit. Svůj talent zdědil po otci.

  Rodák z Louisville, který byl v roce 1999 korunován deníkem Sports Ilustrated za „Sportovce století,“ byl synem malíře Cassiuse Marcelluse Claye. Ten měl na starosti dělání billboardů a reklam a jeho synek mu v mládí často pomáhal.

  Ali dokonce v několik rozhovorech uvedl, že pokud by nebyl boxerem, stal by se malířem. Talent měl na mnoha věcí a kromě rukavic mu to šlo i se štětcem a barvami. Což jasně dokazuje aukce společnosti Bonhams, která v úterý v síni s New Yorku dražila jeho malůvky.

  „Pro některé z vás je to možná překvapením, ale Ali byl svůj celý život i umělcem,“ uvedli na začátku aukce představitelé Bonhams. „Ali běžně kreslil a maloval témata, která jsou mu nejbližší: box, občanská práva, světový mír a humanismus,“ dodali.

  Několik obrázků za téměř 1 milion dolarů

  Aliho umělecký talent byl finančně vyjádřen už v minulosti. Jeho dílo s názvem „I Love America“ bylo prodáno za 150 312 dolarů, což se rovná zhruba 3 milionům a 305 tisícům český korun. Teď byli dražitelé ještě nadšenější.

  945 524 dolarů. Tolik utratili lidé v New Yorku za obrázky, které boxerská legenda v minulosti nakreslila. Kdybychom mluvili v českých cifrách, dostaneme se na částku téměř 21 milionů korun. Co všechno bylo k mání?

  Bylo toho celkem dost, vrchol všeho ale představuje dílo z roku 1978, které se jmenuje „Sting Like a Bee“. Vyjadřuje legendární Aliho triumf a výkřik na rozhodčího, který prchá od ringu pryč. Skoro polovina utracených peněz byla za právě tenhle obraz.

  Trojnásobný světový šampion v těžké váze by měl z aukce radost. Muhammad Ali zemřel v roce 2016 komplikacích s dýcháním. Trpěl také Parkinsonovou chorobou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Martin Buday

  Slovenská enkláva v UFC se rozroste. Ke smlouvě se probil „pořízek“ z Trnavy

  UFC. Organizace, o níž sní každý profesionální zápasník. Jen malému množství bijců se ale podaří do elitní společnosti ve Spojených státech americký prodrat. Slovensko v ní mělo až doteď jednoho zástupce, ke Klenovi ale přibude nováček. Smlouvu si svým výkonem zajistil Martin Buday.
  Fury vs. Wilder III

  Wilder po prohře s Furym šílel. Nejprve zkoumal rukavice, pak se choval nesportovně

  Jeden z největších boxerských soubojů letošního roku je zdárně u konce. Dovršení trilogie mají za sebou dvě těžké váhy, Tyson Fury a Dentay Wilder. Diváci v Las Vegas přihlíželi strhující bitvě, kterou v 11. kole překlenul na svou stranu britský boxer Fury. Po zápase se ale mluví i o Wilderovi, který se nechoval vůbec ukázkově.
  Tyson Fury vs. Deontay Wilder

  Poklopec si nerozepnu, směje se Fury. Před bitvou s Wilderem chce být boxer nažhavený

  Dovršení trilogie je za dveřmi. Už za dva dny vstoupí do ringu Tyson Fury a Dentay Wilder. Vzájemný souboj dvou těžkých vah byl v plánu už na léto, nakonec se ale musel přesunout. Oba borci ladí formu a hlásí, co mají v plánu. „Cikánský král“ Fury si například odepře veškerý sex.
  Mike Tyson

  Koho by rád vyzval Mike Tyson? Pokud dostane balík, do ringu půjde s Loganem Paulem

  Boxerské duely celebrit je tématem, na které se toho v poslední době napovídalo až, až. Zdá se ale, že ještě není všem soubojům konec. Během jednoho z rozhovorů se k trendu vyjádřil i legendární Mike Tyson. Kdyby dostal bijec řádně zaplaceno, nevadilo by mu postavit se tváří v tvář Loganu Paulovi.
  Jon Jones

  Jonese z UFC čeká za další exces soud. Měl zmlátit partnerku, pak zničit policejní auto

  V kleci patří Jon Jones mezi borce, kterých se soupeři neskutečně bojí. To samé se ale bohužel týká i domácnosti, kterou sdílí bijec společně se svou snoubenkou. Minulý pátek ji měl fyzicky napadnout a rozbít nos. Aby toho náhodou nebylo málo, po příchodu policie se bránil zatčení a poničil auto.
  Manny Pacquaio

  Boxerský velikán si balí kurfy. Pacquaio dává ringu sbohem, teď chce být prezidentem

  Svět boxu se loučí s velkým jménem. Manny Pacquaio patří mezi giganty, kteří během své kariéry uštědřily svým sokům tisíce ran. Filipínec se ale ve svých 42 letech rozhodl, že s profi dráhou sekne. Důvod? Celkem zajímavý. Teď už bývalý boxer se rozhodl pro kandidaturu na prezidenta.
  Reklama

  1 komentář

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama