Ostatní sportyBomber Buchner se těší na MS. Chci ukázat sílu, říká softbalista a...

Bomber Buchner se těší na MS. Chci ukázat sílu, říká softbalista a tahoun Mostu

Tohle bude pro něj první významná reprezentační akce a rovnou jde o mistrovství světa. Vojtěch Buchner se do reprezentace dostal po skvělých výkonech, které předváděl na mistrovství Evropy dospělých nebo hráčů do 23 let. A k tomu umí jak házet, tak výbušně pálit. „Chtěl bych zahrát co nejlépe, ukázat sílu,“ prohlásil Buchner, hlavní tahoun týmu Painsbusters Most. Turnaj začne v sobotu v ranních hodinách evropského času.

V počtu úspěšných odpalů v letošním roce vládli v extralize mostečtí hráči, konkrétně bratské duo Buchnerů. Adam jich dal 38, stejně jako jeho starší bratr Vojtěch. Navíc poprvé se mostečtí hráči dostali do finále domácí extraligy, kde však 1:3 na zápasy nestačili na Břeclav. „Už jsem tu prohru vstřebal. Břeclav má kvalitní tým, je tam plno reprezentantů. Naším cílem bylo alespoň jednou vyhrát, což se podařilo hned v tom prvním zápase. Pak se ale rozjeli,“ dodal Buchner.

Most táhl také jako hlavní nadhazovač. Vždyť v sezoně předvedl 159 strikeoutů, tedy nejvíce ze všech. „Fakt velmi náročný rok,“ dodal Buchner, který kromě extraligy pomáhal na trénincích reprezentačnímu týmu žen. I přes tyto výkony nebude však hlavním nadhazovačem v českém týmu na mistrovství světa. Přednost totiž dostal zkušený Michal Holobrádek a Jakub Osička. „Házet budou hlavně oni, čemuž naprosto rozumím. Je to nejlepší evropský tandem. Formu ukázali v extralize,“ dodal Buchner.

V českém týmu bude mít jiné úkoly – počítá se s ním do zadního pole a hlavně na pálce. „Jsem spíše silovým typem pálkaře, tak to chci ukázat. Jsem na to velmi natěšený,“ dodal Buchner, který pravidelně trénoval na stroji. Ten mu pálil míče rychlostí 130 km/h. „Na mistrovství světa nás nic jednoduchého nečeká, rychlosti kolem 125 km/h. Proto musíme být připravení,“ dodal mostecký softbalista, který se na šampionát velmi těší. „Na Novém Zélandu jsem ještě nikdy nebyl, nehrál jsem tam softbal. Konečně se mi to splnilo.“

Nejčtenější tento týden

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.

Česká osmnáctka podlehla Finsku a na Hlinka Gretzky Cupu si o medaile nezahraje

Čeští hokejisté do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu do semifinále nepostoupí. V rozhodujícím utkání skupiny podlehli Finsku 4:5. Přestože ve třetí třetině stáhli tříbrankové manko na jediný gól, vyrovnat už nedokázali. Turnaj tak zakončí zápasem o páté místo proti Švýcarsku.

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama