BasketbalBizarní hádka v NBA. Pivot Blazers zaplatí za zahozený telefon téměř milion...

Bizarní hádka v NBA. Pivot Blazers zaplatí za zahozený telefon téměř milion korun

Nedělní souboj v rámci základní části NBA mezi Portlandem a Indianou byl zajímavý hned z několika důvodů. K vidění byla spousta krásných košů, dominantní vítězství domácích Pacers, ale také hádka hráče a fanouška. Ta skončila celkem bizarně, pivot hostů zahodil telefon diváka do hlediště a valí se na něj kritika. Kromě ní navíc i tučná pokuta.

Dva týmy, kterým už o nic moc nejde. Šance Indiany a Portlandu na postup do vyřazovací fáze NBA jsou nízké, jeden tým v tabulce Východní konference okupuje 13. místo, ten druhý je v Západní konferenci dvanáctý. Přes to všechno ale vzájemné měření sil nabídlo skvělou podívanou.

Domácí Pacers měli parádní den. Nad svými soky zvítězili jasně 129:98 a způsobili, že byla nálada v táboře hostů přímo úděsná. Tato slova potvrdil basketbalista Jusuf Nurkič, který se do zápasu ani nezapojil. Prohru sledoval jen z ochozů, byl to ale on, kdo se postaral po zápase o skandál.

Člen národního týmu Bosny a Hercegoviny nesl těžce blamáž, ale také fakt, že už od půlky února kvůli zranění nehraje. Když odcházel do útrob stadionu, zastavil se u jednoho z fanoušků, se kterým se pustil do slovní přestřelky. Výsledek? Mobil fanouška skončil po Nurkičově zkratu mezi sedadly.

Sám se k incidentu vyjádřit nehodlá, NBA už ale zakročila. Nurkič dostal pokutu 40 tisíc dolarů, což je v přepočtu na české koruny necelých 900 tisíc.

Co je moc, to je moc

Proč k celé situaci došlo? Mnozí se diví, mnozí mají jasno. Zranění, nejisté časy, neustupující pandemie covid-19, nedávná smrt Nurkočovy matky a babičky na následky nemoci. To všechno dohromady spolu s nepříjemnou porážkou vygradovalo a nadělalo Bosňanovi další problémy.

„Pivot Portlandu Trail Blazers Jusuf Nurkič dostal pokutu 40 000 dolarů za konfrontaci s fanouškem u hřiště, kdy popadl jeho mobilní telefon a hodil ho na tribunu,“ oznámil Byron Spruell, prezident League Operations.

Další souboj s Indianou, další problémy. Když byl „Obr z Bosny“ ještě k dispozici, v polovině února hrál jeho tým právě s tímto soupeřem a on se nepříjemně zranil. Teď, ač není na soupisce, pokračují trable dál a dál.

Nejčtenější tento týden

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.

Celebrini řídil obrat San Jose, Hronek pomohl Vancouveru zaskočit Colorado

NHL nabídla další divoký večer. Vancouver i přes roli outsidera vyhrál na ledě Colorada 8:6 a Filip Hronek se pod jednu trefu hostů podepsal asistencí. Lukáš Dostál si připsal gólovou nahrávku, jeho Anaheim ale v závěru ztratil dobře rozehraný duel v San Jose. Ve stejný den navíc přišlo i individuální ocenění pro Pavla Zachu, který patřil v březnu k nejvýraznějším tvářím soutěže.

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama