3.5 C
Czech
Pátek 27. března 2026
Bojové sportyBivol padl. Beterbiev se stal šampionem

Bivol padl. Beterbiev se stal šampionem

Artur Beterbiev porazil Dmitrije Bivola většinovým rozhodnutím rozhodčích a stal se neporaženým světovým šampionem v polotěžké váze. Bivol, dlouho považovaný za neporazitelného, musel v Saúdské Arábii uznat převahu svého soupeře. Ačkoli předvedl vynikající výkon, na rusko-kanadského zápasníka to nestačilo. 

V zápase, který mohl podle mnohých vzhledem k vyrovnanosti soupeřů dopadnout jakkoliv, si 33letý Bivol v úvodních kolech držel náskok. Vděčil za to rychlejším nohám a precizním kombinacím. Neporažený 39letý Rus Beterbiev se však nevzdal a ve druhém dějství se vrátil do zápasu. Neúnavně tlačil na svého protivníka a rozdával tvrdé údery.

Nakonec to byl právě Beterbiev, komu sudí zvedl ruku na důkaz vítězství, když rozhodčí oznámili výsledky 114-114, 115-113 a 116-112. Tímto triumfem se Beterbiev stal prvním neporaženým šampionem této váhové kategorie od roku 2002 a vůbec prvním, který drží všechny čtyři významné tituly současně.

Beterbiev spokojen nebyl

„Necítím se špatně. Dnes jsem ale nepodal dobrý výkon. Chtěl jsem boxovat mnohem kvalitněji,“ řekl pro BBC skromně Beterbiev, který nyní drží tituly WBC, WBA (Super), IBF a WBO. „Nevím, odvedl jsem svou práci, ale cítil jsem, že bych do toho mohl dát víc,“ dodal.

Pro Bivola je to smutná písnička. Poprvé v kariéře po 24 zápasech prohrál. Každý zápasník si musí touto zkouškou projít, přestože je náročná. Jak říká Anthony Joshua, je to šance začít znovu a zaměřit se na základy. 

Průběh zápasu

Dva dosud neporažení šampioni, každý s unikátním a přitom vysoce efektivním stylem, předvedli mistrovský výkon v zápase, který potěšil srdce všech milovníků boxerského umění.

Bivol začal zápas obezřetně, tančil v ringu a využíval svůj dosah. Beterbiev, známý svou silou, však postupně zvyšoval tlak. V pátém kole tvrdým úderem do těla otřásl Bivolem. Když se zdálo, že Bivol polevuje, odpověděl sérií úderů, ale Beterbiev se nevzdal. Už první půle naznačila, že budoucí vítěz má v rukách drtivou sílu. 

Sedmé kolo bylo divoké, oba šampioni se střídali v úderech a oba byli zraněni. Bivol sice Beterbievem otřásl, ale ten se vzpamatoval a ukončil kolo divokým náporem, který mohl snést pouze tvrdý bojovník, jakým Bivol je. 

Přestože se Beterbievovi nepodařilo soupeře srazit k zemi a udržet svou sérii zápasů ukončených knockoutem, dokázal zvítězit ve třech posledních kolech podle všech tří rozhodčích. Tímto historickým vítězstvím na Středním východě si Rus bezpochyby zajistil místo mezi legendami polotěžké váhy. Avšak vzhledem k absenci KO a veliké atraktivitě zápasu je pravděpodobné, že fanoušci si budou přát odvetu.

Hearn porážku neunesl 

Bivolův promotér Eddie Hearn s rozhodnutím nesouhlasí. „Nechci nijak urazit Beterbieva, ale ten rozhodčí by už nikdy neměl být v ringu,“ řekl Hearn pro Sky News. Narážel tak pravděpodobně na styl, jakým rozhodčí v ringu řídil zápas. „Oba jsou skvělí bojovníci. Nikdo z našeho týmu rozhodně nepovažoval po závěrečném gongu Beterbieva za vítěze.“

Nejčtenější tento týden

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.

Pastrňák a Zacha zařídili Bostonu výhru v prodloužení na ledě Buffala

David Pastrňák znovu táhl Boston. Český útočník dal gól, přidal dvě asistence a výrazně se podepsal pod výhru 4:3 po prodloužení v Buffalu. Rozhodující akci navíc připravil pro Pavla Zachu, který v nastavení vystřelil Bruins druhý bod.

Zápas, který změní vše. Moses Itauma jde do největší zkoušky

Moses Itauma je považován za budoucnost těžké váhy, jenže právě takové příběhy se často lámou v okamžicích, kdy se to nejméně čeká. Zápas s Jermaineem Franklinem má potvrdit jeho výjimečnost, nebo ukázat, že cesta na vrchol je mnohem složitější.

Mohamed Salah končí na Anfieldu. Nic už nebude jako dřív

Mohamed Salah odchází z Liverpoolu jako legenda, která přepisovala rekordy i dějiny klubu. Jeho rozloučení však nepřichází v ideální moment ani ideálním způsobem. Přesto jde o konec, který byl při pohledu na vývoj posledních měsíců téměř nevyhnutelný.

Muchová je v Miami v semifinále, Lehečka zvládl velký skalp

Karolína Muchová pokračuje na turnaji v Miami ve výborné formě a po výhře nad Victorií Mboko si zahraje semifinále. Jiří Lehečka na stejném podniku vyřadil světovou sedmičku Taylora Fritze a poprvé v kariéře prošel na Floridě mezi nejlepší osmičku. Český tenis tak na prestižním turnaji dál drží velmi silnou stopu.

Dobeš zářil proti Carolině, prosadili se i Nečas a Hronek

Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře 5:2 nad Carolinou a 41 zákroky patřil k hlavním postavám večera. Výrazně pomohl i Juraj Slafkovský, který zapsal gól a asistenci. Povedenou noc ale prožili také další Češi, Martin Nečas dal za Colorado dva góly a Filip Hronek si v dresu Vancouveru připsal dvě asistence.

Šulc poprvé ovládl anketu Fotbalista roku

Pavel Šulc prožil mimořádný rok a dočkal se dalšího velkého ocenění. Ofenzivní záložník Lyonu poprvé vyhrál anketu Fotbalista roku, v níž s velkým náskokem předčil Patrika Schicka i Ladislava Krejčího. Po přestupu do Francie navíc rychle potvrdil, že umí obstát i na vyšší úrovni.

Jannik Sinner přepsal dějiny. Překonal rekord v počtu vyhraných setů

Italský tenista Jannik Sinner je ve fantastické formě. Na turnaji Miami Open nejen postoupil do osmifinále, ale zároveň překonal rekord Novaka Djokoviče v počtu vyhraných setů v řadě na turnajích Masters 1000. Znovu tak potvrdil, že patří mezi největší hvězdy současného tenisu. 

Ottawa uspěla na ledě Rangers a dál živí naději na play off

Senators vyhráli v jediném pondělním zápase NHL na ledě NY Rangers 2:1 a v tabulce Východní konference zůstali ve hře o divokou kartu. Newyorský celek prožil další nepovedený večer, doma vyslal na branku jen devět střel a neoslavil ani tisící zápas Mikaa Zibanejada v NHL.

Jake Paul vyhlíží velkou výzvu. Francis Ngannou je další na řadě

Kontroverzní influencer a boxer Jake Paul se po těžkém zranění vrací do hry. Navzdory zlomené čelisti z posledního zápasu už vyhlíží další velké jméno, a to rovnou bývalého šampiona UFC Francise Ngannoua, kterého ostře kritizuje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama