Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Berlín čeká, Česko si skalpem Izraele zařídilo postup. O2 Areně vládl Hruban

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Museli. A zvládli to. České basketbalisty čekal v O2 Areně velmi náročný úkol. V posledním zápase skupiny porazit Izrael. Díky výbornému týmovému výkonu a taktéž parádnímu individuálnímu představení Vojtěcha Hrubana se to povedlo. Česko vyhrálo 88:77, a na vyřazovací část do Berlína se tak tým Ronena Ginzburga skutečně podívá.

  Basketbal v České republice prožívá nádherné roky. Aktuální reprezentační výběr vyzařuje neuvěřitelně soudržným dojmem. Je vidět, že jsou všichni členové výběru spolu na jedné lodi. Drží pohromadě. Rvou se jeden za druhého. Není divu, loni si zahráli i díky perfektním týmovým výkonům na olympijských hrách. A nyní? Nyní je čeká osmifinále EuroBasketu.

  Dominance na začátek, klopýtnutí po pauze

  Start bitvy Česka s Izraelem vyšel lépe domácímu celku. Muži se lvem na prsou brzy vedli 19:14, na konci první čtvrtiny pak celkem 26:17. Ani druhá desetiminutovka se Izraelcům nepodařila, Česká republika navýšila své vedení o dalších 7 bodů. Nicméně…

  Po poločasové přestávce naskočilo na palubovku hostující mužstvo s úplně jiným nasazením. Izrael začal úspěšně bránit, co víc, dařilo se i dobře skórovat. O veliký náskok náš výběr skoro přišel, na kostce nad hřištěm svítil po pár minutách ze třetí čtvrtiny stav 60:55.

  Muže v bílých dresech však tato okolnost nevyvedla z míry. Začal se z trojkového půlkruhu silně prosazovat Vojtěch Hruban, na něj navázal i donedávna zraněný kapitán Satoranský. Češi si své vedení brali pomalu zpět. Ex-benešovský hráč zaznamenal celkem 25 bodů, díky čemuž se také stal nejproduktivnějším mužem bitvy.

  Hosté sice české trojky bez váhání mazali těmi svými, avšak jejich snaha byla marná. Česko si svůj náskok před naprosto fenomenálním a hlasitým publikem uhájilo a postoupilo do vyřazovací fáze. Tam se utká s Řeckem.

  Úchvatní fanoušci, pochválil kulisu „Sato“

  K mikrofonu České televize se po utkání dostal Tomáš Satoranský: „Pořád se můj výkon dá zlepšit. Byl cítit ten můj dvoutýdenní výpadek, ale jsem rád, že jsem si stihl tuto vynikající atmosféru v O2 Areně užít. Všem fanouškům za celý tým moc děkuji,“ chválil atmosféru kapitán České republiky.

  Český rozehrávač si pak postěžoval na ztrátu náskoku: „Naše klasika. Vedeme a slibný náskok ztratíme. Naštěstí se nám to povedlo udržet a postupujeme. Vojta Hruban hrál výborný zápas, Honza Veselý taktéž. Z tohoto pohledu to byla paráda, nicméně obecně si takové ztráty nemůžeme dovolovat,“ dodal Satoranský.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS