-0.3 C
Czech
Sobota 3. ledna 2026
FotbalBelgický zlobivec se dočkal. Romelu Lukaku si vydupal comeback do Interu, pobavil...

Belgický zlobivec se dočkal. Romelu Lukaku si vydupal comeback do Interu, pobavil číslem

Ač se to ještě na konci sezony zdálo naprosto nepravděpodobné, vše se nakonec stalo skutečností. Belgický kanonýr Romelu Lukaku si vymodlil comeback do týmu, kde o sezonu dříve předváděl snové výkony. Chelsea ho z Interu za 100 milionů liber kupovala, teď ho do něj posílá na roční hostování zpět.

Když vloni v srpnu Romelu Lukaku přestupoval do Chelsea, podle svých slov si splnil sen. Vrátil se do klubu, který mu před lety představil velký fotbal, chtěl v něm navázat na výkony z Interu Milán. Jenomže tenhle plán se mu ani zdaleka nepovedl, navíc si svou pověst výrazně pochroumal svými řečmi.

Na začátku letošního roku Belgičan poskytl rozhovor pro deník Sky Italia, kde se rozpovídal o tom, že v Londýně není tak úplně spokojený a dal by všechno za to, aby se mohl vrátit zpátky na místo, kde se mu dařilo. Čímž samozřejmě měl na mysli Inter. Vedení zpočátku o ničem takovém nechtělo ani slyšet, Lukaku přeci jen stál rekordních 100 milionů liber, nakonec ale otočilo.

Snajpra, který dal vloni v dresu Chelsea 15 gólů ve 43 zápasech, poslalo vedení klubu na Apeninský poloostrov na roční hostování bez možnosti pozdějšího odkupu. Lukaku byl včera na letišti v Miláně, kam se vypravil na zdravotní prohlídku a podpis, štěstím bez sebe. „Je to jako návrat domů,“ pronesl.

Domovů má tak nejspíš o něco více než normální smrtelník. Něco podobného říkal Belgičan už před rokem, kdy se vracel po letech do Chelsea. Pošramocená pověst u fandů londýnského klubu je v tuto chvíli více než jasná, ti milánští mu pomalu odpouštějí. Dokonce i to, že podle nich přestupoval na Ostrovy jen a jen kvůli penězům.

Lukaku pobavil číslem na dresu

Střelec 64 branek v 95 utkáních za Inter Milán v letech 2019 až 2021 se bude chtít v Itálii předvést a ukázat, že právě tato země je jeho zemí zaslíbenou. Lukaku se těší také na spoluhráče, se kterými už ve velké většině mluvil. „S většinou z nich jsem mluvil. Přes videohovor dokonce se všemi. Chci jim moc poděkovat, protože jsem si návrat přál a oni vyvinuli velké úsilí, aby se to povedlo. Jsou jako moje rodina, moji bratři,“ prohlásil po příletu.

Lukaku rozpálil do běla fanoušky Chelsea také svým novým číslem. Jeho devítka, kterou nosil před lety v Interu, je ve vlastnictví Edina Džeka, belgický útočník ale zvolil celkem uspokojivou náhradu. Nově by měl hrát s číslem 90, k devítce tedy jen přidal nulu. Mnozí fandové v něm ale vidí jistý dvojsmysl.

Chelsea kupovala hráče za 100 milionů liber, 10 milionů musí vytáhnout z kapsy za hostování Inter. Suma sumárum, Blues jsou v mínusu 90 milionů liber. A ano, právě toto číslo bude v nové sezoně figurovat i na dresu Romelua Lukakua.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Česká skeletonistka Fernstädtová vybojovala ve Winterbergu bronz

Skeletonistka Anna Fernstädtová vstoupila do nového roku bronzem ve Světovém poháru ve Winterbergu. Po prvním kole figurovala až šestá, ve druhé jízdě ale zabrala a vyšplhala se na třetí místo. Navázala tak na prosincové stříbro ze Siguldy a v olympijské sezoně si připsala už druhé pódium.

Leonard znovu zářil a 45 body dotáhl Clippers k výhře nad Utahem

Kawhi Leonard znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NBA. Proti Utahu nasázel 45 bodů a Los Angeles Clippers vyhráli 118:101. Leonard potřetí z posledních pěti zápasů překonal hranici 40 bodů, do nového roku vstoupil ve velkém stylu a jeho tým prodloužil vítěznou sérii na šest utkání.

Vejmelka zvládl český gólmanský souboj a Utah rozstřílel Islanders

Čtvrteční NHL nabídla český brankářský duel, který se rychle zlomil na jednu stranu. Karel Vejmelka se po zdravotní pauze vrátil do brány Utahu, chytil 20 střel a došel si pro výhru 7:2 na ledě New Yorku Islanders. David Rittich na opačné straně inkasoval pětkrát a trenér ho stáhl ve 46. minutě. Pět gólů dostal i Jakub Dobeš, Montreal mu to ale vrátil sedmi trefami a vyhrál 7:5 v Carolině.

Luke Littler rozjásal Ally Pally a míří do semifinále, favorit Luke Humphries končí

Atmosféra v londýnském Alexandra Palace měla během čtvrtfinálových večerů PDC World Championship všechny myslitelné odstíny emocí. Zatímco obhájce titulu Luke Littler si spravil reputaci u fanoušků a suverénně postoupil mezi nejlepší čtyři, druhý nasazený Luke Humphries se po tvrdé bitvě s turnajem překvapivě rozloučil.

Pastrňák řádil v Edmontonu a ukončil bídné období Bostonu

Silvestrovská noc v NHL patřila českým hokejistům. David Pastrňák nasbíral proti Edmontonu tři body a dotáhl Boston k výhře 6:2, která ukončila sérii šesti porážek. Martin Nečas pomohl asistencí k dalšímu drtivému vítězství Colorada, přihrávky zapsali také Tomáš Hertl a Ondřej Palát. Lukáš Dostál vychytal Anaheimu bod, jenže Tampa Bay v prodloužení našla poslední slovo.

Češi na MS porazili Lotyšsko 4:2 a ve čtvrtfinále jdou na Švýcarsko

Čeští junioři uzavřeli skupinu na mistrovství světa výhrou 4:2 nad Lotyšskem, ale závěr si zbytečně zkomplikovali. Po vedení 3:1 přišlo polevení, fauly a nervózní dohrávka až do prvních minut roku 2026. Postup nakonec podtrhl gól Václava Nestrašila do prázdné branky a národní tým si zajistil druhé místo, ve čtvrtfinále ho čeká Švýcarsko v pátek od 22.30.

Justin Hood je blízko splnění svého životního snu

Anglický debutant Justin Hood má na dosah splnění svého dlouholetého snu. Není to však trofej, ale otevření vlastní čínské restaurace. Na mistrovství světa PDC totiž předvádí životní formu a po famózním výkonu si zajistil postup do čtvrtfinále.

Vladař chytil 32 střel a byl první hvězdou, Kämpf zapsal 50. gól

Český brankář Daniel Vladař dovedl Philadelphii k vítězství 6:3 na ledě Vancouveru a byl zvolen první hvězdou zápasu. David Kämpf sice zaznamenal jubilejní 50. gól v NHL a přidal asistenci, na body to ale nestačilo. Radoval se i další český gólman David Rittich, který pomohl New York Islanders k výhře 3:2 po nájezdech v Chicagu.

Gary Anderson vyřadil van Gerwena a je ve čtvrtfinále mistrovství světa

Gary Anderson znovu ukázal, že s ním je potřeba počítat. Na mistrovství světa v šipkách porazil v Alexandra Palace Michaela van Gerwena 4:1 na sety a po čtyřech letech si zahraje čtvrtfinále. Souboj dvou legend patřil k vrcholům turnaje a měl vysoké tempo od začátku do konce.

Karlos Vémola podstoupil odloženou operaci zanícené čelisti v doprovodu Vězeňské služby

Karlos Vémola dnes absolvoval odloženou operaci zanícené čelisti, na zákrok čekal kvůli vazbě celý týden. Převoz proběhl pod dohledem Vězeňské služby a po operaci má zůstat několik dnů v nemocniční péči. Doma mezitím řeší situaci jeho manželka Lela, která se snažila dětem dopřát Vánoce i navzdory tomu, že policie Vémolu zadržela 23. prosince. Vedle emocí vyplouvá na povrch i tvrdá realita rodinných výdajů, které se podle dřívějších slov zápasníka pohybují ve statisících měsíčně.

Anthony Joshua ztratil dva nejdůležitější členy svého týmu

Boxerský svět truchlí po tragické autonehodě v Nigérii, při níž Anthony Joshua přišel o dva nejvýraznější členy svého týmu. Sina Ghami a Latif Ayodele, známý také pod přezdívkou Latz, havárii nepřežili. K nehodě došlo na frekventované silnici poblíž Lagosu, kde se vozidlo s Joshuou, oběma muži a dalším pasažérem srazilo se stojícím nákladním autem.

Nečas trefil 50. bod sezony a Avalanche dál válcují NHL

Martin Nečas se v NHL zapsal mezi střelce a posunul se na 50 bodů v sezoně. Colorado doma porazilo Los Angeles 5:2 a dál drží šňůru osmi výher. Českým brankářům naopak večer nevyšel, prohry si připsali Vítek Vaněček i dvojice z Anaheimu Lukáš Dostál a Petr Mrázek. Rozhodčí navíc poslali Tomáše Hertla do sprchy už při prvním střídání.

Luke Littler přežil duel s Crossem a je ve čtvrtfinále. Aspinall končí

Obhájce titulu Luke Littler musel na letošním PDC World Championship bojovat nejen se soupeřem, ale i s publikem. Osmnáctiletý fenomén si v legendárním Alexandra Palace vyslechl hlasitý pískot během souboje i po vítězství 4:2 nad bývalým mistrem světa Robem Crossem. Postup do čtvrtfinále byl hodně náročný. 

Neuvěřitelný blafák Jiříčka, Česko na MS juniorů přetlačilo Finsko v prodloužení

Čeští hokejisté do dvaceti let přetlačili na juniorském mistrovství světa Finsko 2:1 v prodloužení. Dlouho vedli po přesilovkové trefě Matěje Kubiesy, jenže 19 sekund před sirénou inkasovali v oslabení při hře bez brankáře. V nastavení pak rozhodl obránce Adam Jiříček efektní kličkou mezi nohama, a tým si připsal cenné dva body před silvestrovským duelem s Lotyšskem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama