Ostatní sportyBadmintonistům začíná MS. Louda chce v Dánsku využít formu

Badmintonistům začíná MS. Louda chce v Dánsku využít formu

V pondělí odstartuje v dánské Kodani světový šampionát v badmintonu, do kterého zasáhne v singlu Jan Louda. Český hráč skvěle rozjel úvodní část olympijské kvalifikace, v redukovaném žebříčku se drží na dvacátém místě, do Paříže postoupí 38 badmintonistů. Formu chce potvrdit také na nadcházejicím turnaji. „Je to nadplán, za který jsem velice rád. Hlavně díky posledním výsledkům mohu startovat na prestižnějších turnajích, kde se získávají body ještě o něco lépe,“ prohlásil Louda. Na MS se představí také český deblový pár Adam Mendrek a Ondřej Král, kteří rovněž bojují o účast na olympiádě a týdnu byli v tréninkovém centru v Anglii. Zápasy prvního kola začnou v pondělí.

Několik týdnů dřeli v Národním badmintonovém centru v Plzi pod dohledem španělského trenéra Oscara Martinéze. Po menší pauze se opět rozjíždí kolotoč turnajů, ve kterých půjde o body v rámci olympijské kvalifikace. V první části, která odstartovala v květnu, se dařilo Janu Loudovi. Momentálně 40. hráč světového žebříčku vyhrál turnaj v Mexiku, dostával se přes první kola na prestižních turnajích a postoupil ze základní skupiny Evropských her.

Jestli to tak půjde dál, budu brzy mít hotovo a postup na olympijské hry v kapse. Zatím se to vyvíjí dobře, ale důležité budou další turnaje, například také mistrovství světa,“ dodal Louda, který se v prvním kole utká s Jia Heng Jason Tehem ze Singapuru, 98. hráčem světového žebříčku. Louda v letošním roce dokázal porazit Číňana Weng Honga Yanga, který na žebříčku drží 19. místo. Zahrál si pak se čtvrtým badmintonistou světa Japoncem Naraokou. „Dokázal jsem si, že také proti nejlepším je možné hrát minimálně vyrovnanou partii. To bych chtěl předvádět také na šampionátu,“ prohlásil Louda.

Zajímavou přípravu před mistrovství světa mají za sebou deblisté Mendrek a Král. V týdnu si totiž několik dní potrénovali v anglickém Národním deblovém centru v Milton Keynes. Čeští hráči si tam zahráli se sedmnáctým párem světa Benem Lanem a Seanem Vendym nebo například s olympijským medailistou Marcusem Ellisem. „Hodně jsme se snažili zvyknout si co nejrychleji na tempo hry a přesnost úderů, kterou tyto všechny páry mají perfektně naučenou a precizní. Povedlo se nám brzy adaptovat a největší rady nám byly řečeny do přední a střední části kurtu, kde vcelku dobře hrajeme a nemáme se bát víc chodit proti rychlejším úderům. Nabrali jsme hodně zkušeností,“ pochvaloval si Mendrek.

V prvním kole světového šampionátu na ně čeká norský pár Torjus Flaatten a Vegard Rikheim. „Určitě je to přijatelný los a jsme připraveni podat co nejlepší výkon. S národním trenérem Oscarem Martinézem uděláme konkrétní plán, kterého se budeme držet a i my s Ondrou chceme použít věci, které jsme se naučili či dozvěděli během tohoto týdne v Anglii,“ tvrdil Mendrek.

Nejčtenější tento týden

Siniaková s Townsend rozdrtily soupeřky, Menšíkův sen o finále skončil

Český tenis prožil v Paříži další výrazný den. Kateřina Siniaková postoupila po dominantním výkonu do finále ženské čtyřhry Roland Garros. Jakub Menšík naopak svůj životní grandslamový turnaj v semifinále uzavřel, když podlehl favorizovanému Alexandru Zverevovi. Přesto odjíždí z Paříže s cenným výsledkem i výrazným posunem mezi elitou.

Moskva chystá hokejový zápas USA proti Rusku, Ovečkin se ho ale nezúčastní

V Moskvě se 1. července má uskutečnit hokejové utkání mezi americkými a ruskými hráči. Akce navazuje na myšlenku, o které v minulosti hovořili prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin. Organizátoři ji představují jako symbolické gesto ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že na ledě se neobjeví hvězdy NHL ani KHL.

Maňasová překonala rekord Kratochvílové a vede evropské tabulky

Česká atletika zažila mimořádně povedený večer. Karolína Maňasová v rakouském St. Pöltenu dvakrát překonala 45 let starý český rekord Jarmily Kratochvílové na 100 metrů. Ve finále navíc zaběhla čas 11,01 sekundy, kterým se dostala do čela letošních evropských tabulek. Výrazný posun zaznamenaly také Lurdes Gloria Manuel, Nikol Tabačková a Tereza Elena Šínová.

Lewis Hamilton si chválí Ferrari. Před Monakem věří, že Scuderia konečně míří správným směrem

Lewis Hamilton začíná po turbulentním přestupu do Ferrari znovu připomínat jezdce, který roky dominoval formuli 1. Sedminásobný mistr světa po povedeném závodě v Kanadě otevřeně promluvil o změnách uvnitř týmu, novém závodním inženýrovi i rostoucí důvěře ve Ferrari. A před Velkou cenou Monaka naznačil, že slavná italská stáj může patřit mezi hlavní favority víkendu.

České volejbalistky slaví v Lize národů druhou výhru, Belgii nedaly šanci

České volejbalistky zvládly na úvodním turnaji Ligy národů v čínském Nankingu další důležitý zápas. Belgii porazily jednoznačně 3:0 na sety a připsaly si druhé vítězství během tří utkání. Cenný triumf je navíc posunul na 14. místo světového žebříčku právě před jejich soupeřky.

Carolina po obratu srovnala finále, Hertlův faul rozhodl prodloužení

Hokejisté Caroliny zvládli ve druhém finále Stanley Cupu dramatický obrat a po výhře 4:3 v prodloužení vyrovnali sérii s Vegas na 1:1. Ještě deset minut před koncem přitom prohrávali o dvě branky. Smutným hrdinou večera se stal český útočník Tomáš Hertl, po jehož vyloučení rozhodl v nastavení Seth Jarvis.

Ruska Mirra Andreeva přehrála Ukrajinku Kostyuk a je poprvé ve finále French Open

Devatenáctiletá Mirra Andreeva si na Roland Garros zahraje své první grandslamové finále. Ruská tenistka v semifinále přehrála Ukrajinku Martu Kostyuk 6:1 a 6:3. V Paříži tak ukončila její letošní neporazitelnost na antuce a oplatila jí předchozí porážky z této sezony.

Návrat domů i tlak tisíců fanoušků. Chris Billam-Smith jde v Bournemouthu znovu do boje

Chris Billam-Smith se po více než roce vrací do domácího Bournemouthu, kde ho čeká nebezpečný knockoutér Ryan Rozicki. Bývalý mistr světa přiznal, že tentokrát cítí větší tlak než kdy dřív. Zároveň si ale užívá něco, co většina boxerů během zápasového týdne nezažije, a to čas s rodinou.

Aryna Sabalenka se po kolapsu v Paříži psychicky sesypala. „Chci skončit s tenisem,“ přiznala

Aryna Sabalenka byla po vyřazení z Roland Garros na pokraji zhroucení. Světová jednička přitom vedla ve čtvrtfinále nad Dianou Shnaider už o set a dva brejky, než přišel nepochopitelný kolaps. Po porážce přiznala, že momentálně nemá chuť pokračovat v tenise.

Pirát opustil Oktagon, podepsal smlouvu s RFA a nově je i spolumajitelem projektu pro talenty

Slovenský bojovník Samuel „Pirát“ Krištofič po letech opustil Oktagon a zamířil do konkurenční organizace RFA. Zkušený zápasník se navíc zapojí i mimo klec. Stal se spolumajitelem projektu Future Fighter Generation, který má vyhledávat a rozvíjet nové talenty pro profesionální MMA.

Češky vstoupily do Ligy národů výhrou nad domácí Čínou

České volejbalistky se na úvod nového ročníku Ligy národů postaraly o velké překvapení. V čínském Nankingu porazily domácí reprezentaci 3:0 na sety a vůbec poprvé v historii si poradily s aktuálně šestým týmem světového žebříčku. O cenný triumf se opřely především díky disciplinované hře, kvalitnímu servisu a minimu chyb.

Ferrari si pojistilo svou hvězdu. Charles Leclerc zůstane v Maranellu i v dalších letech

Ferrari vyslalo před domácí Velkou cenou Monaka jasný signál: Charles Leclerc zůstává v rudých barvách i na další sezóny. Monacký pilot podepsal novou dlouhodobou smlouvu, která má potvrdit jeho klíčovou roli v ambiciózním projektu slavné italské značky.

Tomáš Hertl rozhodl o výhře Vegas v prvním finále NHL

Tomáš Hertl se stal hlavní českou postavou úvodního finále Stanley Cupu. Útočník Vegas vstřelil v 57. minutě vítězný gól a zařídil svému týmu výhru 5:4 na ledě Caroliny. Golden Knights se tak ujali vedení 1:0 na zápasy a úspěšně vstoupili do boje o slavnou trofej.

Zverev je znovu v semifinále Roland Garros. Čeká ho Menšík

Alexander Zverev dál živí naději na první grandslamový titul kariéry. Německý tenista ve čtvrtfinále Roland Garros otočil nepříznivý vývoj proti talentovanému Rafaelu Jodarovi a po vítězství ve třech setech postoupil mezi nejlepší čtyřku turnaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama