EURO 2021Anglie vstoupila do EURA správnou nohou. Body s Chorvaty bere po hubené...

Anglie vstoupila do EURA správnou nohou. Body s Chorvaty bere po hubené výhře

Do letošního mistrovství Evropy dnes vstoupila také Anglie. „Českou“ skupinu nastartovala duelem s Chorvaty, který ovládla nejtěsnějším rozdílem. Jedinou trefu celého zápasu obstaral zkraje druhé půle Sterling. Češi vstoupí do šampionátu zítra.

Anglická fotbalová reprezentace, to je žhavý kandidát na celkový triumf. A podle toho vypadala také úvodní bitva. Vítězství se ale nerodilo snadno. Statisticky i opticky byl zápas vyrovnaný a o bodech pro domácí Anglii rozhodl jeden jediný gól.

Ten obstaral v 57. minutě Raheem Sterling, nad kterým visel při nominaci lehký otazník. Letošní sezonu neměl zdaleka tak silnou jako tu loňskou, i tak mu ale dal kouč Southgate šanci. A udělal dobře, Anglie zvítězila 1:0.

„Cítil jsem se opravdu dobře. Jak vždycky říkám: když hraju ve Wembley, chci dát gól. Navíc na takovém turnaji,“ hlásil po utkání křídelník Manchesteru City. Jeho gól zajistil Anglii první cenné body v turnaji.

Žádná velká podívaná

Gól, jedna velká šance Anglie, to ale bylo asi tak všechno. Chorvaté ojedinělou příležitostí pohrdli, Rebič se ve vápně prosadit nedokázal. Semifinále z předešlého mistrovství světa se tak neopakovalo. Tedy minimálně, co se atraktivity týče.

V Rusku zvítězili 2:1 Chorvaté v prodloužení a zápas měl tehdy všechno. Góly, šance, Chorvatsko tehdy vypálilo na bránu soupeře hned 7krát. Tentokrát to ale nebyla žádná velká fotbalová sláva. Čemuž odpovídá i výsledek.

I tak se ale v tomto zápase opět přepisovala historie. Stejně jako ve včerejším zápase Finů s Dány, který se ale z fotbalového pohledu kvůli kolapsu Eriksena moc neřešil. Tentokrát hrál hlavní roli v rekordním zápisu věk.

V 82. minutě vyběhl na hřiště z lavičky „špílmachr“ Dortmundu Jude Bellingham, který se v 17 letech stal nejmladším hráčem, který kdy na EURU hrál. S míčem se sice moc nepotkal, i tak ho zápis do historických kronik nemine.

Anglie tak povinnou výhru nad Chorvaty zvládla. Za dalších pět dní ji čeká Skotsko, na závěr skupiny pak Česká republika. Naši reprezentanti započnou jízdu EUREM zítra odpoledne, kdy je čeká bitva s domácím Skotskem.

„Je to velmi důležité utkání, důležitý vstup do turnaje. Pokud uhrajeme tři body, mohlo by nás to posunout dál,“ prozradil webu iSport.cz kapitán české „repre“ Vladimír Darida.

Nejčtenější tento týden

Domácí týmy vstoupily do play off NBA výhrami

Úvod vyřazovací části NBA patřil domácím favoritům. Los Angeles Lakers zvládli první duel s Houstonem, Denver se opřel o další velký večer Nikoly Jokiče. Úspěšný start zapsaly také Cleveland a New York.

Vladař dovedl Philadelphii k první výhře v sérii

Daniel Vladař vstoupil do play off NHL povedeným výkonem a pomohl Philadelphii k výhře 3:2 na ledě Pittsburghu. Český brankář zapsal 15 zákroků a dočkal se prvního vítězství ve vyřazovací části. Úvodní hrací den nabídl ještě dva další zápasy, Carolina porazila Ottawu 2:0 a Minnesota rozstřílela Dallas 6:1.

Play off NHL začíná, Faksa jde na Minnesotu a Vladař čeká derby s Pittsburghem

Základní část NHL skončila a začíná nejdůležitější část sezony. O Stanleyův pohár si zahraje 16 týmů, mezi nimi i několik českých hokejistů. Hned úvodní hrací den nabídne zápas Dallasu s Minnesotou, do akce půjde i Radek Faksa. Velkou pozornost ale poutá také série Philadelphie s Pittsburghem, v níž může sehrát výraznou roli brankář Daniel Vladař.

Attila Végh chce zpět do Oktagonu, Novotný mu velké šance nedává

Attila Végh znovu rozvířil debatu o návratu do Oktagonu. Po speciálním zápase Michala Materly s Christianem Jungwirthem si řekl o duel s polskou legendou. Myšlenka zaujala, protože by šlo o atraktivní střet dvou známých jmen. Šéf organizace Ondřej Novotný ale přidal spíš studenou sprchu než jasný příslib.

Krejčí se zranil při prohře Wolves, Bournemouth dál neprohrává

Leeds doma přehrál Wolves 3:0 a hostům se navíc zranil Ladislav Krejčí. Bournemouth vyhrál na hřišti Newcastlu 2:1 a protáhl svou skvělou sérii bez porážky už na 13 zápasů. Bez branek skončil duel Brentfordu s Fulhamem.

Baník znovu padl, Dukla zůstává poslední a Zlín zabral

Sobotní program 30. kola Chance Ligy znovu zamíchal bojem ve spodní i střední části tabulky. Baník doma nestačil na Bohemians a jeho trápení pokračuje, Dukla prohrála s Karvinou a zůstala poslední. Liberec se s Mladou Boleslaví rozešel bez branek, Zlín v přestřelce přetlačil Teplice. Večer pak čeká Spartu duel s Jabloncem.

Muchová si ve Stuttgartu zahraje o titul

Karolína Muchová prožívá ve Stuttgartu výborný týden. Po první výhře nad Coco Gauff přidala i cenný skalp Elina Svitolina a na antuce si zahraje o třetí titul kariéry. Ve finále může narazit na Jelena Rybakina nebo Mirra Andrejeva.

Lionel Messi investuje do budoucnosti. Stal se majitelem katalánského Cornelly

Fotbalová legenda Lionel Messi rozšiřuje svůj vliv mimo hřiště. Osmnáct let po debutu za Barcelonu se vrací ke svým katalánským kořenům, tentokrát jako majitel klubu. Převzetí Cornelly naznačuje, že jeho ambice sahají daleko za aktivní kariéru.

Jonny Clayton v Rotterdamu přehrál Littlera a míří za triumfem v Premier League

Jonny Clayton potvrdil roli lídra letošní Premier League. Na večeru číslo jedenáct v Rotterdamu zvládl finále proti Luku Littlerovi a výrazně se přiblížil účasti na květnovém finále v londýnské O2 areně. Mladý Angličan znovu zaujal, na zkušeného Velšana ale tentokrát nestačil.

Vejmelkovi závěr základní části nevyšel, Colorado šetřilo Nečase

Český brankář Karel Vejmelka na poslední výhru v základní části NHL nedosáhl. Utah v závěrečném utkání prohrál na ledě St. Louis 3:5 a český gólman po dvou třetinách střídal. Colorado naopak završilo dlouhodobou část vítězně, Seattle porazilo 2:0, jenže Martin Nečas tentokrát zůstal mimo sestavu.

Beau Greaves bourá stereotypy. Šipky nejsou o pohlaví, ale o talentu

Její vítězství nad světovou jedničkou mělo být oslavou výjimečného výkonu. Místo toho se část pozornosti stočila k otázce pohlaví. Příběh Beau Greaves ale ukazuje, že moderní šipky stojí především na schopnostech a že staré narativy už do nich nepatří.

Alscher a Hovorka zazářili, Florida rozebrala Detroit osmi góly

Marek Alscher zapsal dvě asistence, Mikuláš Hovorka přidal první bod v NHL a Florida rozstřílela Detroit 8:1. Obhájce Stanleyova poháru sice sezonu zakončil drtivou výhrou, do play off se ale tentokrát nepodívá.

Red Bull na rozcestí. Odliv expertů nutí stáj hledat velké jméno

Stáj Red Bull Racing, ještě nedávno dominantní síla Formule 1, čelí nečekané výzvě. Série odchodů klíčových osobností otřásá její strukturou a otevírá otázku, zdali dokáže tým z Milton Keynes zastavit odliv talentů a znovu přilákat ty nejlepší.

Sparta padla v sedmém zápase, do finále jdou Pardubice

Pardubice zvládly rozhodující sedmé semifinále a po domácí výhře 1:0 nad Spartou si zahrají o extraligový titul. O postupu rozhodl ve 14. minutě Jan Mandát. Dynamo tak potřetí za sebou prošlo do finále a od soboty narazí na Třinec. Sparta naopak zůstala těsně pod vrcholem a po vyřazení potvrdila i změnu na trenérském postu.

Arsenal a Bayern doplnily semifinálovou čtyřku Ligy mistrů

Liga mistrů zná kompletní složení semifinále. Bayern Mnichov po dramatické odvetě vyřadil Real Madrid a Arsenal doma udržel postup proti Sportingu. Německý celek čeká Paris Saint Germain, londýnský klub narazí na Atlético Madrid. Finále se odehraje 30. května v Budapešti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama