16.3 C
    Čtvrtek 9. května 2024

Volejbalistky nezvládly klíčovou bitvu. Cestu za postupem si tak výrazně zkomplikovaly

Ani ve třetím představení na letošním mistrovství nedokázaly české volejbalistky bodovat. Ve velmi důležitém utkání v boji o postup ze skupiny D podlehly Argentinkám ve čtyřech setech a značně si tak zkomplikovaly cestu za postupem.

Porážky s favorizovanými Brazilkami i Japonkami, nezvládnutá klíčová bitva s Argentinkami. Českým volejbalistkám se zatím nedaří na světovém šampionátu podle jejich představ, po třech odehraných zápasech stále čekají na premiérový bod.

Nejblíže k němu měly v posledním odehraném utkání. S výběrem Argentiny věděly, že je s velkou pravděpodobností čeká přímý souboj o postup ze skupiny a odpovídal tomu také průběh celého střetnutí.

Nepřesnostmi protkaný první set vyšel lépe jihoamerickým volejbalistkám, které po lépe zvládnuté koncovce slavily vítězství 25:20. Stejným poměrem triumfovaly ve druhé sadě Češky a začalo se tak od nuly.

Ještě dva zápasy

Do nakonec rozhodující třetí set vstoupily lépe hráčky národního týmu, až do prvního technického oddechového času držely vedení o dva body. Postupně se ale začala karta obracet, v jednu chvíli měly soupeřky náskok čtyř bodů.

Vyrovnaná podívaná přinesla drama se vším všudy. Češky se postupně dotáhly až na stav 22:22, jenže poté ztratily tři míče v řadě a o třetí set přišly. Docela podobným způsobem ztratily i čtvrtý set a z výhry se tak radovaly volejbalistky na druhé straně sítě.

„Myslím si, že jsme tam nechaly všechno, ale bohužel to na konci nestačilo. Nedokázaly jsme ubránit jejich smečařky z hlavního kůlu a pak jsme měly i my problém složit napoprvé balon. Složily jsme ho až na třetí nebo čtvrtý pokus,“ řekla pro ČTK Michaela Mlejnková.

Do konce základní skupiny se Češky představí ještě proti Číňankám a Kolumbijkám. Aby mohly pomýšlet na postup, bude potřeba bodovat v obou utkáních.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.