17.4 C
    Čtvrtek 2. května 2024

Hložek poprvé skóroval v novém, Leverkusen si ale i tak v poháru utrhl ostudu

Český fotbalový supertalent se poprvé prosadil v novém působišti. Adam Hložek za německý Leverkusen skóroval v domácím poháru. Trefil se i jeho český spoluhráč Patrik Schick. Favorit si však uřízl ostudu, když vypadl s třetiligovým Elversbergem 3:4.

Leverkusen vstupoval do utkání úvodního kola německého DfB Pokalu jako jasný favorit proti třetiligovému Elversbergu. Sázkové kanceláře vypsaly kurz na vítězství outsidera až k 10:1. Jenže už od úvodu domácí toužili předpoklady překazit. Ve třetí minutě šli po pěkné střele Rochelta.

O dvě minuty později však bylo vyrovnáno. Adam Hložek naskočil v základní sestavě, pohyboval se na levé straně hřiště. A právě v páté minutě si navedl míč na střed hřiště, pravačkou zpoza velkého vápna vypálil a mohl se jít radovat. Rodákovi z Ivančic a bývalému hráči Sparty rána moc nevyšla a mířila do středu hřiště, domácí gólman ale předvedl nejistý zákrok a ránu zneškodnit nedokázal.

Gólově bohatý první poločas nabídl ještě tři branky. Elversberg dvakrát odskočil do vedení, Bayer dokázal naposledy vyrovnat na stav 2:2. Po pauze však outsider nečekaně dokončil senzaci. Přidal čtvrtý gól a čtvrthodiny před koncem držel dvoubrankový náskok. Sedm a půl tisíce fanoušků si nakonec užilo postup.

Radost jim nezkazila ani branka druhého českého reprezentanta Patrika Schicka. Ten také nastoupil od začátku a v 89. minutě přesnou ranou z první zakončil rychlý útok účastníka Ligy mistrů. Pro Leverkusen to byla krutá rána týden před startem německé ligy. V domácím poháru vypadl v úvodním kole po 11 letech.

„S tolika inkasovanými góly neuděláte nic. Máme v útoku kvalitní hráče, ale když musíme dát pět gólů, tak je to hodně těžké,“ uvedl gólman a kapitán poražených Lukas Hradecký.

Reprezentační ofenzivní univerzál Hložek v zápase odehrál 69 minut, pak střídal. Bývalý sparťan do Leverkusenu přestoupil v létě z pražského celku.

Premiéru v dresu německého celku si 20letý ofenzivní hráč připsal v přípravě proti Panathinaikosu. Při remíze 0:0 si vyzkoušel dva posty a dostal od trenéra pochvalu.

„Přístup má skvělý. Je velmi odhodlaný, i když zjistil, že intenzita při hře i v tréninku je u nás na vyšší úrovni. Pořád potřebuje čas, ale do budoucna v něm máme určitě velký potenciál,“ řekl na adresu českého hráče trenér Gerardo Seoane.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.