19.1 C
    Sobota 27. července 2024

Zmrtvýchvstání, pak mečbol. Holt to tak asi být nemělo, mrzelo Deschampse

Po 36 minutách prohrával jeho tým o dva góly, nedařilo se mu a nevypadalo to, že by se mělo něco změnit. Jenomže Francie se nevzdala a díky dvěma gólům ve dvou minutách poslala zápas do prodloužení. V tom znovu prohrávala, ale dokázala vyrovnat a dokonce měla v poslední minutě mečbol. Kdyby se neblýskl brankář Martínez, mohlo finále MS dopadnout úplně jinak.

1:0 Messi, 2:0 Di Maria. Argentina měla finále světového šampionátu po dvou trefách ve své moci. Pak měla šance na zvýšení vedení, žádná z nich se ale neurodila. Deset minut před koncem základní hrací doby pak přišla pohroma. 1:2 Mbappé, 2:2 Mbappé. Dva góly v rozmezí dvou minut poslaly zápas do prodloužení.

Francouzi v něm znovu jeden gól dostali a jeden gól dali. A nemuselo to skončit jen u něj. Střídající Kolo Muani běžel minutku před koncem sám na brankáře Martíneze, jenomže tváří v tvář gólmanovi Aston Villy selhal. „Vstali jsme z mrtvých, proto je nám to tak líto. V poslední minutě jsme měli mečbol, ale nemělo to tak holt dopadnout,“ mrzelo kouče Deschampse.

„Kdybychom prohrávali 2:0 a nakonec to skončilo 3:0, bylo by to jiné. Jen byste Argentině řekli: ‚Bravo‘. A to by bylo vše. Pořád jim blahopřeji, hráli skvěle, sice trochu neférově, ale to jsme čekali. To ale na jejich vítězství nic neubírá,“ řekl trenér, který v roce 1998 vyhrál mistrovství světa jako hráč a po 20 letech úspěch zopakoval jako kouč.

Chyběla energie

Francouzi se zhostili role obhájce titulu se ctí. Znovu hráli skvělý fotbal a stejně jako v Rusku před čtyřmi lety se dostali až do finále. Na rozdíl od předešlého šampionátu se jim ale nedařilo tak dobře. A to se potvrdilo v pokutových kopech.

„Neměli jsme tolik energie jako v předchozích utkáních, ale o žádného hráče ze základní jedenáctky jsem se nebál. Stáli jsme proti týmu, který hrál finále mistrovství světa, zatímco jsem měl pocit, že v našem případě to tak nebylo,“ doplnil na tiskové konferenci Deschamps.

Zatímco Francie se zahalila do smutku, v Argentině se bude hodně dlouho slavit.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.