0.5 C
Czech
Pátek 6. února 2026
FotbalLuxusní fotbal a nový rekord. Strhující ženské El Clásico viděl narvaný Camp...

Luxusní fotbal a nový rekord. Strhující ženské El Clásico viděl narvaný Camp Nou

Reklama

Ve španělské Barceloně došlo k historickému okamžiku. Zápas Ligy mistryň mezi domácími hráčkami Katalánců a rivalem z Madridu sledovalo na Camp Nou více než devadesát tisíc diváků, čímž byl vytvořen zbrusu nový rekord v návštěvnosti ženské kopané. Barcelona navíc vyhrála po strhující podívané 5:2, fotbalistky Realu tak do semifinále nepostoupily.

Ženský fotbal. Stále není mezi širokou veřejností tak populární, netěší se takovému zájmu jako jeho mužský ekvivalent. Nicméně jak plyne čas, tak se situace zlepšuje. Dokonce až takovým způsobem, že vyprodá jeden z největších stadionů na světě. Barcelona, Camp Nou, 91 553 fanoušků v ochozech… To bylo El Clásico v rámci čtvrtfinále letošní Ligy mistryň.

Padaly nádherné góly, k vidění byly úchvatné akce, vyznamenaly se i obě brankářky.  Jak domácí Panoz, tak i hostující Misa. Spektakulární gól zapsala do statistik Claudia Zornoza Sanchez, jež rozvlnila síť Barcy trefou téměř z poloviny hřiště. Za domácí se prosadila například ikonická Aitana Bonmati nebo kapitánka Alexia Putellas Segura.

Zápas poté hodnotila domácí rozzářená autorka páté branky Caroline Hansen: „Zahrály jsme fenomenální utkání. Nesrazila nás ta branka skoro z půlky hřiště, zabraly jsme. Dát hráčkám Realu pět gólů je super. Měly jsme z prvního zápasu náskok, ten jsme teď jen potvrdily. Navíc nám hrálo do karet i domácí prostředí. A to hodně,“ dodala Norka.

Šikovná sedmadvacetiletá záložnice Barcelony následně na téma vyprodaného stadionu přidala: „Je to něco neuvěřitelného, stále se klepu. Měla jsem během zápasu několikrát husí kůži. Plníme si sen. Dnes nepůjdeme domů, budeme slavit, samozřejmě pak i s fanoušky. To, že dorazilo přes devadesát tisíc lidí, může být zlomové pro budoucnost ženského fotbalu. Moc si toho všechny vážíme,“ poznamenala šťastná fotbalistka

Votíková v dresu PSG jde také dál

Ex-slávistka Barbora Votíková působí v hlavním městě Francie již druhým rokem. A ve čtvrtfinálové bitvě Ligy mistryň nastoupila, jak je to nyní na jaře zvykem, znovu v základní sestavě. Fotbalistky PSG čelily hráčkám Bayernu Mnichov.

Hrálo se v Paříži, navíc Votíková a spol. měly z prvního zápasu náskok jednoho gólu. Bayern sice po 90 minutách v Parc des Princes, do něhož dorazilo téměř 30 000 diváků, vedl, nicméně v prodloužení skórovala Bachmann a poslala PSG do semifinále.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

České hokejistky začaly olympiádu porážkou s USA, ale našly i povzbuzení

České hokejistky vstoupily do turnaje na olympiádě v Miláně porážkou 1:5 s USA. Přesto po utkání mluvily i o věcech, které jim mohou pomoct do dalších zápasů. „Prohra nic neznamená,“ řekla útočnice Tereza Plosová. Autorka jediného gólu Barbora Juříčková přidala: „Dařilo se nám s nimi fyzicky hrát.“

Luke Littler míří vysoko. Šipkařských cílů má skutečně hodně 

Luke Littler má za sebou rekordní účast v Premier League Darts, ale místo bilancování už míří výš. Přestože v roce 2025 prohrál ve finále s Lukem Humphriesem, jeho tažení soutěží přepsalo statistiky. Šest vítězství během jednotlivých večerů a nejvyšší počet maximů 180 znamenaly historický zápis, který však devatenáctiletý mistr světa bere spíš jako odrazový můstek než konečný cíl.

Lando Norris varuje. Nová pravidla promění závody formule 1 v chaos

Úřadující mistr světa Lando Norris očekává, že letošní sezona formule 1 přinese výrazně více nepředvídatelných momentů a zmatku přímo na trati. Důvodem jsou zcela nové technické předpisy, které podle něj zásadně mění chování monopostů a kladou mnohem větší nároky na samotné jezdce. Formule 1 totiž vstupuje do největší regulační změny ve své historii.

Vejmelka zazářil před olympiádou a Pastrňák stihl ještě jednu asistenci

Předposlední hrací den NHL před olympijskou přestávkou přinesl deset zápasů a českou stopu hlavně v brankovišti. Karel Vejmelka dotáhl Utah k výhře 4:1 nad Detroitem a stal se první hvězdou večera. David Pastrňák přihrál v duelu Bostonu na Floridě, Bruins ale padli 4:5 po nájezdech.

Snooker přišel o výraznou osobnost. John Virgo zemřel ve věku 79 let

Svět snookeru zasáhla smutná zpráva. Ve věku 79 let zemřel bývalý elitní hráč a později uznávaný televizní komentátor John Virgo. Jeho úmrtí potvrdila organizace World Snooker, zatímco hráči i funkcionáři z celého světa vzdávají hold muži, který se stal jednou z nejvýraznějších postav tohoto sportu.

Krejčí poprvé oblékl dres Portlandu a hned dal pět bodů

Vít Krejčí má za sebou premiéru v dresu Portlandu. Při domácí porážce s Phoenixem 125:130 odehrál 13 minut, zapsal pět bodů, dva zisky a jednu asistenci. Trail Blazers přitom začali výborně a vedli až o 19 bodů, jenže v druhé půli náskok ztratili. Tým navíc nastoupil bez zraněného Deniho Avdiji a protáhl sérii porážek už na šest zápasů.

Adrian Newey přiznal zpoždění. Aston Martin byl před sezonou 2026 čtyři měsíce pozadu

Šéf týmu Aston Martin a legendární konstruktér Adrian Newey otevřeně přiznal, že britská stáj vstupuje do nové éry formule 1 s výrazným časovým mankem. V přípravě monopostu AMR26 byl Aston Martin podle Neweyho zhruba čtyři měsíce pozadu oproti hlavním konkurentům.

Palát bodoval proti Crosbymu, Vladař s Dostálem slavili výhry

Česká stopa v úterních zápasech NHL byla výrazná hlavně v brankovištích. Daniel Vladař dovedl Philadelphii k domácí výhře 4:2 nad Washingtonem a Lukáš Dostál pomohl Anaheimu stejným výsledkem proti Seattlu, navíc sahal po čistém kontu. V poli se připomněl Ondřej Palát, jeho přihrávka pomohla Islanders k dramatu proti Pittsburghu, který skončil vítězstvím 5:4 v prodloužení.

Pastrňák dorazí do Milána už v pátek a chce stihnout i zahájení her

David Pastrňák změnil plán a do dějiště zimních olympijských her v Miláně přiletí už v pátek. Původně měl dorazit až v neděli spolu s dalšími hráči z NHL. Lídr hokejové reprezentace se těší i na páteční slavnostní zahájení na stadionu San Siro. S mírným předstihem má přiletět také brankář Lukáš Dostál, který počítá s delší aklimatizací.

James Vowles zůstává klidný. Vynechaný test Williams neznervózňuje

Šéf stáje Williams James Vowles tvrdí, že ho vůbec neznepokojuje skutečnost, že jeho tým minulý týden vynechal první předsezonní test formule 1. Zdržení při výrobě nového vozu způsobilo, že Williams byl jediným týmem, který se neobjevil na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.

Spor o Rusko ve fotbale. FIFA mluví o zrušení zákazu

Prezident světové fotbalové federace FIFA Gianni Infantino čelí ostré kritice z Ukrajiny poté, co prohlásil, že FIFA se bude zabývat možným zrušením zákazu startu ruských týmů v mezinárodních soutěžích. Ukrajinský ministr sportu označil jeho výroky za „nezodpovědné“ a „dětinské“.

Montreal padl v Minnesotě po prodloužení a Dobeš poprvé po šesti výhrách prohrál

Vítězná série brankáře Montrealu Jakuba Dobeše se v Minnesotě zastavila. Canadiens prohráli 3:4 v prodloužení, přesto z ledu Wild odvezli bod. V noci se dařilo i Karlu Vejmelkovi, který dovedl Utah k výhře 6:2 nad Vancouverem, naopak David Rittich s Islanders neuspěl ve Washingtonu.

Dopingový skandál čtyři dny před olympiádou zasáhl italský biatlon

Čtyři dny před slavnostním zahájením zimních olympijských her v Itálii řeší pořadatelé první dopingový případ. Pozitivní test měla italská biatlonistka Rebecca Passler. Kontrola odhalila letrozol, látku zakázanou od roku 2008, a závodnice dostala okamžitou dočasnou suspendaci. Teď musí vysvětlit, jak se jí zakázaná látka dostala do těla.

Hokejisté zahájili přípravu na olympiádu v Miláně, hokejistky už trénují v aréně

České hokejové reprezentace vstoupily do ostré části příprav na olympijské hry v Miláně. Muži se sešli v Karlových Varech v evropském složení, zatímco hráči z NHL se mají připojit až v Itálii. Ženský tým už v dějišti turnaje trénuje, zvyká si na arénu i na život v olympijské vesnici a chystá se na první zápasy.

Lewis Hamilton po změně pravidel ožil. Nové monoposty F1 konečně dávají smysl

Lewis Hamilton hodnotí první kilometry s novou generací vozů formule 1 velmi pozitivně. Sedminásobný mistr světa si po barcelonském shakedownu pochvaloval především chování monopostů pro sezonu 2026 a zároveň vyzdvihl atmosféru uvnitř Ferrari před startem nové éry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama