12.3 C
    Neděle 5. května 2024

Dvě překvapení najednou. V Lize mistrů končí United i Ajax, dál jde Atlético a Benfica

Úterní odvety v Lize mistrů přinesly překvapivá rozuzlení. Na domácích stadionech nezvládli odvetu fotbalisté Manchesteru United ani Ajaxu Amsterdam a s letošním ročníkem se rozloučili. Dál postupuje Atlético a Benfica.

Znovu si fanoušci Manchesteru United slibovali, že jejich oblíbený tým v letošním roce prolomí v prestižní soutěži neúspěchy z posledních let, jenže znovu u nich po utkání zavládlo obrovské zklamání. Není divu, „rudí ďáblové“ nezvládli odvetné utkání s Atléticem Madrid a skončili už v osmifinále.

Úvodní střetnutí v Madridu přineslo remízu, když se deset minut před koncem postaral o vyrovnání Elanga. Devatenáctiletý Švéd dostal v úterý příležitost v základní sestavě, ale neodehrál příliš povedené utkání.

Svůj tým mohl poslat do vedení ve 13. minutě, jenže z bezprostřední blízkosti poslal míč jenom do hlavy Jana Oblaka. Klíčový moment celého dvojzápasu přinesla 41. minuta. Na centr Griezmanna si naskočil Renan Lodi a nekompromisně poslal míč hlavou k přední tyči.

Jedna standardní situace rozhodla

Domácí si ve druhé půli vypracovali pár příležitostí ke srovnání, jenže ani jedna neskončila gólem. Ještě v poslední minutě vybojovali rohový kop, na který šel i brankář David de Gea, ale ani tato situace vyrovnání nepřinesla.

Po konci PSG, které i v sestavě s Lionelem Messim vypadlo s Realem Madrid, se s Ligou mistrů rozloučil také hvězdný Cristiano Ronaldo. Portugalec tak po dlouhých šestnácti letech zakončí sezonu bez zisku jakékoliv týmové trofeje.

Do další fáze Ligy mistrů se nepodívá ani Ajax Amsterdam. Po skvělých výsledcích ze skupinové fáze nestačil na Benficu Lisabon, na jejímž stadionu remizoval 2:2 a doma prohrál 0:1. Na svém stadionu tak prodloužil nepříznivou sérii bez výhry ve vyřazovací fázi, která trvá už od roku 1996.

O postupovou trefu se postaral Darwin Núnez, který byl při rohovém kopu v 77. minutě u míče dříve než brankář a hlavou ho poslal do sítě.

„Byli jsme lepší, Benfica neudělala nic, kromě jednoho přímého kopu. Chtěli jsme dominovat, což se nám dařilo, ale pak jsme kvůli jednomu zaváhání o všechno přišli,“ smutnil po utkání domácí Dušan Tadič.

UEFA potvrdila, že počet hráčů pro Euro 2024 se zvýší na 26

Manažer anglické reprezentace Gareth Southgate získal před Eurem 2024 významnou podporu, protože UEFA potvrdila zvýšení počtu hráčů v týmu z 23 na 26. Southgate již dříve vyjádřil přání mít širší kádr, zejména s ohledem na zranění několika klíčových hráčů.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.