12.2 C
    Úterý 30. dubna 2024

Přestřelka s favoritem šťastný konec neměla. Česká dvacítka na úvod padla s Kanadou

Mistrovství světa juniorů v Kanadě odstartovalo prvními zápasy. Představilo se také české mužstvo, které drželo krok s domácím výběrem, ale o dvougólové vedení nakonec přišlo a prohrálo 3:6.

V brance českého týmu dostal příležitost Jakub Málek, který chytá za prvoligový Vsetín a proslavil se mimo jiné tím, že na konci října se gólově prosadil. Vstup do utkání ale neprožil ideální, protože už po čtyřech minutách inkasoval po střele Masona McTavishe.

Další minuty patřily národnímu týmu. O vyrovnání se postaral Michal Gut, na jehož gól musel upozornit videorozhodčí. Vedení Čechům zařídil parádní střelou v přesilové hře Pavel Novák, a dokonce dvoubrankový náskok vystřelil po krásné akci obránce Stanislav Svozil.

Šťastnou brankou se Kanada dostala zpátky na dostřel, protože nahození Owena Powera doletělo až za dezorientovaného Málka. Jeden z klíčových okamžiků celého utkání přišel v samotném závěru první třetiny. Češi nevyužili brejkové příležitosti tři na jednoho a vzápětí Kanada srovnala na 3:3.

Další souboj proti Němců

Vedení si domácí hokejisté vzali zpátky na svou stranu v polovině utkání. Po dvou zcela zbytečných vyloučení šli svěřenci trenéra Karla Mlejnka do tří, čehož favorité celého turnaje dokázali využít. Druhou trefou v zápase se prosadil Owen Power, když pohotovou ranou rozvlnil síť.

Stejný hráč se dočkal o pár chvil později hattricku, protože si počíhal u tyče a bez potíží doklepl kotouč do odkryté branky. V závěru třetiny mohl snížit Ivan Ivan, ale v dobré pozici nezamířil přesně. Třetí perioda nabídla několik šancí, ale gólu se diváci v Rogers aréně dočkali až v 54. minutě, kdy navyšoval vedení svého týmu Olen Zellweger. Více branek už utkání nenabídlo, takže Kanada si na úvod připsala plný počet bodů.

Další utkání na světovém šampionátu čeká české hokejisty v noci z pondělí na úterý. Od 1:00 SEČ se střetnou s oslabeným týmem Německa, které v úvodním představení na turnaji nestačilo na Finy. V brance se představí druhý brankář Jan Bednář, což trenér Mlejnek avizoval ještě před začátkem prvního zápasu.

Zpátky ve hře. Erling Haaland se vrací po zranění svalu

Erling Haaland se vrátil na hřiště poté, co se zotavil ze zranění svalu. To ho trápilo v posledních zápasech za Manchester City. Jeho návrat se pro něj stal úspěchem a pro tým z Manchesteru zárukou vítezství nad Nottingham Forest. Nejvíce se na postavení legendy do základu těšili pochopitelně fanoušci.

Anglická ragbyová hvězda Billy Vunipola zatčen na Mallorce. Choval se násilně v baru

Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.