20.8 C
    Pátek 3. května 2024

Pískot, bouračky, drama. Hamilton útok na 100. výhru nezvládl, raduje se Ocon

Tak tohle bylo něco. Závod vozů formule 1 v Maďarsku nabídl šílené drama. Už kvalifikace napověděla, že mezi lídrem Verstappenem a úřadujícím šampionem Hamiltonem to bude vřít i na Hungaroringu. Během kvalifikace možná ano, grand prix ale tentokrát kraloval někdo úplně jiný.

I tak se ale o této dvojici bude mluvit po Velké ceně Maďarska nejvíce. Oba totiž byly hned od začátku závodu centrem veškerého dění. Ale o tom až později. Holanďan, který vévodí šampionátu, zajel v kvalifikaci třetí nejlepší čas.

Jeho rival Hamilton byl první, výrazně mu ale pomohlo i to, že své soky z Red Bullu zpomalil. „Je to tak trochu hra. Lewis zajel skvělé kolo a pak asi zpomalil, protože nechtěl, aby naše vozy měly čistá kola. Měl na to ale právo. Měl pozici na trati. Nemáme s tím zásadní problém,“ myslí si šéf RB.

Sám Verstappen cítil, že to nějak nebylo ono. „Celý víkend tu trochu zaostáváme a ukázalo se to i v kvalifikaci. Nebylo to, co jsme si přáli, ale jsme třetí a uvidíme, co v závodě dokážeme,“ řekl. Nevyhnul se ale ani dotazu na manévr Hamiltona.

„Celý čtvrtek jsem odpovídal na tuhle hloupost. Už přestaňte. Jsme závodníci, bojujeme mezi sebou tvrdě a férově,“ myslí si.

Mokrá trať, drama od startu do cíle!

Po situaci v Británii, kdy Hamilton vyřadil ze závodu svého soka, si před startem v Maďarsku vyslechl bučení z tribun. „Upřímně, nikdy jsem se při bučení necítil tak dobře. Naopak mě ještě více motivuje,“ ujistil své příznivce britský jezdec. Na startu byl navíc první.

Hned v první zatáčce vyletěl z dráhy Bottas a s sebou vzal dalších 5 jezdců. Do kolize se přimotal i Verstappen, závod se tak musel restartovat. Jediným, kdo nevyjížděl z boxu, byl Hamilton, toho pak ale zradila nevhodná sada gum a propadl se na chvost.

Z něj se pak dokázal prodrat na celkové třetí místo, které mu vyneslo čelo průběžného pořadí. Verstappen dojel až desátý, získal jeden jediný bod a spadl na druhé místo. Konec seriálu tak bude velice zajímavý.

Vítězství pro sebe uzmul překvapivě Esteban Ocon z týmu Alpine. Francouz jel skvěle a nepustil před sebe žádného soka, druhý dojel legendární Sebastian Vettel. Aby v první dvojce nebyl nikdo z Mercedesu nebo Red Bullu? To už se hodně dlouho nestalo.

„Co dodat? Bylo to fantastické. Úžasný den,“ dmul se vítěz č. 111 v historii závodů formule 1. Jeho oslavy lehce pokazilo bučení, stejně jako v kvalifikaci diváci vypískali Lewise Hamiltona.

10. Max Verstappen (Red Bull) + 1:20,244

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.