-1 C
Czech
Úterý 30. prosince 2025
FotbalPo 16 letech konec. Ramos uzavírá kapitolu v Realu, při rozlučce ronil...

Po 16 letech konec. Ramos uzavírá kapitolu v Realu, při rozlučce ronil slzy

Jedna z největších legend v historii klubu končí. Pětatřicetiletý Sergio Ramos se definitivně rozloučil s Realem Madrid, kde strávil dlouhých šestnáct let. Vedení klubu oznámilo, že po vypršení kontraktu nebude pokračovat a stane se volným hráčem.

Přišel v roce 2005 a stal se nedílnou součástí všech úspěchů „Bílého baletu“ v posledních letech. Po šesti rocích v bílém dresu se stal kapitánem a s mužstvem pozvednul nad hlavu spoustu trofejí. Čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů a mistrovství světa klubů, ve španělské lize slavil pětkrát. K tomu ještě přidal tři tituly ze superpoháru UEFA a dvě vítězství v Copa del Rey.

Spojení Sergio Ramose s věhlasným Realem Madrid však v létě skončí. Podle informací zahraničních médií jsou na vině neshody ohledně nové smlouvy, na které se obě strany nedomluvily. Představitelé klubu údajně nabízeli jednoroční smlouvu s desetiprocentním snížením platu, jenže Ramos požadoval víceletý kontrakt.

Stopu v madridském klubu zanechal opravdu nesmazatelnou. Za šestnáct sezon naskočil dohromady do 671 utkání, v nichž nasázel 101 branek a připsal si 40 asistencí. Jednu dobu se stal také exekutorem penalt, ze kterých vstřelil hned několik gólů.

Fanoušci však nejčastěji vzpomínají na jeho památnou branku z finále Ligy mistrů proti rivalovi Atléticu Madrid, kdy ve třetí minutě nastavení přesnou hlavičkou k tyči srovnal na 1:1 a nastartoval svůj tým k dalšímu titulu v nejprestižnější fotbalové soutěži světa.

„Real Madrid bude navždy v mém srdci,“ pronesl rodák z Camasu.

Kam zamíří dál?   

Na dlouholetou smlouvu nepřistoupilo vedení Realu i z důvodu horšího zdravotního stavu. Sergio strávil značnou část uplynulé sezony na marodce.

Začátkem února musel na operaci s meniskem, další týdny pak nemohl nastupovat kvůli potížím s lýtkem a brzy po návratu se u něj projevil zánět šlachy stehenního svalu. Z těchto důvodů se také nedostal do nominace na EURO, kde už Španělsko odehrálo první utkání ve skupině.

Bude zajímavé sledovat, kam Španěla zavedou další kroky. Nejvíce se mluví o zájmu francouzského Paris Saint-Germain, které nedávno oznámilo příchody Georginia Wijnalduma a Gianluigiho Donnarummy.

Dalšími možnostmi jsou prý Manchester United i City, Chelsea, Arsenal nebo Tottenham. Setrvání na Pyrenejském poloostrově hráčův agent vyloučil.        

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Nečas trefil 50. bod sezony a Avalanche dál válcují NHL

Martin Nečas se v NHL zapsal mezi střelce a posunul se na 50 bodů v sezoně. Colorado doma porazilo Los Angeles 5:2 a dál drží šňůru osmi výher. Českým brankářům naopak večer nevyšel, prohry si připsali Vítek Vaněček i dvojice z Anaheimu Lukáš Dostál a Petr Mrázek. Rozhodčí navíc poslali Tomáše Hertla do sprchy už při prvním střídání.

Luke Littler přežil duel s Crossem a je ve čtvrtfinále. Aspinall končí

Obhájce titulu Luke Littler musel na letošním PDC World Championship bojovat nejen se soupeřem, ale i s publikem. Osmnáctiletý fenomén si v legendárním Alexandra Palace vyslechl hlasitý pískot během souboje i po vítězství 4:2 nad bývalým mistrem světa Robem Crossem. Postup do čtvrtfinále byl hodně náročný. 

Neuvěřitelný blafák Jiříčka, Česko na MS juniorů přetlačilo Finsko v prodloužení

Čeští hokejisté do dvaceti let přetlačili na juniorském mistrovství světa Finsko 2:1 v prodloužení. Dlouho vedli po přesilovkové trefě Matěje Kubiesy, jenže 19 sekund před sirénou inkasovali v oslabení při hře bez brankáře. V nastavení pak rozhodl obránce Adam Jiříček efektní kličkou mezi nohama, a tým si připsal cenné dva body před silvestrovským duelem s Lotyšskem.

OKTAGON 81: Kincl je zpět, Fleury obhájil pás a hned přijal novou výzvu

Oktagon 81 v pražské O2 areně nabídl jedenáct zápasů, dvě titulové bitvy a osm českých bojovníků. Patrik Kincl se po dvou porážkách vrátil dominantním výkonem proti Robu Pukačovi, Will Fleury obhájil pás v těžké váze bleskovým TKO a přijal další výzvu. O titul v muší váze přišel útočit i David Dvořák, jenže duel s Žalgasem Žumagulovem zastavil lékař po třetím kole.

Cristiano Ronaldo ještě konec neplánuje. Kariéru ukončí až s tisícem gólů

Fotbalista Cristiano Ronaldo dal jasně najevo, že konec kariéry zatím nepřipadá v úvahu. Kapitán portugalské reprezentace prohlásil, že profesionální fotbal opustí teprve ve chvíli, kdy dosáhne hranice 1 000 vstřelených gólů v soutěžních zápasech.

Luke Humphries přežil drama na šampionátu PDC

Bývalý světový šampion Luke Humphries měl v neděli na mistrovství světa PDC pořádně namále, přesto se nakonec dokázal probojovat do čtvrtého kola. Spolu s ním slavili postup i další bývalí vítězové turnaje v čele s Michaelem van Gerwenem.

Raška ukončil Spicy Páju za 79 sekund a ukázal rozdíl mezi profíkem a celebritou

Zápas influencera Pavla Tótha s přezdívkou Spicy Pája proti profesionálovi Ondřeji Raškovi skončil bleskově. V pražské O2 areně se ukázalo, jak tvrdě umí realita MMA narazit do velkých slov i internetové sebejistoty. Raška dostal soupeře na zem, nenechal ho vstát a v prvním kole si došel pro TKO.

Čeští junioři zlomili Dánsko sedmi góly a poprvé vyhráli

Čeští hokejisté do 20 let si na mistrovství světa připsali první vítězství. Dánsko porazili 7:2, prosadilo se sedm různých střelců a výrazně pomohl i brankář Matyáš Mařík v klíčových chvílích. Zápas ale zhořkl kvůli tvrdé hře soupeře, na kterou si po utkání nahlas postěžoval Vojtěch Čihař. Další duel čeká národní tým v pondělí od 21:30 českého času proti Finsku.

Rittich zavřel bránu v derby a Nečas řídil další výhru Colorada

Vánoční pauza skončila a NHL se vrátila ve velkém stylu. David Rittich vychytal městské derby proti Rangers a Islanders vyhráli 2:0. Martin Nečas dal dva góly a v nájezdech rozhodl o výhře Colorada 6:5 nad Vegas. David Pastrňák sice skóroval v Buffalu, Boston ale padl 1:4.

Ferrero vysvětlil rozchod s Alcarazem, dohodu zlomila smlouva

Carlos Alcaraz jde do nové sezony bez trenéra, který ho dovedl na úplný vrchol. Juan Carlos Ferrero teď poprvé veřejně vysvětlil, proč skončil. Všechno se zlomilo na nové smlouvě. V pozadí ale běžel i spor o to, kdo bude určovat směr další kariéry.

Littler prošel do osmifinále. Turnaj má první velkou oběť, Bunting padl

Luke Littler dál drtí soupeře a v Alexandra Palace působí jako hráč z jiné ligy. Světová jednička si s přehledem zajistila místo v osmifinále mistrovství světa PDC. V třetím kole smetl Mensura Suljovice 4:0 a znovu ukázal, proč ho všichni berou jako hlavního favorita.

Zabystřan bodoval v Livignu, super G vyhrál Schwarz

Jan Zabystřan navázal na životní týden dalšími body. Osm dnů po senzačním triumfu ve Val Gardeně dojel v super G v Livignu jednadvacátý. V cíli ztratil 0,93 sekundy na vítěze, Rakušana Marca Schwarze. Český rychlostní lyžař znovu ukázal, že už do elitní společnosti nepatří jen na návštěvu.

Krejčí znovu bodoval dvojciferně, Atlanta ale dál padá

Vít Krejčí se proti Miami dostal na 11 bodů, jenže Atlanta doma prohrála 111:126 a natáhla sérii porážek už na pět zápasů. Hawks se dál trápí i po návratu Trae Younga, který tentokrát nasázel 30 bodů. Páteční program NBA přinesl také drama v Utahu, velké bodové večery v Portlandu i Indianě a další vítězství Phoenixu.

Pirát Krištofič končí v Oktagonu a není to kvůli zranění

Slovenský bojovník Samuel Pirát Krištofič oznámil, že po vypršení smlouvy už nepodepíše další kontrakt s organizací Oktagon MMA. Tvrdí, že ho k tomu dovedl zlomový moment před pražským galavečerem, kdy žádal jen o slevu na vstupenky pro sebe a svou manželku. „Mrzí ma, že som sa takto rozišiel s Oktagonom,“ vzkázal.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama