FotbalIkona Realu bez EURA. Ramose nahradí v kádru Španělů rodák z Francie

Ikona Realu bez EURA. Ramose nahradí v kádru Španělů rodák z Francie

Ve španělské lize je Sergio Ramos považován za symbol věrnosti. V Realu Madrid šlape už mnoho let jako hodinky. Klíčovou roli má i ve španělské reprezentaci. Na letošním EURU ale bude chybět. Trenér Luis Enrique ho kvůli zdravotním problémům nezařadil do nominace.

Kapitán, ikona, modla, stoper par excellence, vynikající hlavičkář, tvrďák, srdcař. To všechno jsou přízviska, která k Sergiu Ramosovi sedí jako zadek na hrnec. Navíc je to evropský rekordman v počtu zápasů v reprezentaci. Jenže věk nezastavíš a Ramos se na svůj osmý šampionát nepodívá. Na vině jsou zdravotní problémy, se kterými se temperamentní fotbalista potýká téměř celou sezonu.

„Všem musí být jasné, že je to kvůli tomu, že s námi nemohl pořádně trénovat kvůli zraněním. Bylo to hodně složité rozhodnutí, ale vždy mi jde hlavně o tým. Úspěch týmu musí vždy být na prvním místě. Sergio je samozřejmě hráč, kterého prostě chcete mít ve svém týmu, ale někdy to zkrátka nejde,“ zdůvodnil absenci hvězdného stopera Luis Enrique.

Ramos ve španělském dresu nastoupil poprvé v roce 2005 a od té doby odehrál za reprezentaci 180 utkání a vstřelil 23 gólů. Ve světovém měřítku je v tomto směru rekordmanem Egypťan Ahmad Hasan, který má na svém kontě o čtyři reprezentační starty více než Ramos.

„Náhradník“? Rodák z Francie, co nedávno přijal španělské občanství

Fanoušci Španělska se jistě budou ptát, kdo jejich miláčka v sestavě nahradí. Odpověď je poměrně zajímavá. Ve hře je stoper Manchesteru City Aymeric Laporte. Ten v mládežnických kategoriích reprezentoval rodnou Francii a v předminulém roco dokonce dostal pozvánku do Áčka. Ale nenastoupil a nedávno dokonce přijal španělské občanství.

Kromě Laporteho je nováčkem v týmu i náhradní brankář Robert Sánchez z Brightonu. Do nominace se trochu překvapivě nevešli Iňigo Martínez, Jesús Navas či Sergio Canales, kteří se podíleli na postupu. Návrat do národního týmu naopak mohou oslavit obránce Chelsea César Azpilicueta a záložník PSG Pablo Sarabia.

Celkem deset hráčů ve výběru Luise Enriqueho působí v Premier League, deset jich hraje ve Španělské La Lize. Ani jeden z těch, kteří hrají domácí soutěž, ale nehájí barvy Realu. Španělé se ve skupině E utkají se Švédskem, Polskem a Slovenskem.

Nominace Španělska na fotbalové mistrovství Evropy (11. června – 11. července):

  • Brankáři: David de Gea (Manchester United/Angl.), Unai Simón (Bilbao), Robert Sánchez (Brighton/Angl.).
  • Obránci: José Gaya (Valencia), Jordi Alba (FC Barcelona), Pau Torres (Villarreal), Diego Llorente (Leeds/Angl.), César Azpilicueta (Chelsea/Angl.), Marcos Llorente (Atlético Madrid), Aymeric Laporte, Eric García.
  • Záložníci: Rodri (všichni Manchester City), Sergio Busquets, Pedri (oba FC Barcelona), Thiago Alcántara (FC Liverpool/Angl.), Koke (Atlético Madrid), Fabián (Neapol/It.).
  • Útočníci: Dani Olmo (Lipsko/Něm.), Mikel Oyarzabal (San Sebastian), Álvaro Morata (Juventus Turín/It.), Gerard Moreno (Villarreal), Ferran Torres (Manchester City/Angl.), Adama Traoré (Wolverhampton/Angl.), Pablo Sarabia (Paris St. Germain/Fr.).

Nejčtenější tento týden

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.

Kokkinakise v Cincinnati znovu zastavily zdravotní problémy

Thanasi Kokkinakis prožil v Cincinnati další bolestivý konec zápasu. V rozhodujícím tie-breaku proti Nunovi Borgesovi ho postihla křeč v pravém lýtku, po níž upadl a při dopadu si zřejmě poranil také pravý kotník. Australan utkání dokončil, na poslední body už ale nemohl reagovat naplno. Rozsah případného zranění kotníku zatím není známý.

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.

Los Angeles Lakers mění majitele za rekordních 12,5 miliardy dolarů. Klub kupují Josh Kushner a Bob Iger

Los Angeles Lakers čeká další zásadní změna. Jeden z nejslavnějších basketbalových klubů světa mají za rekordních 12,5 miliardy dolarů koupit podnikatel Josh Kushner, bratr zetě Donalda Trumpa, a bývalý šéf Disney Bob Iger. Pokud transakci schválí vedení NBA, půjde o historicky nejdražší prodej sportovní organizace.

Manuel zvládla semifinále a v Birminghamu zabojuje o evropskou medaili

Lurdes Gloria Manuel potvrdila roli jedné z největších českých nadějí na mistrovství Evropy v Birminghamu. Jednadvacetiletá čtvrtkařka doběhla ve svém semifinále druhá v čase 49,81 sekundy a zajistila si přímý postup. V sobotním finále chce zaútočit na medaili. Kvůli druhému místu sice nedostane ideální dráhu, sama v tom ale velký problém nevidí.

Seemanová i Knedla překonali české rekordy a zazářili v Paříži

Čeští plavci pokračují na mistrovství Evropy v Paříži ve výborných výkonech. Barbora Seemanová překonala český rekord na 100 metrů motýlek a třetím časem prošla do semifinále. Večer do něj ale nenastoupí, protože dá přednost finále své hlavní disciplíny na 200 metrů volný způsob. Národní maximum posunul také znakař Miroslav Knedla.

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama