10.7 C
Czech
Neděle 29. března 2026
Bojové sportyMoses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Manchester byl svědkem dalšího výrazného momentu ve vzestupu jedné z největších nadějí světového boxu. Moses Itauma potvrdil svou pověst nekompromisního knockoutera a připsal si čtrnácté vítězství v profesionální kariéře, když ve čtvrtém kole brutálně ukončil odolného Jermainea Franklina.

Američan přitom patřil mezi soupeře, kteří si v minulosti dokázali dojít až pro bodové rozhodnutí i proti elitním jménům. S Anthonym Joshuou i Dillianem Whytetem vydržel plný počet kol. Itauma však ukázal, že patří do jiné generace. Byl evidentně rychlejší, dynamičtější a mnohem nebezpečnější.

Taktovka na straně Brita

Od prvních sekund bylo zřejmé, kdo diktuje tempo. Levák Itauma si pomáhal přesnými direkty a neustále tlačil Franklina do defenzivy. Ten sice dokázal absorbovat několik tvrdých úderů, ale rozdíl v rychlosti i pohybu byl patrný.

První vážnější moment přišel ve třetím kole, kdy Itauma poslal soupeře k zemi. Franklin se sice zvedl a snažil se reagovat, dokonce i provokativně vyplazoval jazyk, ale bylo zřejmé, že má problém držet krok.

Rozuzlení přišlo v pátém kole a stálo za to. Itauma nejprve zasadil tvrdý levý zvedák, který Franklina výrazně otřásl, a vzápětí přidal přesnou pravou ránu na bradu. Američan se zřítil k zemi obličejem napřed a rozhodčí Steve Gray okamžitě zápas ukončil. Vyprodaná Co-op Live Arena explodovala nadšením a Itauma si mohl vychutnat zasloužené ovace. Pro mladého Brita šlo o desáté vítězství před limitem a další důkaz, že jeho kariéra nabírá raketové tempo.

„Chtěl jsem ho ukončit už dřív, ale dnes to nešlo. Vrátil jsem se k základům a knockout přišel,“ řekl po zápase Itauma. Nezapomněl přitom poděkovat soupeři za příležitost a fanouškům za podporu.

Bitva o titul začíná 

Promotér Frank Warren má jasno. Titulový zápas je na dohled. Itauma figuruje vysoko v žebříčcích organizací WBO i WBA a třetí místo drží také u WBC. Situace v těžké váze navíc nahrává rychlému posunu.

Oleksandr Usyk, který drží několik mistrovských pásů, má před sebou povinné obhajoby a není vyloučeno, že se některého titulu vzdá. To by otevřelo dveře novým vyzyvatelům a Itauma by mohl být jedním z hlavních kandidátů. „Jsem jen mladý kluk, který si jde za svým snem,“ řekl pokorně. Výkony v ringu ale naznačují, že ten sen může být splněn mnohem dřív, než se čekalo.

Pokud bude pokračovat v podobném stylu, může se Moses Itauma stát jednou z nových tváří světové těžké váhy. A Manchester už teď ví, že byl u toho, když se rodila další velká boxerská hvězda.

Nejčtenější tento týden

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.

Dobeš dovedl Montreal k další výhře, Nečas bodoval a Ovečkin nasázel hattrick

Český brankář Jakub Dobeš znovu zaujal v NHL. Montreal i díky jeho 25 zákrokům porazil Columbus 2:1. Martin Nečas pomohl asistencí k výhře Colorada nad Winnipegem a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Velký večer prožil také Alexandr Ovečkin, který proti Utahu nastřílel hattrick.

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama