5.4 C
Czech
Středa 11. března 2026
HokejPastrňák řádil v Edmontonu a ukončil bídné období Bostonu

Pastrňák řádil v Edmontonu a ukončil bídné období Bostonu

Silvestrovská noc v NHL patřila českým hokejistům. David Pastrňák nasbíral proti Edmontonu tři body a dotáhl Boston k výhře 6:2, která ukončila sérii šesti porážek. Martin Nečas pomohl asistencí k dalšímu drtivému vítězství Colorada, přihrávky zapsali také Tomáš Hertl a Ondřej Palát. Lukáš Dostál vychytal Anaheimu bod, jenže Tampa Bay v prodloužení našla poslední slovo.

Boston se v Edmontonu opřel o brankáře Jeremyho Swaymana, který zlikvidoval 34 střel, a hlavně o Pastrňáka. Český kanonýr dal dva góly, přidal asistenci a připsal si i šest střel na branku. Boston díky tomu zlomil nepříjemnou sérii a odvezl si z Kanady jasnou výhru.

Pastrňák otevřel skóre už v osmé minutě v přesilovce, když od zadního mantinelu poslal puk do branky odrazem od gólmana Connora Ingrama. Oilers ještě v závěru první třetiny odpověděli, Zach Hyman snížil v čase 19:19 po přihrávkách Connora McDavida a Leona Draisaitla. Pak ale znovu převzali otěže hosté a zápas jim postupně utekl.

Pastrňák dorovnal Eliáše a zakončil to ranou z první

Ve druhé třetině Boston odskočil zásahy Hampus Lindholma a Jonathana Aspirota, který uklízel do zcela odkryté branky po Pastrňákově akci. V závěru přidal Elias Lindholm, za Edmonton už jen korigoval Jack Roslovic. Definitivní tečku napsal v 55. minutě opět Pastrňák, z pravého kruhu pálil z první a upravil na 6:2.

Pastrňák se tím posunul na 44 bodů v sezoně a zároveň dorovnal Patrika Eliáše na druhém místě českých střelců v historii NHL. Oba mají 408 branek, Pastrňák k nim potřeboval 792 zápasů. V klubové statistice večera se připomněl i Pavel Zacha, Bostonu pomohl k výhře solidním výkonem v útoku.

Colorado dál válí, Nečas nahrál MacKinnonovi a ten se dotáhl na McDavida

Colorado doma přejelo St. Louis 6:1 a přidalo devátou výhru v řadě. Valerij Ničuškin nastřílel hattrick, Nathan MacKinnon nasbíral čtyři body za dva góly a dvě asistence, a oslavil také 400. trefu v NHL. V bodování ligy se dotáhl na Connora McDavida, oba mají 70 bodů, MacKinnon se posunul nahoru díky vyššímu počtu branek.

U jednoho z rychlých zásahů Avalanche figuroval i Martin Nečas, z mezikruží našel MacKinnona a ten zakončil bez přípravy. Nečas pokračuje ve výborné sezoně, po 39 startech má 51 bodů. Colorado už po necelých pěti minutách vedlo 4:0 a zápas tím prakticky rozhodlo.

Další Češi se připomněli v dalších duelech. Ondřej Palát zapsal asistenci u vítězné akce New Jersey, které v Columbusu otočilo z 0:2 na 3:2 třemi góly během necelých dvou minut na začátku třetí třetiny. Tomáš Hertl přihrál v zápase Vegas s Nashvillem na gól Bena Huttona, Golden Knights vedli brzy 2:0, jenže pak inkasovali čtyřikrát a prohráli 2:4, Steven Stamkos navíc zapsal už 600. gól v NHL.

Anaheim s Lukášem Dostálem v brance sahal po obratu proti Tampě Bay, nakonec ale padl 3:4 v prodloužení. Dostál chytil 25 střel, tým nastoupil bez nemocného kapitána Radka Gudase. Prodloužení rozhodl Darren Raddysh po přihrávce Brandona Hagela, Tampa slavila pátou výhru v řadě a trenér Jon Cooper si připsal tisící zápas na lavičce.

Do série se dostalo i Buffalo, které vyhrálo v Dallasu 4:1 a dotáhlo se na deset triumfů v řadě, čímž vyrovnalo klubový rekord. Tage Thompson nasbíral tři body za dva góly a asistenci, brankář Ukko Pekka Luukkonen po rychlé inkasované brance zavřel bránu a zbytek zápasu zvládl. Radek Faksa odehrál necelých třináct minut a přidal dvě střely.

Silvestrovský program ozdobil i duel Washingtonu s Rangers, domácí vyhráli 6:3 a Tom Wilson večer okořenil dvěma góly, asistencí i bitkou. V San Jose zase zazářil teenager Macklin Celebrini, zapsal gól, asistenci a rozhodující nájezd při výhře 4:3 nad Minnesotou, a ve 40 zápasech už stihl 40 asistencí.

Nejčtenější tento týden

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.

Luke Littler obhájil titul z UK Open po výhře nad Wadem

Luke Littler obhájil triumf na turnaji UK Open, když ve finále v Mineheadu porazil Jamese Wadea 11:7. Devatenáctiletý mistr světa tak navázal na loňský titul a stal se prvním hráčem od Michaela van Gerwena v letech 2015 a 2016, kterému se podařilo vyhrát „FA Cup šipek“ dvakrát po sobě.

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.

Naděje se tenčí, čeští baseballisté podlehli Tchaj-wanu 0:14

Čeští reprezentanti nezvládli na World Baseball Classic ani třetí vystoupení. V důležitém utkání s Tchaj, wanem padli vysoko 0:14 a duel skončil už po sedmé směně. Tým trenéra Pavla Chadima tak velmi pravděpodobně uzavře skupinu C na posledním místě a o příští turnaj bude muset znovu bojovat v kvalifikaci.

Nečas čtyřmi body zařídil výhru Colorada nad Dallasem

Martin Nečas po olympijské pauze září. Český útočník tentokrát gólem, třemi asistencemi a proměněným nájezdem dovedl Colorado k výhře 5:4 nad Dallasem po samostatných nájezdech. V šesti zápasech po návratu nasbíral už 14 bodů a znovu patřil k hlavním postavám celého večera.

Siniaková s Townsend začaly v Indian Wells výhrou

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend vstoupily do čtyřhry v Indian Wells vítězně. Česko americká dvojice porazila Emmu Raducanu a Gabrielu Elenu Ruse 6:2 a 7:5 a postoupila mezi šestnáct nejlepších párů. Pro Siniakovou s Townsend šlo o první společnou výhru po šesti týdnech. V dalším kole je čekají Jekatěrina Alexandrova a Sofia Kenin.

Menšík postoupil v Indian Wells, Svrčina narazil na Sinnera

Jakub Menšík zvládl vstup do turnaje v Indian Wells a po dvousetové výhře nad Marcosem Gironem prošel do třetího kola. Český tenista se ale na kurtu pořádně nadřel a dlouho hledal jistotu. Dalibor Svrčina naopak svůj další kalifornský krok nepřidal. Proti Jannikovi Sinnerovi narazil tvrdě a duel skončil rychle.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama