10.5 C
Czech
Úterý 10. března 2026
MotorsportMax Verstappen ovládl Velkou cenu Itálie v Monze

Max Verstappen ovládl Velkou cenu Itálie v Monze

Max Verstappen potvrdil svou dominanci a vyhrál Velkou cenu Itálie. Na pódiu ho doplnili jezdci McLarenu Lando Norris a Oscar Piastri, přičemž tým nakonec rozhodl o jejich pořadí.

Nizozemec vyhrál už kvalifikaci a také v závodě ukázal, že mu Monza sedí. Start mu ale nevyšel úplně hladce. V první zatáčce se dostal do těsného souboje s Norrisem a část britského monopostu skončila mimo trať. Verstappen pak musel soupeře pustit před sebe. Brzy si však vedení vzal zpět a už ho nepustil.

Za ním se bojovalo o třetí příčku. Oscar Piastri a Charles Leclerc se několikrát vystřídali. Do souboje se krátce zapojil i Gabriel Bortoleto, který se na chvíli posunul před George Russella. Úvod závodu tak přinesl několik zajímavých momentů.

Suverénní Verstappen

Od čtvrtého kola jel Verstappen v čele a postupně si budoval náskok. Po dvaceti kolech měl k dobru téměř šest vteřin. „Byl to pro nás skvělý den. Až na to první kolo auto letělo a mohl jsem si užít vítězství tady. Věděl jsem, že máme tempo a byl to neuvěřitelný víkend,“ řekl spokojený vítěz.

Pole position proměnil v dominantní výkon. V polovině závodu kontroloval tempo a jeho největší soupeři bojovali spíše mezi sebou. Rozhodující pak byly zastávky v boxech.

Problémy u McLarenu

McLaren zvolil pro oba své piloty měkkou směs. Piastri měl bleskovou zastávku, Norris naopak ztratil cenné sekundy. Po návratu na trať se proto pořadí otočilo. Australan jel druhý, Brit třetí. Tým ale krátce nato zasáhl a vydal pokyn k výměně pozic.

Zajímavé momenty nabídla i střední část startovního pole. Alexander Albon dojel sedmý a porazil Bortoleta. Isack Hadjar se z posledního místa po startu z boxů propracoval až na desátou příčku a získal body pro Racing Bulls.

Verstappen si na čele vyjel bezpečný náskok a do cíle dorazil bez nervů. Získal tak už 66. vítězství v kariéře a třetí v letošní sezoně. V čele šampionátu zůstává Piastri, který vede o 31 bodů před Norrisem.

Další závod je na programu v Baku, kde se za dva týdny pojede Velká cena Ázerbájdžánu.

Nejčtenější tento týden

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.

Luke Littler obhájil titul z UK Open po výhře nad Wadem

Luke Littler obhájil triumf na turnaji UK Open, když ve finále v Mineheadu porazil Jamese Wadea 11:7. Devatenáctiletý mistr světa tak navázal na loňský titul a stal se prvním hráčem od Michaela van Gerwena v letech 2015 a 2016, kterému se podařilo vyhrát „FA Cup šipek“ dvakrát po sobě.

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.

Naděje se tenčí, čeští baseballisté podlehli Tchaj-wanu 0:14

Čeští reprezentanti nezvládli na World Baseball Classic ani třetí vystoupení. V důležitém utkání s Tchaj, wanem padli vysoko 0:14 a duel skončil už po sedmé směně. Tým trenéra Pavla Chadima tak velmi pravděpodobně uzavře skupinu C na posledním místě a o příští turnaj bude muset znovu bojovat v kvalifikaci.

Nečas čtyřmi body zařídil výhru Colorada nad Dallasem

Martin Nečas po olympijské pauze září. Český útočník tentokrát gólem, třemi asistencemi a proměněným nájezdem dovedl Colorado k výhře 5:4 nad Dallasem po samostatných nájezdech. V šesti zápasech po návratu nasbíral už 14 bodů a znovu patřil k hlavním postavám celého večera.

Siniaková s Townsend začaly v Indian Wells výhrou

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend vstoupily do čtyřhry v Indian Wells vítězně. Česko americká dvojice porazila Emmu Raducanu a Gabrielu Elenu Ruse 6:2 a 7:5 a postoupila mezi šestnáct nejlepších párů. Pro Siniakovou s Townsend šlo o první společnou výhru po šesti týdnech. V dalším kole je čekají Jekatěrina Alexandrova a Sofia Kenin.

Menšík postoupil v Indian Wells, Svrčina narazil na Sinnera

Jakub Menšík zvládl vstup do turnaje v Indian Wells a po dvousetové výhře nad Marcosem Gironem prošel do třetího kola. Český tenista se ale na kurtu pořádně nadřel a dlouho hledal jistotu. Dalibor Svrčina naopak svůj další kalifornský krok nepřidal. Proti Jannikovi Sinnerovi narazil tvrdě a duel skončil rychle.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama