6.3 C
    Pátek 10. května 2024

Macháč září na Australian Open! Poprvé je v třetím kole. Postoupila i Krejčíková

Tomáš Macháč a Barbora Krejčíková postoupili do třetího kola Australian Open. Fruhvirtová skončila po boji se světovou dvojkou.

Čeští tenisté Tomáš Macháč a Barbora Krejčíková si zajistili postup do třetího kola Australian Open. Macháč, kterému je 23 let, si na betonových kurtech v Melbourne poradil s turnajovou sedmnáctkou, Američanem Francesem Tiafoeem, výsledkem 6:4, 6:4, 7:6.

Tímto vítězstvím si vylepšil své grandslamové maximum a poprvé porazil hráče z první světové dvacítky. „Tento výsledek mi dodal sebedůvěru. Věděl jsem, že umím hrát dobrý tenis a jsem rád, že jsem se dostal do třetího kola,“ prohlásil Macháč.

Fruhvirtová neuspěla, i tak ale válí

Barbora Krejčíková, nasazená devítka turnaje, zvítězila nad Němkou Tamarou Korpatschovou dvakrát 6:2.

„S dnešním výkonem jsem moc spokojená, dařilo se mi od začátku do konce. Cítila jsem se lépe než v prvním kole,“ cituje Krejčíkovou Český rozhlas.

Naopak šestnáctiletá Brenda Fruhvirtová neuspěla v zápase s úřadující šampionkou a světovou dvojkou Arynou Sabalenkovou z Běloruska. Podlehla jí 3:6 a 2:6. Fruhvirtová byla nejmladší hráčkou od Nicole Vaidišové v roce 2005, která čelila na Australian Open buď světové jedničce, nebo dvojce.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.