15.7 C
    Čtvrtek 16. května 2024

Oslabená Sparta vyloupila Hradec, Slavii spasila Csaplárova past

Ohromující neděli má za sebou česká nejvyšší fotbalová soutěž. Sparta dokázala i v deseti vyloupit novou Malšovickou arénu v Hradci Králové, Slavia předvedla „Csaplárovu past“ pod Ještědem a Plzeň přetlačila Jablonec i díky spektakulárnímu přímému kopu Jhona Mosquery.

Jedenácté kolo FORTUNA:LIGY bylo ozdobou fotbalového víkendu. Do Hradce Králové se vydala Sparta, která měla za sebou těžké utkání s Realem Betis. Kouč Priske tak udělal hned šest změn v základní sestavě, mimo jiné nasadil Adama Karabce.

A tato volba se záhy vyplatila, rychlý mladíček otevřel skóre už po čtvrthodině hry, když poslal odražený míč proti pohybu golmana Bajzy. Letenští přišli po dvou žlutých kartách o Olatunjiho, avšak na jejich hře se to příliš nepodepsalo. Laxně bránící domácí dovolili Karabcovi ve 34. minutě znovu vypálit a dvacetiletý záložník se opět nemýlil.

Votroci nakonec přeci jen snížili, po skrumáži těl ve vápně dotlačil balon za Petera Vindahla Václav Pilař. Než si však stihli hradečtí snížení vychutnat, inkasovali finální ránu. Ladislav Krejčí ml. vybídl k úniku Jana Kuchtu a forvard Sparty stylově přeloboval Bajzu. Rudí vyhráli v Hradci Králové 3:1.

Slavia i Plzeň obracely skóre

Pod Ještědem bylo během nedělního večera pořádně živo. Už v osmé minutě domácí vedli 2:0 a nutno říci, že zcela zaslouženě. Sešívaná obrana totiž dovolila Slovanu leccos. Svěřenci Jindřicha Trpišovského se však nevzdali, Ivan Schranz v první půli snížil a Mick van Buren po pauze z penalty vyrovnal.

Na konečných 3:2 pro hostující celek upravil v 87. minutě Christos Zafeiris. Slavii tak na tři trefy stačily jen čtyři přímé střelecké pokusy na branku. Reprezentační přestávku stráví vršovičtí na druhém místě tabulky hned za Spartou.

Mosquerovo dělo

Viktoria Plzeň hostila Jablonec. A přestože brzy vedla zásluhou Erika Jirky z penalty, Krulich a Chramosta během čtyř minut skóre otočili. Šok pro domácí brzy uklidnil Kolumbijec Jhon Mosquera, jenž v rámci přímého kopu z úctyhodné dálky vymetl pavučinky Hanušovy svatyně.

Západočeši nakonec, podobně jako Slavia, skóre otočili a vyhráli 3:2. Tříbodový zisk a třetí místo v tabulce nejvyšší soutěže pojistil hned po přestávce Matěj Vydra. FORTUNA:LIGA je však stále neúplná, právě na Plzeň čeká ještě dohrávka s Mladou Boleslaví.

Obrovské překvapení. Rakousko poráží Finsko gólem v poslední sekundě

Rakousko šokovalo hokejový svět dramatickým vítězstvím 3:2 nad Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024. Podceňovaným hráčům z Rakouska se podařilo zdolat favorizované Finsko, které nikdy předtím v 11 vzájemných zápasech na MS od roku 1957 neporazili. Hokej nemá logiku. Rakousko přepisuje historii této hry.

Češi smetli Dánsko 7:4 a uhájili domácí led

V bouřlivé atmosféře pražské O2 arény si Češi vychutnali další výhru na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024, když porazili Dánsko 7:4. Po vyrovnání Dánů na 3:3 v úvodu třetí třetiny domácí převzali otěže do svých rukou a několika góly v řadě soupeře vytrestali. Češi sice v obraně nezářili, ofenzíva ale hrála první housle. O gólový triumf se postaralo sedm různých střelců.

Ange Postecoglou se během porážky Tottenhamu rozzuřil na fanouška. Měl prý zápas zahodit

Manažer Tottenhamu Ange Postecoglou měl během úterního zápasu s Manchesterem City, který skončil porážkou Tottenhamu 0:2, ostrou výměnu názorů s fanouškem. Výhra v tomto zápase výrazně zvýšila šance Manchesteru City na zisk čtvrtého titulu v Premier League v řadě.