FotbalNadvláda Bayernu (téměř) u konce. Krok od titulu dělí Borussii Dortmund

Nadvláda Bayernu (téměř) u konce. Krok od titulu dělí Borussii Dortmund

10 sezon. Tak dlouho neusedl na trůn pro krále německé nejvyšší soutěže jiný klub než Bayern Mnichov. Letos by se ale konečně mohly zavedené pořádky měnit. Po předposledním kole má k trofeji pro vítěze Bundesligy blíže Borussia Dortmund, která porazila Augsburg a využila zaváhání Bayernu doma proti Lipsku.

Sen o znovuzískání bundesligového titulu se pomalu stává skutečností. Dva triumfy v ročnících 2010/11 a 2011/12 jsou už dávnou minulostí, počínaje zmiňovanými sezonami vždy slavil Bayern Mnichov. Dortmund ale na dva po sobě jdoucí tituly hodlá navázat letos. A nakročeno k tomu má před posledním kolem náramně.

Vedoucí tým ligy z Bavorska totiž doma prohrál 1:3 s Lipskem. Srazily ho dva pokutové kopy ze 76. a 86. minuty, ale také neproměňovaní šancí. Bayern měl celkem čtyři střely na branku, za lipského gólmana ale dokázal procedit jen jednu jedinou. A Lipsko tak trestalo a zamotalo boj o titul. Rozhodne se až v závěrečném kole Bundesligy.

Mečbol bude mít Dortmund, který po zaváhání soka vyzrál na Augsburg. Na jeho vlastním hřišti mu pomohla červená karta domácích ze 38. minuty a góly ze druhého poločasu. Dva měl na svědomí kanonýr Haller, jeden v samém závěru Julian Brandt. Borussia i díky nim vládne tabulce o dva body před Bayernem.

Poslední krok proti Mohuči

„Kdyby mi někdo před půl rokem řekl, že budeme v této situaci, nevěřil bych mu. Máme skvělou příležitost, můžeme dosáhnout něčeho velkého,“ usmíval se po zápase do mikrofonu Sébastien Haller. Ten ještě před pár měsíci neměl na fotbal ani pomyšlení, léčil se s rakovinou, boj ale nakonec vyhrál. A teď může přidat triumf číslo 2.

„Sezóna skončí za sedm dní, pak si hráči mohou koupit, co chtějí. Auto, další dům, dovolenou. Ale titul si koupit nemohou. Tvrdě jsme pro tento okamžik trpěli. Teď s našimi skvělými fanoušky musíme udělat poslední krok a vrátit mistrovský pohár do Dortmundu,“ pronesl kouč Dortmundu Edin Terzič.

Dortmund bude hrát doma s Mohučí, Bayern v ten samý den i čas vyzve mimo svůj domovský stadion Kolín nad Rýnem. O titulu se rozhodne v poslední možný den.

Nejčtenější tento týden

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.

Cadillac po půlce premiérové sezony mění šéfa. Lowdon dostal padáka, tým přebírá bývalý muž Alpine

Premiérová sezona Cadillacu ve Formuli 1 přináší první velký personální otřes. Stáj překvapivě odvolala šéfa týmu Graemea Lowdona, který celý projekt připravoval na vstup do šampionátu. Jeho místo okamžitě přebírá zkušený Marcin Budkowski. Cadillac změnu označil za plánovaný přechod ve vedení, okolnosti Lowdonova konce ale ukazují na poněkud dramatičtější rozchod.

Elena Rybakina znovu otočila téměř ztracený zápas. Po Osace vyřadila i Gauff a zahraje si o titul

Elena Rybakina předvádí na Canadian Open mimořádnou odolnost. Po dramatickém čtvrtfinálovém obratu proti Naomi Osace zvládla otočit také semifinále s Coco Gauff. Světová dvojka zvítězila 5:7, 6:2 a 6:2 a v Torontu si poprvé v kariéře zahraje finále. V něm ji čeká Iga Swiatek.

Siniaková pokračuje v parádní jízdě a v Torontu si zahraje o titul

Kateřina Siniaková dál potvrzuje své kvality ve čtyřhře. Světová jednička postoupila společně s Shuai Zhang do finále turnaje v Torontu. V semifinále si poradily s dvojicí Tereza Mihalíková a Olivia Nicholls 6:1, 7:5. Česká tenistka tak může získat už 38. deblový titul v kariéře.

PSG obhájilo Superpohár UEFA, Aston Villu sestřelil Doué

Fotbalisté Paris Saint Germain dál sbírají trofeje. V Salcburku porazili Aston Villu 2:1 a podruhé za sebou ovládli Superpohár UEFA. Chviča Kvaracchelija otevřel skóre, sedmnáctiletý Brian Madjo ještě před přestávkou vyrovnal. O vítězství úřadujícího šampiona Ligy mistrů nakonec rozhodl Désiré Doué.

Čejkovi unikla medaile o 48 setin, Seemanová ovládla semifinále dvoustovky

Čeští plavci se na mistrovství Evropy v Paříži znovu výrazně připomněli. Jan Čejka obsadil ve finále závodu na 200 metrů znak páté místo a od bronzu ho dělilo 48 setin sekundy. Barbora Seemanová naopak jasně ovládla semifinále kraulařské dvoustovky. Ve čtvrtek tak může zaútočit na obhajobu evropského titulu.

Messi po smrti otce pochybuje o pokračování kariéry

Lionel Messi prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po smrti otce Jorgeho zveřejnil emotivní dopis, ve kterém se s dlouholetou oporou rozloučil. Devětatřicetiletý Argentinec zároveň připustil, že nyní pochybuje o své další fotbalové kariéře.

Max Verstappen zkritizoval novou F1, vedení mu odpovědělo. Domenicali připomněl, že sport je větší než kterýkoliv jezdec

Nová technická pravidla Formule 1 dál rozdělují paddock. Mezi jejich nejhlasitější kritiky patří Max Verstappen, kterému vadí především charakter závodění a výraznější role elektrické energie. Šéf F1 Stefano Domenicali jeho názor respektuje, zároveň ale zdůraznil, že budoucnost šampionátu nemůže stát na jediném jezdci.

Gian van Veen dorazil na Nový Zéland bez šipek. Před turnajem prosí aerolinky o pomoc

Gian van Veen má před startem New Zealand Darts Masters nečekané starosti. Zatímco nizozemský šipkař už dorazil do Aucklandu, jeho zavazadla zůstala tisíce kilometrů daleko v Paříži. Nová světová dvojka se proto obrátila přímo na aerolinky a žádá o rychlou pomoc.

Menšík na Sheltona nestačil a v Montrealu končí ve čtvrtfinále

Jakub Menšík se na turnaji Masters v Montrealu mezi nejlepší čtyři nedostal. Český tenista ve čtvrtfinále narazil na výborně hrajícího Bena Sheltona a za 73 minut prohrál 3:6, 1:6. Americký obhájce titulu předvedl téměř bezchybný výkon a Menšíkovi nenabídl jediný brejkbol.

Jeff Bezos chce Liverpool. Zakladatel Amazonu chce získat třetinu slavného klubu

Liverpool může brzy získat jednoho z nejbohatších investorů na světě. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle dostupných informací blízko dohody o koupi zhruba třetinového podílu v anglickém velkoklubu. Hodnota celé transakce může Liverpool ocenit na přibližně 4,4 miliardy liber.

Donald Trump se zastal Infantina. Jeho odvolání by podle prezidenta bylo „hroznou chybou“

Donald Trump se veřejně postavil za šéfa FIFA Gianniho Infantina. Americký prezident tvrdí, že jeho případné odvolání by bylo zásadním omylem a že pod Infantinovým vedením zažila FIFA nejúspěšnější mistrovství světa ve své historii.

Siniaková v Torontu září a útočí na šestý titul sezony

Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělé deblové sezoně. Světová jednička postoupila společně s Čang Šuaj do semifinále turnaje v Torontu. Ve čtvrtfinále si poradily se Storm Hunter a Desirae Krawczyk 6:4 a 6:3. Česká tenistka tak zůstává ve hře o šestou letošní trofej.

Rada v Eugene ovládl 400 metrů překážek a získal světové zlato

Český atlet Michal Rada v neděli zazářil na juniorském mistrovství světa v Eugene. Devatenáctiletý překážkář vybojoval zlato na 400 metrů překážek a časem 48,59 sekundy vytvořil nový evropský juniorský rekord. Navázal tak na loňský evropský titul a zároveň vylepšil stříbro z předchozího světového šampionátu v Limě.

Menšík zvládl další překážku a v Montrealu vyzve Sheltona

Jakub Menšík pokračuje na Masters v Montrealu mezi nejlepší osmičkou. Dvacetiletý český tenista porazil ve čtvrtém kole zkušeného Nizozemce Botice van de Zandschulpa 6:4, 7:5. V boji o semifinále ho čeká Ben Shelton. Proti americké světové desítce má Menšík pozitivní vzájemnou bilanci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama