20.8 C
    Pátek 3. května 2024

Vítkovický obrat znamená další klíčový krok. Hradec padl ve druhém prodloužení

Vítkovice snižují semifinálovou sérii s Mountfieldem na 2:3 na zápasy. Ostravští hokejisté dokonali důležitý obrat proti Hradci Králové ve druhém nejdelším utkání historie play-off české nejvyšší soutěže. Pátý duel ovládli až v samém závěru druhého prodloužení, bitvu rozsekl sólem přes celé kluziště slovenský obránce Patrik Koch.

Do Ostravar areny se vrátila semifinálová série mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi, na východě Čech totiž dokázali Slezané snížit na 1:3 na zápasy. Do pátého utkání ale nedobře vstoupili, první třetinu prohráli na vlastním ledě 0:2.

Úvodní branku vsítil Kevin Klíma. Po souboji v rohu hřiště dokázal puk vyslat ze skrumáže těl u mantinelu přesně na Klímovu hokejku Oliver Okuliar a pětadvacetiletý Američan prudkou ránou zpoza pravého kruhu rozvlnil tou dobou ještě Klimešovu svatyni.

Druhou trefu přidali hradečtí v 16. minutě. Francouz Jordann Perret nejprve obkroužil branku Vítkovic, na modré si pak vyměnil kotouč s Michaelem Gasparem a golfákem zvýšil na 2:0. Do druhé třetiny nahradil Klimeše v brance domácích Aleš Stezka. A šestadvacetiletý golman domácích za svá záda nepustil jedinou střelu.

Naopak Vítkovice zavelely k obratu. Snížení přišlo ve 38. minutě, z přesilovky se prosadil Kotala. Gewiese nahodil puk od hrazení na Stehlíka, ten jej vyslal od modré přímo před Kiviaha, kde zaúřadoval zmíněný útočník. Před finským maskovaným mužem si puk stáhl a blafákem rozvlnil královéhradeckou síť.

Vyrovnání přišlo ve třetí dvacetiminutovce. Svůj druhý přesilovkový gól v této sérii, zároveň druhý vítkovický v početní převaze v utkání, zaznamenal Dominik Lakatoš, jenž pálil z pravého kruhu po dlouhém tlaku Vítkovic přesně do horního rohu svatyně Hradce Králové.

Rozhodlo až druhé prodloužení

Nájezdy? Na ty se v pátém klání play-off sérií už nehraje. Bitvy trvají tak dlouho, dokud nepadne gól ze hry. A v Ostravě to byl ve středu 11. dubna dlouhý večer, neboť nerozhodlo první dvacetiminutové, a dlouho to vypadalo, že nerozhodne ani druhé dvacetiminutové, prodloužení.

Nakonec však střeleckou potenci v nesmírně dlouhé nadstavbě základní části domácí prolomili. Skóre na 3:2 pro Rideru upravil po ohromujícím sóle přes celé kluziště v čase 98:59 Patrik Koch. Série se tak vrací do Hradce Králové za stavu 2:3 z pohledu týmu, jemuž velí Miloš Holaň.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.