MotorsportProkleté rovinky. Königovi se na nich nedařilo, v Austrálii dojel osmnáctý

Prokleté rovinky. Königovi se na nich nedařilo, v Austrálii dojel osmnáctý

Po celou dobu byl v kontaktu se soupeři, dojel na osmnáctém místě, přesto nebyl v cíli Oliver König spokojený. „Nejsem tu od toho, abych jezdil neustále na chvostu. Chci být více vpředu,“ dodal jezdec z týmu Orelac Racing MOVISIO. V Austrálii se však dál prosadit nedokázal, limitem byl také starší model motorky. „Věděli jsme, že materiál na první zámořské závody nebude nic moc, ale nečekali jsme, že to bude tak hrozné,“ přiznal Miloš Čihák, jezdcův manažer. Už příští víkend se šampionát MS superbiků přesouvá do Indonésie.

Ve druhém závodě v Austrálii sváděl souboje hlavně s Hafizhem Syahrinem z Malajsie a s Brazilcem Ericem Granadem. Tedy s jezdci z týmu MIE Racing Honda Team. König nejprve v pátém kole předjel jednoho a v osmém kole pak druhého. Jenže před nimi už byla velká propast na další soupeře… „Chtěl jsem jim ujet, ale oni mě vždycky předjeli na rovinkách, takže jsem se za nimi vozil. Nebylo to tak moc zábavné, jezdil jsem s nimi o vteřinu pomaleji než jsem byl schopný jet,“ konstatoval jediný Čech na startu šampionátu superbiků.

Plánoval, že oba překoná alespoň v posledním kole. U Brazilce se to povedlo, u Malajce už ne. „Zavřel se mi v jedné pasáži předek a pak už nebylo možné ho překonat,“ popsal König, kterého ani souboje moc neunavily. „To je dobrá zpráva. I když jsem byl v neustálém kontaktu po celou dobu závodu, fyzicky nejsem unavený a ještě večer půjdu asi běhat.“ První závodní víkend tak se svým manažerem Milošem Čihákem nehodnotili moc pozitivně.

Přitom všechno začalo velmi hezky, když měl v prvním testu pouze 1,7 vteřin odstup na nejrychlejšího. V sobotu nás ale zaskočila technická závada kabelu v elektronice, tým také protočil všechny motory, protože rychlost nebyla taková jako v tom prvním testu,“ vysvětlil Čihák, podle kterého je letošní úroveň superbiků ohromně velká. Satelitní motorky jsou totiž hodně výkonnostně podobné těm továrním. Přitom König jezdí ještě na starším modelu jeho závodní kawasaki.

Od třetího závodu v Assenu budeme mít novou techniku. Doufám, že se za tímhle udělá tlustá čára a Oliver se posune více dopředu. Vždyť ke konci roku už byl schopný dojíždět na bodech, chceme na to navázat,“ vyhlásil Čihák. V nedělním SuperPole Race dojel König na 17. místě. Další zastávkou bude za týden Indonésie.

Nejčtenější tento týden

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.

Krpálek získal na Grand Prix v Číně bronz

Lukáš Krpálek potvrdil na Grand Prix v čínském Čching taou dobrou formu a vybojoval bronzovou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. Český judista zvládl tři ze čtyř zápasů a napravil dojem z předchozího turnaje v Ulánbátaru, kde skončil těsně pod stupni vítězů.

Chelsea chce přivést Xhaku zpět do Londýna

Chelsea pracuje na přestupu, který by v Premier League vyvolal pořádný rozruch. Londýnský klub se zajímá o Granita Xhaku, bývalého kapitána Arsenalu a současného lídra Sunderlandu. Švýcarský záložník má být s Chelsea ústně domluvený na podmínkách smlouvy, hotovo ale zdaleka není.

Jedničkou draftu NHL se stal Gavin McKenna, Novotný míří do Vancouveru

Kanadský útočník Gavin McKenna naplnil očekávání a jako první hráč letošního draftu NHL zamířil do Toronta. Český hokej měl v úvodním kole jediného zástupce. Útočníka Adama Novotného si z 24. místa vybral Vancouver, který po něm sáhl při své druhé volbě v prvním kole.

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama