14.1 C
    Sobota 4. května 2024

Další impozantní akce české lajny. Bídná série Bruins minulostí, Zacha kraloval

Vedoucí tým NHL ukončil šňůru tří nepovedených utkání dominantní výhrou nad Torontem. Medvědi z Bostonu přejeli Maple Leafs 5:2, dva góly dal Pavel Zacha. O druhou trefu rodáka z Brna se navíc opět postarala celá česká lajna.

Zatímco v první třetině branka nepadla, druhou dvacetiminutovku ozdobily góly hned tři. První navíc dal výběr z Bostonu ve vlastním oslabení, Toronto ztratilo v útočné třetině puk, hra se dostala za Samsonovovu branku a tam úspěšně bojoval Coyle s Fredericem. Centři Bostonu získali puk, předali jej na modrou Forbortovi a ten rozvlnil síť Maple Leafs.

Toronto však za necelé tři minuty vyrovnalo. A přímou asistenci na gól si připsal brankář Ilya Samsonov. Maskovaný muž domácího celku rozehrál puk přes celé kluziště až na Marnera, Kanaďan se vydal vstříc brance Bostonu a sám zavěsil. Bruins ale šli Carlem opět do vedení.

Třetí třetina ve znamení Pavla Zachy

Ve 43. minutě zvýšili medvědi na 3:1. Další zástupce České republiky v týmu Bostonu Jakub Lauko vybojoval ve vlastní třetině puk u hrazení a nahrál Greerovi. Levé křídlo čtvrté lajny se vydalo do útoku a byť ho doplňoval právě Lauko, rozhodlo se vypálit. A úspěšně, Samsonov kapituloval potřetí.

Maple Leafs se ještě nadechli k vyrovnání, ve 49. minutě skóroval po asistencích Holla s Giordanem Švéd Calle Jankrok, nicméně na víc už se domácí výběr nezmohl. Začal totiž úřadovat brněnský ďábel Pavel Zacha.

Jeho gól na 4:2 málem protrhl síť. Zacha si na modré vyměnil puk s McAvoyem, zasekl si puk před Brodiem, kterého svým manévrem poslal na led, a zpoza hranice kruhů vyslal tvrdý projektil přímo do branky modrobílých.

Pátou branku, kterou Boston uzavřel gólový účet utkání, pak provázela fenomenální akce českých spoluhráčů Davida Krejčího, Davida Pastrňáka a Pavla Zachy. Poslední dva jmenovaní se vydali do útočného pásma a napadali rozehrávku Toronta s cílem získat puk. A to se jim podařilo.

“Pasta” u mantinelu v levém rohu útočné třetiny vyhrál souboj se dvěma napadajícími hráči javorových listů a přihrál Davidu Krejčímu do středu kruhu. Sympaťák ze Šternberku poslal z první pas přímo na hokejku Pavla Zachy a ten na zadní tyči uklidil kotouč do branky.

Boston Bruins přerušili sérii tří proher a zapsali dva body do tabulky.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.