25.2 C
    Pátek 3. května 2024

Jubilejní tisícovka ve stylu. Krejčí nachystal Pastrňákovi se Zachou tři výstavní trefy

Držitel Stanley Cupu z roku 2011 a dvojnásobný vítěz bodování play-off NHL David Krejčí má za sebou jubilejní 1000. start v té nejprestižnější soutěži světa. To se před ním povedlo jen dvanácti Čechům. Slavnostní ceremoniál pro rodáka ze Šternberku chystají Bruins na únor.

Do Bostonu přijeli letci z Philadelphie. A po tvrdém přistání si mohli Konecny a spol. opět rychle zabalit a odletět zpátky. Od medvědů totiž dostali, tenisovou terminologií řečeno, „kanára“ a česká lajna je školila snad na každém kroku.

Hned v páté minutě namazal jubilant David Krejčí kotouč Pavlu Zachovi, ten na sebe navázal dva defenzivní hráče Flyers a dostal se do rohu. Udělal kličku, našel před Hartovou svatyní Davida Pastrňáka a muž s číslem 88 otevřel skóre.

Ikonický útočník, jenž slavil 1000. utkání v NHL, pak vymyslel druhou krásnou přihrávku na snad ještě krásnější gól. Zacha si vyměnil puk s Krejčím, ten jej dostal do útočné třetiny a vrátil bývalému hráči Devils. Český střelec napřáhl za pravým kruhem ke tvrdé raketě a vyslal do sítě milimetrově přesnou bombu, kterou opřel o tyčku. Medvědi vedli 2:0.

„Pasta“ se Zachou podruhé

Ofenzivní jízda Bostonu Bruins po první pauze nepřestala, ba naopak. Již na 3:0 zvyšoval ve 24. minutě Brad Marchand, jemuž trefu připravili Grzelcyk s Bergeronem. A po necelé minutě už svítilo na kostce skóre 4:0…

Druhou branku v utkání totiž zaznamenal Pavel Zacha, který znovu těžil z jubilantovy práce. David Krejčí prošel do útočné třetiny, nahrál na levý kruh bývalému hráči New Jersey a ten hledal před brankou Pastrňáka. Kotouč se ale naštěstí pro medvědy odrazil od bránících letců přímo do sítě, a tak byl gól připsán Zachovi.

„Pastu“ to navíc vůbec nemuselo mrzet. I on se dočkal druhého zářezu na pažbu v utkání. McAvoy vybojoval puk, přihrál Marchandovi a ten jej propasíroval na levý kruh. Jinými slovy do kanceláře Davida Pastrňáka. A protože hrdý Slezan zrovna úřadoval, tvrdou ránou zvýšil na 5:0.

Bruins ale chtěli Flyers dorazit, Pastrňák navíc jistě toužil dotáhnout své krajany, kteří měli v duelu už tři kanadské body. A tak spolu s McAvoyem vymysleli gól Grzelcykovi, čímž skóre uzavřeli na finálních 6:0. Philadelphia si ani neškrtla, Krejčí oslavil své jubileum ve velkém stylu.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.