13.6 C
    Pondělí 20. května 2024

Sen o sezoně bez prohry se rozplynul. Paříž zaváhala na hřišti rozjetého Lens

Podobně jako ostatní velké evropské soutěže se ještě před přelomem roku rozjela také francouzská Ligue 1. A hned na Nový rok bylo k vidění jedno velké překvapení. Do té doby bezkonkurenční Pařížané poprvé v sezoně klopýtli a okusili hořkost porážky. O to hůře pro Messiho, Mbappého a spol., že to bylo proti druhému Lens.

Březen loňského roku 2022. Právě tehdy to bylo naposledy, kdy Paris Saint-Germain prohrálo ligový zápas. Bitvu s Monakem měli fotbalisté z hlavního města Francie ještě dlouho v hlavách a předpokládá se, že ta samá písnička se bude psát také teď. Pařížský sen o sezoně bez porážky se rozplynul na hřišti Lens.

Z pohledu Paříže to začalo vypadat bledě už v 5. minutě, kdy se prosadil Frankowski. Hrálo se ale pouhé tři další minuty, než vyrovnal stav Ekitike. Jenomže poločas nerozhodně neskončil, o druhou trefu Lens se postaral po rychlém protiútoku ve 28. minutě Openda. Po dalším zaváhání obranného valu Paříže pak ve druhém poločase zvýšil domácí vedení Claude-Maurice.

A tím výsledek podtrhl. Lens vyhrálo, jako první tým v sezoně uštědřilo jinak suverénní Paříži porážku a snížilo její náskok v čele tabulky. Ten v současné době činí pouhé čtyři body. A je dost pravděpodobné, že to tak zůstane také po dalším kole. PSG totiž hraje s posledním Angers a Lens s předposledním Štraburkem.

Kvality pověstného „štístka“ potvrdil bývalý český fotbalista Vladimír Šmicer, který byl před zápasem čestným hostem a postaral se o výkop. Právě on dříve za Lens hrával a slavil s ním v sezoně 1997/98 první a jediný mistrovský titul v klubové historii.

Sima z hrdiny psancem

O zajímavé dění ve Francii se staral také další někdejší hráč pražské Slavie. A to Abdallah Sima, který byl před několika měsíci zapůjčen na hostování do Angers. Hrává pravidelně, do statistik se ale poprvé zapsal až teď. Byl to právě mladý Senegalec, který otevřel v zápase s Lorientem skóre. Jenomže bohužel pro něj a jeho tým také vyrovnal na druhé straně do vlastní branky.

Jeho Angers nakonec prohrálo s Lorientem 1:2 a v tabulce Ligue 1 zůstává poslední.

V Londýně oslavy nepropuknou. Češi vyškolili Brity 4:1

Česko předvedlo na ledě obdivuhodný výkon. Přestože se Británie snažila a jedním gólem se vyhnula úplné katastrofě, Češi jsou v O2 areně jako doma. Kapitán Roman Červenka čtyřmi body dirigoval ofenzivu a dovedl Česko k jasné výhře 4:1, díky které zůstává domácí tým na čele skupiny A.

Hokejový zázrak se dnes nekonal. Češi porazili Rakušany 4:0

Za bouřlivého jásotu publika předvedli Češi další výborný výkon a čtvrtou výhrou se dostali na čelo skupiny A. Zároveň se tak pomstili za loňskou porážku v nájezdech, což byla jediná rakouská výhra v historii vzájemných zápasů. Zápas s Rakouskem ale Češi rozhodně nepodceňovali. O tom by mohla vyprávět Kanada i Finsko. Hokejový zázrak se dnes ale v O2 areně nekonal.

Schauffele vyrovnal rekord na turnaji Major. McIlroy a MacIntyre září na US PGA Championship

Xander Schauffele předvedl na US PGA Championship v Kentucky rekordní výkon, když v úvodní fázi turnaje nastřílel 62 ran. Americký golfista, známý svou přesností a zručností, dokázal v pozoruhodném kole bez bogey utopit devět birdie a vytvořil si ve Valhalle tříbodový náskok.

Obrovské překvapení. Rakousko poráží Finsko gólem v poslední sekundě

Rakousko šokovalo hokejový svět dramatickým vítězstvím 3:2 nad Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024. Podceňovaným hráčům z Rakouska se podařilo zdolat favorizované Finsko, které nikdy předtím v 11 vzájemných zápasech na MS od roku 1957 neporazili. Hokej nemá logiku. Rakousko přepisuje historii této hry.