Fotbal90 minut trápení, pak otočka snů. Real pohřbil plány na anglické finále...

90 minut trápení, pak otočka snů. Real pohřbil plány na anglické finále Ligy mistrů

Další zápas Realu Madrid v Lize mistrů, další potvrzení toho, jak je fotbal nádherným sportem. Proti Manchesteru City venku prohrál o gól a ještě v 90. minutě prohrával i doma. Pak ale nastartoval jízdu za postupem, dal dva góly a v prodloužení rozhodl. „Bílý balet“ si tak zahraje s Liverpoolem finále nejslavnější evropské klubové soutěže.

Před zápasem měla řada expertů jasno. Někteří nepochybovali o triumfu Manchesteru City, ti další věřili tak maximálně remíze. Celý zápas měli pravdu, Real se trápil v zakončení, Citizens jednou udeřili a v tu chvíli vedli v součtu o dva góly. Jenomže Benzemu a spol. není radno odepisovat. Což se potvrdilo.

Na úvodní trefu Mahreze ze 73. minuty odpověděl Rodrygo. Žolík, který o víkendu režíroval vítězství nad Espanyolem a oslavy dalšího mistrovského titulu. Real ani jednou za celých 90 minut nevystřelil, Brazilec pak ale v rozmezí pouhé minuty dvakrát mířil mezi tři tyče. A výsledek? Dva góly a otočka.

Neskutečný večer dokonal v prodloužení kdo jiný než Karim Benzema. Francouz má letos životní formu, 10. gólem ve vyřazovací fázi Ligy mistrů vyrovnal rekord Cristiana Ronalda. Byl to on, kdo už rozhodl proti Paříži a Chelsea, teď mu to vyšlo i proti City. Penaltou poslal Real Madrid do finále.

Anglické finále se tak letos konat nebude. „Bílý balet“ si zahraje finále poprvé od sezony 2017/18, kdy shodou okolností narazil také na Liverpool. Španělský celek tehdy zvítězil jasně 3:1 a mnozí si možná vzpomenou na to, že právě v tomto zápase předvedl odstrašující výkon gólman Karius.

Další zápas, další přepis

O víkendu vyhrál Carlo Ancelotti jako první kouč ve fotbalové historii titul v poslední z top pěti evropských soutěží a zkompletoval sbírku. Když před sezonou přicházel, velké věci se od něj nečekali, on ale jasně potvrdil, že má čich na úspěch. Mix mládí a zkušenosti dostal až na pomyslný vrchol.

„Zápas se blížil ke konci, podařilo se nám najít v sobě poslední zbytky energie. V prodloužení jsme pak měli psychickou výhodu. Jsem šťastný, že jsme ve finále. Nemohu tvrdit, že jsme zvyklí takto vyhrávat. Ale to, co se stalo proti City, se stalo také proti Chelsea a s PSG. Pokud musím říct proč, tak je to historie tohoto klubu, která nám pomáhá jít dál, když se zdá, že jsme na zemi,“ říkal po zápase Ancelotti.

Italský lodivod přepsal dějiny i včerejším triumfem v semifinále Ligy mistrů. Jako první trenér postoupil do svého pátého finále Ligy mistrů, a pokud vyhraje, odpoutá se od ostatní. Čtyřikrát „ušatou“ trofej ještě nikdy nikdo jako trenér nevyhrál. Už jen postupem ale Ancelotti překonal třeba slavného Sira Alexe Fergusona.

Finále je na programu 28. května v pařížském fotbalovém svatostánku Stade de France.

Nejčtenější tento týden

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama