Šipky3 dny do startu šipkařského MS. Tři ženy, Sherrock čeká nejrychlejší hráč

3 dny do startu šipkařského MS. Tři ženy, Sherrock čeká nejrychlejší hráč

Mistrovství světa v šipkách PDC je na dosah. V Alexandra Palace začíná růst stage, hráči už trénují přímo v dějišti. Mezi 96 účastníky jsou letos hned tři ženy. Fallon Sherrock, Lisa Ashton a Beau Greaves.

V minulosti nastupovalo na MS již několik šipkařek. Kromě Lisy Ashton, která si letos připíše čtvrtou účast, si v Londýně zahrála před dvěma lety i Deta Hedman, tehdy jedenašedesátiletá Angličanka. Ta ale padla s Andym Boultonem 1:3. Postupu do druhého kola se nikdy nedočkala ani „The Lancashire Rose“.

První ženou, jíž se podařilo vyhrát zápas na světovém šampionátu, se stala před třemi lety Fallon Sherrock. Mladá hráčka z Anglie vstoupila do turnaje označeným letopočtem 2020 nečekaným triumfem nad Tedem Evettsem. Zvítězila 3:2 na sety. 

A překvapivě dominovala i ve druhém kole. Poměrem 3:1 na sety vyprovodila z turnaje velikého favorita a veterána šipek Mensura Suljoviće. Diváci na Rakušana během utkání pískali a bučeli, aby jej rozhodili. Naopak Fallon hnali hlasitým povzbuzováním. Když zavřela match dart, Alexandra Palace se otřásla v základech.

Třetí kolo už, naneštěstí pro všechny její podporovatele, nezvládla. Tlaku diváků a jejím výborným šipkám odolal „Hollywood“ Chris Dobey, jenž duel opanoval 4:2 na sety a postoupil do osmifinále. 

V Londýně nastoupí osmnáctiletá hráčka

Právě Fallon Sherrock si zahraje ten největší podnik roku potřetí v kariéře, v prvním kole na ni čeká jeden z nejrychleji hrajících mužů na planetě Ricky Evans. Bitva je na programu v úterý 20. prosince kolem 21:00h. 

Mistrovství světa v šipkách 2023 přinese i jeden zajímavý debut. Hned druhý hrací den se na pódiu v Londýně kolem 20:00h představí letošní mistryně světa organizace WDF a žena, která má jen za rok 2022 na kontě patnáct různých titulů. 

Tváří v tvář známé irské ikoně Williamu O’Connorovi se postaví teprve osmnáctiletá hvězda šipkařského nebe Beau Greaves. Teenagerka z Doncasteru je sice kurzovou outsiderkou, ale nejeden expert predikuje její triumf.

Poslední ženou do party je již zmíněná veteránka Lisa Ashton. Tu čeká těžký boj s Ryanem Meiklem. Klání by mělo začít necelých čtyřiadvacet hodin po konci utkání mezi Williamem O’Connorem a Beau Greaves.

Nejčtenější tento týden

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.

Sparta si na Gudase zřejmě ještě počká

Návrat Radka Gudase do české extraligy zatím nevypadá příliš reálně. Zkušenému obránci sice po sezoně končí smlouva v Anaheimu, podle aktuálních informací však o něj dál stojí kluby NHL. Ve hře navíc figuruje i velmi překvapivá varianta, která by ještě před pár měsíci působila téměř neuvěřitelně.

Joe Joyce vyhlíží odvetu s Duboisem. Nejprve ale musí zvládnout návrat po roce mimo ring

Britský boxer Joe Joyce se po více než roční pauze vrací mezi provazy s jasným cílem: znovu se přiblížit světové špičce. Zkušený boxer otevřeně přiznal, že by rád poměřil síly s úřadujícím šampionem organizace WBO Danielem Duboisem. Než však začne přemýšlet o titulových duelech, čeká ho důležitá zkouška v podobě souboje s neporaženým Artemem Suslenkovem.

Praha a Brno mají být dějištěm hokejového MS 2031

Český hokej udělal další krok směrem k pořádání mistrovství světa v roce 2031. Pokud kandidatura uspěje, zápasy se budou hrát v Praze a nově také v Brně. O konečném pořadateli rozhodne kongres Mezinárodní hokejové federace v květnu příštího roku.

Moses Itauma si projde peklem. Neporažený britský talent vyzve zkušeného Filipa Hrgoviče

Jeden z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy současnosti Moses Itauma stojí před dosud nejtěžší výzvou své kariéry. Neporažený Brit se na konci srpna utká v londýnské O2 Areně s chorvatským ranařem Filipem Hrgovičem. Souboj může výrazně napovědět, kdo se v nejbližší době přiblíží titulovým zápasům.

Rob Cross ukončil čekání na titul. Ve Wiganu ovládl Players Championship 22

Bývalý mistr světa Rob Cross se po více než roce dočkal dalšího turnajového triumfu. Na Players Championship 22 ve Wiganu předvedl skvělé výkony, ve finále porazil Nizozemce Maika Kuivenhovena 8:5 a výrazně si přiblížil účast na prestižním World Matchplay.

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.

Lurdes Gloria Manuel v Ostravě opět posunula své maximum

Lurdes Gloria Manuel potvrdila na Zlaté tretře v Ostravě mimořádnou formu. Česká čtvrtkařka vyhrála závod na 400 metrů v novém osobním rekordu 49,74 sekundy a znovu se posunula mezi nejlepší běžkyně současnosti. Dvacetiletá atletka navíc slavila své premiérové vítězství na prestižním ostravském mítinku.

Václav Prospal bude asistentem trenéra v St. Louis Blues

Bývalý český reprezentant Václav Prospal se vrací do NHL v nové roli. Od příští sezony rozšíří realizační tým St. Louis Blues, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Jima Montgomeryho. Dvojnásobný mistr světa naváže na tříleté angažmá v AHL a poprvé v kariéře usedne na lavičku klubu NHL jako trenér.

Lewis Hamilton znovu ožil. Ferrari konečně našlo cestu, jak dostat legendu zpět na vrchol

Ještě před rokem čelil Lewis Hamilton nepříjemným otázkám, zda má ve Formuli 1 stále co nabídnout. Po vítězství v Barceloně je ale sedminásobný mistr světa zpět mezi kandidáty na titul a Ferrari začíná těžit z největšího přestupu posledních let.

První přestup od Mourinhoova návratu. Real Madrid přivedl Cucurellu z Chelsea

Real Madrid získal španělského obránce Marca Cucurellu z Chelsea. Sedmadvacetiletý levý bek podepsal smlouvu na šest let a stal se první posilou madridského klubu od návratu Josého Mourinha na lavičku. Přestup zároveň zapadá do širší přestavby týmu po neúspěšné sezoně.

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.

Carolina po 20 letech znovu dobyla Stanley Cup

Hokejisté Caroliny získali druhý Stanley Cup v klubové historii. Hurricanes v šestém finálovém utkání porazili Vegas 3:0 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. O rozhodující výhru se postarali Taylor Hall, Jackson Blake a Nikolaj Ehlers. Brankář Brandon Bussi udržel čisté konto díky 22 zákrokům a stal se jednou z hlavních postav večera.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama