0.5 C
Czech
Pátek 6. února 2026
FORTUNA:LIGAZrada největšího kalibru, soptí na Letné. Pulkrab by měl skutečně vyměnit Spartu...

Zrada největšího kalibru, soptí na Letné. Pulkrab by měl skutečně vyměnit Spartu za Slavii

Reklama

Nic ještě není stoprocentní, pokud se ale zvěsti potvrdí, půjde o další hluboký zářez do politiky letenského klubu. Podle informací Deníku Sport měl oznámit konec ve Spartě útočník Matěj Pulkrab a neprodloužení smlouvy zřejmě využije úhlavní nepřítel. Český mládežnický reprezentant je blízko podpisu ve Slavii.

Další sezona, další „krádež“. Takhle nějak by se dala popsat situace ve dvou nejlepších českých klubech, Spartě a Slavii. Před třemi lety změnil sparťanské barvy na ty slávistické oklikou přes Arábii záložník Nicolae Stanciu, vloni odešel přímo z Letné do Edenu srbský rychlík Srdjan Plavšić. Letos? Další kolo.

Deník Sport včera přišel s informacemi o možném transferu na trase Sparta/Slavia, který se týká útočníka Matěje Pulkraba. Tentokrát nejde o zahraniční akvizici, která v rudém dresu nenaplnila potenciál, ale o „kovaného sparťana“, jemuž kouč Vrba dává příležitost jen sporadicky.

Pražský rodák a odchovanec Sparty zatím zářil pouze na hostováních, kam ho jeho mateřský klub poslal. Liberec, pak Bohemka, sparťanské áčko je ale pro něj zatím zakleté. Proto se rozhodl neprodloužit smlouvu, která mu na konci června končí, a chystá se na pikantní přesun. Navíc zadarmo.

Fandové Sparty šílí

Pokud vše půjde tím směrem, o kterém se spekuluje, půjde o první přesun sparťanského odchovance do Slavie od roku 2016, kdy zamířil do Edenu Josef Hušbauer. Pulkrab ve Spartě v letošní sezoně odehrál 19 zápasů, dal sedm gólů, ani to ale vedení Sparty zřejmě nestačí. Ve Slavii by měl 24lletý útočník dostávat prostoru víc.

A to také kvůli konci Michaela Krmenčíka, který se vrací zpátky do Brugg. Jak reagují sparťané? Jejich názorů je plný Twitter. „Je to zrada největšího kalibru,“ píše jeden. „Až se všechno potvrdí na 100%, hráč u mě končí,“ píše druhý. „Ze Sparty do Slavie se prostě nechodí,“ myslí si další.

Ať tak či onak, nic ještě jasné není, náznaků je ale až, až. Sparta přijde o odchovance, který by pro Spartu dříve položil život, kvůli nedostatku prostoru ale zmizí do tábora úhlavního rivala. Ve Slavii by svým stylem mohl zapadat do taktických plánů kouče Trpišovského.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

České hokejistky začaly olympiádu porážkou s USA, ale našly i povzbuzení

České hokejistky vstoupily do turnaje na olympiádě v Miláně porážkou 1:5 s USA. Přesto po utkání mluvily i o věcech, které jim mohou pomoct do dalších zápasů. „Prohra nic neznamená,“ řekla útočnice Tereza Plosová. Autorka jediného gólu Barbora Juříčková přidala: „Dařilo se nám s nimi fyzicky hrát.“

Luke Littler míří vysoko. Šipkařských cílů má skutečně hodně 

Luke Littler má za sebou rekordní účast v Premier League Darts, ale místo bilancování už míří výš. Přestože v roce 2025 prohrál ve finále s Lukem Humphriesem, jeho tažení soutěží přepsalo statistiky. Šest vítězství během jednotlivých večerů a nejvyšší počet maximů 180 znamenaly historický zápis, který však devatenáctiletý mistr světa bere spíš jako odrazový můstek než konečný cíl.

Lando Norris varuje. Nová pravidla promění závody formule 1 v chaos

Úřadující mistr světa Lando Norris očekává, že letošní sezona formule 1 přinese výrazně více nepředvídatelných momentů a zmatku přímo na trati. Důvodem jsou zcela nové technické předpisy, které podle něj zásadně mění chování monopostů a kladou mnohem větší nároky na samotné jezdce. Formule 1 totiž vstupuje do největší regulační změny ve své historii.

Vejmelka zazářil před olympiádou a Pastrňák stihl ještě jednu asistenci

Předposlední hrací den NHL před olympijskou přestávkou přinesl deset zápasů a českou stopu hlavně v brankovišti. Karel Vejmelka dotáhl Utah k výhře 4:1 nad Detroitem a stal se první hvězdou večera. David Pastrňák přihrál v duelu Bostonu na Floridě, Bruins ale padli 4:5 po nájezdech.

Snooker přišel o výraznou osobnost. John Virgo zemřel ve věku 79 let

Svět snookeru zasáhla smutná zpráva. Ve věku 79 let zemřel bývalý elitní hráč a později uznávaný televizní komentátor John Virgo. Jeho úmrtí potvrdila organizace World Snooker, zatímco hráči i funkcionáři z celého světa vzdávají hold muži, který se stal jednou z nejvýraznějších postav tohoto sportu.

Krejčí poprvé oblékl dres Portlandu a hned dal pět bodů

Vít Krejčí má za sebou premiéru v dresu Portlandu. Při domácí porážce s Phoenixem 125:130 odehrál 13 minut, zapsal pět bodů, dva zisky a jednu asistenci. Trail Blazers přitom začali výborně a vedli až o 19 bodů, jenže v druhé půli náskok ztratili. Tým navíc nastoupil bez zraněného Deniho Avdiji a protáhl sérii porážek už na šest zápasů.

Adrian Newey přiznal zpoždění. Aston Martin byl před sezonou 2026 čtyři měsíce pozadu

Šéf týmu Aston Martin a legendární konstruktér Adrian Newey otevřeně přiznal, že britská stáj vstupuje do nové éry formule 1 s výrazným časovým mankem. V přípravě monopostu AMR26 byl Aston Martin podle Neweyho zhruba čtyři měsíce pozadu oproti hlavním konkurentům.

Palát bodoval proti Crosbymu, Vladař s Dostálem slavili výhry

Česká stopa v úterních zápasech NHL byla výrazná hlavně v brankovištích. Daniel Vladař dovedl Philadelphii k domácí výhře 4:2 nad Washingtonem a Lukáš Dostál pomohl Anaheimu stejným výsledkem proti Seattlu, navíc sahal po čistém kontu. V poli se připomněl Ondřej Palát, jeho přihrávka pomohla Islanders k dramatu proti Pittsburghu, který skončil vítězstvím 5:4 v prodloužení.

Pastrňák dorazí do Milána už v pátek a chce stihnout i zahájení her

David Pastrňák změnil plán a do dějiště zimních olympijských her v Miláně přiletí už v pátek. Původně měl dorazit až v neděli spolu s dalšími hráči z NHL. Lídr hokejové reprezentace se těší i na páteční slavnostní zahájení na stadionu San Siro. S mírným předstihem má přiletět také brankář Lukáš Dostál, který počítá s delší aklimatizací.

James Vowles zůstává klidný. Vynechaný test Williams neznervózňuje

Šéf stáje Williams James Vowles tvrdí, že ho vůbec neznepokojuje skutečnost, že jeho tým minulý týden vynechal první předsezonní test formule 1. Zdržení při výrobě nového vozu způsobilo, že Williams byl jediným týmem, který se neobjevil na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.

Spor o Rusko ve fotbale. FIFA mluví o zrušení zákazu

Prezident světové fotbalové federace FIFA Gianni Infantino čelí ostré kritice z Ukrajiny poté, co prohlásil, že FIFA se bude zabývat možným zrušením zákazu startu ruských týmů v mezinárodních soutěžích. Ukrajinský ministr sportu označil jeho výroky za „nezodpovědné“ a „dětinské“.

Montreal padl v Minnesotě po prodloužení a Dobeš poprvé po šesti výhrách prohrál

Vítězná série brankáře Montrealu Jakuba Dobeše se v Minnesotě zastavila. Canadiens prohráli 3:4 v prodloužení, přesto z ledu Wild odvezli bod. V noci se dařilo i Karlu Vejmelkovi, který dovedl Utah k výhře 6:2 nad Vancouverem, naopak David Rittich s Islanders neuspěl ve Washingtonu.

Dopingový skandál čtyři dny před olympiádou zasáhl italský biatlon

Čtyři dny před slavnostním zahájením zimních olympijských her v Itálii řeší pořadatelé první dopingový případ. Pozitivní test měla italská biatlonistka Rebecca Passler. Kontrola odhalila letrozol, látku zakázanou od roku 2008, a závodnice dostala okamžitou dočasnou suspendaci. Teď musí vysvětlit, jak se jí zakázaná látka dostala do těla.

Hokejisté zahájili přípravu na olympiádu v Miláně, hokejistky už trénují v aréně

České hokejové reprezentace vstoupily do ostré části příprav na olympijské hry v Miláně. Muži se sešli v Karlových Varech v evropském složení, zatímco hráči z NHL se mají připojit až v Itálii. Ženský tým už v dějišti turnaje trénuje, zvyká si na arénu i na život v olympijské vesnici a chystá se na první zápasy.

Lewis Hamilton po změně pravidel ožil. Nové monoposty F1 konečně dávají smysl

Lewis Hamilton hodnotí první kilometry s novou generací vozů formule 1 velmi pozitivně. Sedminásobný mistr světa si po barcelonském shakedownu pochvaloval především chování monopostů pro sezonu 2026 a zároveň vyzdvihl atmosféru uvnitř Ferrari před startem nové éry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama